Znajdź, co aplikacja powoduje wyskakujące okienka, NIE na pasku powiadomień


11

Regularnie otrzymuję te wyskakujące okienka. Nie pojawiają się w centrum powiadomień, więc nie mogę dowiedzieć się, co ich powoduje. Jedyna aplikacja, o której mogę pomyśleć, którą ostatnio zainstalowałem, już ją usunąłem i nadal się pojawiają. Korzystam z Nexus 4 Android 4.2.2. Żadna z aplikacji wykrywających reklamy niczego nie znalazła.

Jak mogę ustalić, co to powoduje?

Oto zrzut ekranu reklamy i zrzut ekranu mojego menedżera zadań zaraz po nim. Nie jestem pewien, czy aplikacja musiałaby być uruchomiona, aby wyświetlać reklamę:

Reklama Menedżer zadań


Czy uruchomiłeś kilka różnych skanów antywirusowych? Może coś znaleźć. Jesteś też zrootowany?
Peanut

Jestem zakorzeniony. Wypróbowałem około pół tuzina skanerów.
Stoopkid

Chciałbym sprawdzić, czy coś nierozpoznanego ustawiło się jako administrator urządzenia, wyłącz, a następnie usuń.
wbogacz

related- android.stackexchange.com/questions/126326/… . dla mnie „wykrywacz airpush” działał świetnie
barlop

Odpowiedzi:


5

Jeśli te wyskakujące okienka pojawiają się przed innymi aplikacjami, przejrzyj zainstalowane aplikacje, aby znaleźć dowolne z uprawnieniem „rysuj nad innymi aplikacjami”. Większość aplikacji nie ma tego uprawnienia, więc powinno to pomóc zawęzić wybór.


1
A jak dokładnie ludzie powinni to robić? Przejrzeć zainstalowane aplikacje? Gdzie?
Sharen Eayrs

2
W Ustawieniach, w obszarze Aplikacje. Stuknij aplikację, aby otworzyć jej szczegóły, a jest tam sekcja pokazująca, jakie ma uprawnienia. Istnieją również aplikacje innych firm, które skanują wszystkie zainstalowane aplikacje i grupują je według uprawnień, więc nie musisz sprawdzać każdej z nich osobno. Android 6 (Marshmallow) ma zaawansowaną sekcję przeznaczoną specjalnie do kontrolowania, które aplikacje mogą przyciągać uwagę innych - dotknij ikony koła zębatego u góry ekranu na liście aplikacji.
Wyzard

Dziękuję Ci. Szukanie „rysowania nad innymi aplikacjami” naprawdę zawęziło sprawę! Nic innego, czego próbowałem, nie było tak pomocne!
Christian Shay,

2

Jeśli taka reklama pojawi się na moim urządzeniu, moje podejście będzie następujące. Co najmniej jeden dzień zostałby w ten sposób zabity, ale przyniosłoby to dobre wyniki.

Użyj zapory ogniowej

  1. Zainstaluj zaporę ogniową i ogranicz wszystko - od łączenia się z Internetem. Zobacz Zamykanie dostępu do Internetu dla niektórych aplikacji i wybierz aplikację zapory.
  2. Pozwól jednej aplikacji użytkownika w zaporze połączyć się z Internetem. Użyj tej aplikacji i sprawdź, czy wyskakują reklamy. Jeśli negatywny, zrób to dla innej aplikacji.
  3. Zapora powinna prowadzić dziennik, z którego aplikacja próbuje połączyć się z Internetem, więc to też powinno pomóc.

Monitoruj połączenia sieciowe

Kiedy pojawi się to okienko, sprawdź, które aplikacje są podłączone do Internetu. Użyj aplikacji takiej jak OS Monitor . Karta Połączenie pokazuje wszystkie podłączone lub aplikacje oczekujące na połączenie (nasłuch) na porcie.

Możesz użyć tego podejścia z zaporą ogniową. Ogranicz wszystkie te aplikacje, które widziałeś, że były połączone z Internetem w momencie pojawienia się wyskakujących reklam, zezwól jednej aplikacji i korzystaj z niej, i obserwuj, czy pojawią się jakieś reklamy. Podobnie, zrób to dla innych aplikacji.

To powinno pomóc w precyzyjnym wskazaniu źródła. W przeciwnym razie programy blokujące reklamy są zawsze wyborem i zapominają, co powoduje te wyskakujące okienka.

