Dlaczego com.google.android.gsf.login ostrzega mnie, że muszę zainstalować Usługi Google Play?


13

To jest urządzenie Nexus z najnowszą standardową wersją systemu operacyjnego (v4.4.2), mam już zainstalowane Usługi Google Play (v4.2.43 zgodnie z informacjami o aplikacji w ustawieniach). Dlaczego jakaś nieznana aplikacja prosi mnie o aktualizację? (Zdaję sobie sprawę, że com.google.androidczęść nazwy pakietu wskazuje, że to prawdopodobnie aplikacja Google, która jest prawdopodobnie częścią ich warstwy Google na AOSP Android, ale dlaczego dziwny komunikat o błędzie i brak prawidłowej nazwy aplikacji)?

Aplikacja wymaga instalacji usług Google Play: wymagane przez com.google.android.gsf.login

Aplikacja wymaga instalacji usług Google Play
zażądanych przez com.google.android.gsf.login

Co to jest com.google.android.gsf.logini dlaczego powinienem robić to, o co prosi? Nie ma strony sklepu i nie pojawia się na liście moich aplikacji o tej nazwie. Trochę dochodzenia w bardziej szczegółowym widoku aplikacji systemu Android pokazuje, że Google Services Framework jest, com.google.android.gsfa menedżer kont Google jest tym com.google.android.gsf.login, którego szukamy.

com.google.android.gsf w ASI com.google.android.gsf.login w ASI

Kliknięcie powiadomienia na pasku powiadomień Androida prowadzi mnie do strony Sklepu Play dla usług Google Play, gdzie najnowsza wersja wymieniona w sekcji „Co nowego” to 4.2.42, która jest starsza niż to, co już zainstalowałem, i nie Mam przycisk Aktualizuj (co sugeruje, że już korzystam z najnowszej wersji).

Odpowiedzi:


2

Miałem podobny problem na moim urządzeniu Nexus 4, oto co zrobiłem, aby go zatrzymać:

Przejdź do menu „Ustawienia”, a następnie do „Konta”. Wybierz „Google” i sprawdź, która usługa Google ma problem z synchronizacją. Jeśli nie widzisz żadnych aplikacji z problemami z synchronizacją, będziesz musiał zrobić jako użytkownik „Laural H” wspomniany powyżej: wyłącz je wszystkie i włącz ponownie jeden po drugim, sprawdzając, czy synchronizuje się prawidłowo (przed włączeniem następnego). Gdy znajdziesz aplikację z problemami z synchronizacją, otwórz problematyczną aplikację i zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania Google.


1

Możesz spróbować zainstalować najnowszą wersję Google Play . Jeśli nie chcesz tego robić, spróbuj jednego z tych:

  1. Przejdź do Ustawienia-> Konta-> Google-> Synchronizuj dane i wyłącz wszystkie elementy synchronizacji konta Google indywidualnie. Następnie włącz Dane aplikacji i spróbuj ponownie, zanim włączysz resztę elementów synchronizacji.

  2. Przejdź do Ustawienia-> Aplikacje-> Menu-> wyczyść preferencje aplikacji.

  3. Czyszczenie pamięci podręcznej Play.

1
Link jest teraz zepsuty.
mizipzor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.