Obejście problemu dla Androida 4.4 polegającego na niemożności zapisu na kartach SD?


11

Wczoraj zaktualizowałem swój Samsung Galaxy S4 do Androida 4.4 KitKat i miałem złą niespodziankę, że nie mogę już zapisywać na mojej karcie SD ... Wiem, że problem ten jest wszędzie szeroko udokumentowany, ale czy udało się znaleźć jakieś obejście? (Poza fizycznym wyjęciem karty z telefonu i otwarciem jej na komputerze) Ponadto z powodu flagi KNOX nie mogę obniżyć wersji do 4.3 ...

(PS: Zrootowany czy nie, to nie ma znaczenia)


2
@ t0mm13b ah, to nie jest idealne. Wiedziałem, że zmiana jest w porządku, ale miałem (oczywiście błędne) wrażenie, że Samsung załatałby to na swoim własnym urządzeniu z oficjalną pamięcią ROM, ponieważ nadal „obsługuje” karty EXT-SD. Na zrootowanym urządzeniu niektórym udało się zamontować foldery, ale inni zamurowali swoje urządzenie. Wypróbuj XDA i zobacz, co tam jest, nad czym pracuje, ale nie widzę ostatecznej odpowiedzi.
RossC

1
Krótko mówiąc, prawdziwym obejściem jest zmiana jednej linii w pliku manifestu w źródle KitKata i ponowne skompilowanie ROM-a i flashowanie go. Google wyraźnie chce odejść od kart SD, pojemność pamięci flash rośnie, a tanie do osadzenia na płycie urządzenia, a ponadto korzystanie z usług w chmurze do przechowywania. Jest to poważna niedogodność, być może ktoś z frameworkiem Xposed może go obejść .... pita ..
t0mm13b

1
@ DanHulme narzeka na autora aplikacji nie jest rozwiązaniem. To drastyczna zmiana przez Google ...
t0mm13b


1
To wciąż głupi ruch. Dlaczego powinniśmy być zmuszeni do przechowywania wszystkich naszych pobrań w pamięci wewnętrznej? Cały sens (mniej więcej) posiadania gniazda SD polega na tym, że możemy zrzucić kilka kart pamięci na kartę i zamienić jedną kolekcję na inną. Przypuszczam, że Google chce, abyśmy wszyscy korzystali z „pamięci w chmurze”, która jest bezwartościowa, gdy jest poza siecią.
Carl Witthoft

Odpowiedzi:


17

Znalazłem odpowiedź na moje własne pytanie! Mógłbym również podzielić się tym, jak to zrobiłem (ZRÓB TO NA WŁASNE RYZYKO, to działało dobrze dla mnie). Potrzebuje oczywiście rootowania.

  1. Korzystając z menedżera plików z włączonym rootem, przejdź do /system/etc/permissions
  2. Edytuj platformę.xml i znajdź uprawnienie WRITE_EXTERNAL_STORAGE.
  3. Dodaj dodatkową definicję grupy dla tego uprawnienia ...<group gid="media_rw" />
  4. Zapisz zmiany w pliku.
  5. Uruchom ponownie

Kredyty trafiają do mateenf z forum deweloperów XDA


1

Użyłem tego obejścia do edycji tagów z mojej zewnętrznej karty SD na moim zrootowanym telefonie LG G3 (LG-D851). Odtwarzacz audio to PowerAmp.

  1. Pobierz i zainstaluj instalator Xposed ze sklepu Google Playstore: Instrukcje: https://www.youtube.com/watch?v=nj_fgrpgDRU (GadgetHacks)
  2. W Xposed Installer kliknij „Pobierz”. (może być konieczne naciśnięcie symbolu odświeżania, aby załadować moduły).
  3. Kliknij i pobierz „KitKat SD Card Full Access” z repozytorium. Upewnij się, że masz zaznaczone pole pobierania z nieznanych źródeł (ustawienia> zabezpieczenia> nieznane źródła).
  4. Po pobraniu i zainstalowaniu modułu uruchom ponownie telefon i oznacz zawartość swojego serca.

1
Nie jest potrzebny moduł Xposed, w sklepie Play jest teraz wiele aplikacji (wszystkie oczywiście wymagają rootowania). Poszukaj „SD Fix” w sklepie Play, znajdziesz je.
Guillaume

Teraz powiedz mi ... lol. Dobrze wygląda!
Heru Ammen

1
Te aplikacje nie istniały w momencie, gdy zadałem pytanie :)
Guillaume,

0

Znalazłem lepsze rozwiązanie! Z uTorrent nie mogłem pisać

"/storage/extSdCard/"

Ale jestem w stanie napisać do:

"/storage/extSdCard/Android/Data/com.utorrent.client"

Poszukaj folderu na karcie SD, do którego ma dostęp Twoja aplikacja podana przez system Android.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.