„Niepowodzenie aktualizacji” we wszystkich aplikacjach uruchomionych na karcie SD


10

Wiem, że ten problem został już wcześniej zgłoszony, ale człowieku, jestem naprawdę bardzo zmęczony. Nie byłem w stanie zaktualizować żadnej aplikacji działającej z karty SD w moim telefonie HTC Evo, odkąd dostałem ją prawie 6 miesięcy temu. Właśnie przejrzałem wszystkie moje aplikacje i udokumentowałem, które są na pamięci SD i pamięci telefonu. Byłem wtedy w stanie przejrzeć moją listę aktualizacji i wybrać tylko te, które są w pamięci telefonu, a następnie wszystkie się udało (11 aplikacji). Potem przejrzałem niektóre z nich na pamięci SD i wszystkie zawiodły (próbowałem 7, ale prawdopodobnie mam 10-15 więcej).

Wypróbowałem wiele „poprawek”, które widziałem online, takich jak czyszczenie pamięci podręcznej w aplikacji Market. Nie ma wystarczającej przestrzeni wewnętrznej dla wszystkich moich aplikacji. Odmawiam zaakceptowania niektórych „poprawek” jako prawdziwych poprawek, takich jak usunięcie aplikacji i ponowna instalacja lub przeniesienie aplikacji do pamięci telefonu, aktualizacja, a następnie cofnięcie. To niedopuszczalne poprawki w mojej książce. To dla mnie poważne podbicie systemu operacyjnego Android. Gdy ludzie pytają mnie, czy Android jest tak dobry, jak iOS, ten problem jest na pierwszym planie i kiedy myślę, że jest dobry, ale wolałbym mieć iPhone'a (ale wolałbym to niż mojego starego Blackberry ). Dostaję telefon przez pracę, więc rootowanie nie wchodzi w grę. Czy ktoś jeszcze miał jakieś problemy z rozwiązaniem tego problemu? Używam karty SD dostarczonej z telefonem, ale czy ktoś miał szczęście z inną marką?


Czasami miałem świetną aplikację, która nie aktualizowałaby się poprawnie. Usunięcie aplikacji i ponowna instalacja działały dobrze. (Nie wyglądało to jednak na związane z aplikacjami na karcie SD.) Szczerze mówiąc, odinstalowanie / ponowne zainstalowanie nie powinno zająć więcej czasu i wysiłku niż sama aktualizacja.
ale

1
Nie próbujesz aktualizować aplikacji na karcie SD, kiedy telefon jest podłączony do kabla USB, prawda? Widziałem, gdzie to spowodowałoby problem.
ale

Próbowałem zarówno podłączony i odłączony. Po podłączeniu zawsze upewniam się, że telefon jest w trybie „Tylko ładowanie”. Nie sądzę, że powinieneś zostać zmuszony do odinstalowania aplikacji w celu aktualizacji. W ten sposób tracisz wszelkie dostosowania, które skonfigurowałeś w aplikacji. W najlepszym razie obejście, a nie naprawa.
sukach

@Al Everett - Problem z odinstalowaniem spowoduje usunięcie wszystkich ustawień związanych z aplikacją. @Nik Majdan, jeśli przeniesiesz aplikację z powrotem do pamięci telefonu, czy zaktualizuje się wtedy?
Ryan Conrad,

1
@Ryan. Tak. Przeniosłem aplikację DiskUsage do pamięci telefonu i zaktualizowałem ją, a następnie przeniosłem z powrotem. Ponownie, tylko obejście. Mam około 30 aplikacji, które wymagają aktualizacji, a wykonanie ich wszystkich byłoby niezwykle czasochłonne.
sukach

Odpowiedzi:


2

Ile masz wewnętrznej przestrzeni (sprawdź Settings > SD card & phone storage settings > Internal phone storage > Available Space)? Pamiętaj, aby zostawić co najmniej 15-20 MB wewnętrznej przestrzeni (prawdopodobnie większej, jeśli masz dużą liczbę dużych aplikacji), abyś mógł bezpiecznie aktualizować aplikacje. Jeśli pozostało niewiele pamięci wewnętrznej, aktualizacje zakończą się niepowodzeniem, a komunikat „Aktualizuj wszystko” zakończy się niepowodzeniem masowo . Rozwiązaniem jest aktualizacja aplikacji jeden po drugim lub zwolnienie miejsca w pamięci wewnętrznej.