Podejście Kill-all

Ręcznie lub przy użyciu aplikacji lub menedżera zadań, zabij wszystkie uruchomione aplikacje użytkownika. Uruchom jeden z nich, użyj go i sprawdź, czy wyskakują reklamy. Zrób to samo w przypadku innych aplikacji użytkownika. Niezbyt dobre podejście, ale może jednak doprowadzić do źródła.


adb shell dumpsys activitylub adb shell dumpsys windowmoże również pomóc.
Firelord

1

Spróbuj użyć aplikacji do blokowania reklam, takiej jak AdAway lub AdBlock Plus . Większość tych aplikacji pokaże, które reklamy zostały zablokowane i skąd pochodzą. Możesz również sprawdzić ten link, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat blokowania reklam w Androidzie


a) Co to jest link do sklepu Google Play? b) napis „Jest dostępny dla wszystkich głównych przeglądarek komputerowych”. Co się stanie, jeśli pojawi się reklama, ale nie podczas przeglądania?
barlop

1

Miałem ten sam problem z moją Sony Aqua i znalazłem bardzo prosty sposób na znalezienie aplikacji, w której wyświetlenie reklamy wystarczy, że pojawi się ona na ekranie, po prostu naciśnij przycisk ostatnich aplikacji i zobaczysz, która aplikacja powoduje reklamę. Dla mnie był to nadawca aplikacji Bluetooth. Odinstalowałem ją i reklama zniknęła


Wspaniały! To działało zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki za miłą wskazówkę. Aplikacja DYI Emoji na telefonie mojej narzeczonej powodowała wyświetlanie wyskakujących reklam za każdym razem, gdy korzystała z telefonu z Internetem, a one były jak 3 reklamy przez 5 sekund przez cały czas, a my doprowadzaliśmy do szału, że wyskakują reklamy, a ja z rachunku za dane internetowe. Mam nadzieję, że istnieje sposób, aby pozwać twórcę aplikacji za wykorzystanie moich danych w reklamach spamowych. Próbuję znaleźć dzięki. ; (
Martin Krajčírovič

0

Miałem ten sam problem. Znaleziono kilka sugestii w Internecie, takich jak wykrywacz reklam Trustgo i wykrywacz przepychania powietrza. Zainstalowałem aplikację trustgo i za sekundę znalazłem aplikację powodującą problem. Być może te informacje mogą być przydatne dla osób, które borykają się z tym samym problemem


3
Może to być przydatne, jeśli edytujesz pytanie i łączysz się z polecanymi aplikacjami.
Dan Hulme

0

Niedawno kupiłem Galaxy S7 Edge. Wciąż pojawiały się reklamy dla Mobile Strike, z dźwiękiem, nawet gdy głośność była wyłączona. Bardzo frustracja. Wypróbowany bloker reklam i bajty złośliwego oprogramowania. Wszystkie doskonałe aplikacje. Nic nie działało. Nie można znaleźć odpowiedzialnej aplikacji. W końcu musiał wykonać twardy reset. To się udało.


0

Miałem ten sam problem. Wyskakuj reklamy nawet w trakcie gry lub po prostu siedząc. Poszedłem do ustawienia i spojrzałem na każdą aplikację. Była sekcja, która mówi, ile megabajtów zostało wykorzystanych w ciągu ostatnich 3 godzin. Odinstalowałem te, które pokazały aktywność w ciągu ostatnich 3 godzin, nie więcej wyskakujących okienek! Mam nadzieję że to pomoże!


Najczęściej jest to spowodowane złośliwym oprogramowaniem i odinstalowanie nie jest opcją.
Ethan Z

0

Miałem dokładnie te same reklamy, które wyświetlasz na zrzucie ekranu, a także aplikacje o nazwie Insane Stars i Budzik, ciągle się instaluję, zajrzałem do usług i znalazłem, a aplikacja o nazwie „Zadania” jest przepustką. Jeśli nie masz usługi o nazwie Zadania, spróbuj otworzyć wielozadaniowość, gdy wyświetlane jest okno podręczne, wyświetli nazwę aplikacji.


0

Znaleziono moje aplikacje związane z Skype. Odinstalowano i nie ma już okien pop-up. Jednym z ich uprawnień było uruchamianie innych aplikacji, a więc wyskakujących okienek.


-1

Pobierz aplikację terminalową na Androida i uruchom następujące polecenie :

ps

Polecenie „ps” wyświetli listę wszystkich uruchomionych procesów / aplikacji. Wewnątrz możesz zobaczyć i przeanalizować, czy „dziwna” aplikacja działa z tyłu i wyświetla te reklamy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.