Nigdy nie miałem problemów z aktualizacją aplikacji zainstalowanych na karcie SD, z wyjątkiem sytuacji, gdy pamięć wewnętrzna mojego telefonu osiąga około 5-10 MB.


Obecnie mam 29 MB wolnego miejsca, ale miałem więcej i nadal się nie udało.
sukach

2
Ta odpowiedź brzmi rozsądnie, ale nie rozwiązuje problemu.
Gary

1

Zadałem podobne pytanie kilka miesięcy temu. Odmontowanie karty SD i aktualizacja wydawały się rozwiązać problem w krótkim okresie, ale pojawia się również błąd przy próbie instalacji aktualizacji. Nie jestem pewien, co tak naprawdę powoduje problem, ale w międzyczasie instaluję aplikacje na karcie SD, a gdy instalacja / aktualizacja kończy się niepowodzeniem, przenoszę ją do pamięci wewnętrznej. Większość moich aplikacji jest w porządku na mojej karcie SD, więc nie było to nic wielkiego.

Jednak sympatyzuję z tym, jak denerwujące jest to. Powodzenia w znalezieniu bardziej długoterminowej odpowiedzi.


Przeczytałem twoje pytanie, zanim opublikowałem moje. Myślałem, że było trochę inaczej, ponieważ przeprowadzałeś pierwszą instalację. Ponieważ odmontowanie karty SD naprawiło to, domyślnie aplikacja próbowała zainstalować na karcie SD. Nie wiedziałem, że aplikacje to zrobiły. Zidentyfikowaliśmy kilka obejść tego problemu, ale mam nadzieję na znalezienie bardziej trwałego rozwiązania. Muszę znaleźć kogoś, kto korzysta z Gingerbread lub Honeycomb i sprawdzić, czy ma ten problem. Czy można bezpiecznie założyć, że nie każdy ma ten problem? Czy są osoby z aplikacjami na karcie SD, które można aktualizować bez problemu?
sukach

@Nik Chciałbym również dowiedzieć się, czy jest to z jakiegoś powodu związane z Evo (choć nie jestem pewien, dlaczego tak się stanie).
Dave McClelland,

@Nik: Od czasu do czasu miałem truculentną aktualizację, ale nic podobnego do tego, co widzisz. Mam każdą możliwą aplikację na karcie SD. Mam wtedy oryginalnego Motorola Droida, więc nie wiem, czy być może niektóre z dostosowań HTC są przyczyną twoich problemów.
ale

Dokumentacja, którą zacząłem wczoraj na temat mojego wydania: bit.ly/he3pnc . Będę rejestrować każdą próbę aktualizacji, więc mam coś do pokazania naszemu facetowi od telefonu tutaj w pracy. Być może problem stanowi mój telefon.
sukach

@Nik Po przeczytaniu odpowiedzi @ user3144 zdałem sobie sprawę, że prawdopodobnie warto wspomnieć, że korzystam z FreshEvo-3.5.0.1. To może być przydatne dla kogoś
Dave'a McClellanda

-1

Miałem ten sam problem przez chwilę, gdy uruchomiłem ROM Bugless Beast ROM na moim Droidie i nie mogłem się go pozbyć i ostatecznie się poddałem. Potem pewnego dnia przeniosłem się na CyanogenMod 6 (wyczyszczony itp.) I problem ustał.

Chciałbym dać łatwą odpowiedź, ale dla mnie nie zniknęło, dopóki nie wyczyściłem wszystkiego i nie zacząłem od nowa ROM.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.