Czy możliwa jest instalacja Eclipse IDE w Honeycomb?


18

Ponieważ Eclipse IDE może działać w Linuksie, a nowy Honeycomb ma jądro Linux, czy Eclipse IDE może działać w Android Honeycomb?

Wiem, że nie jest to zbyt wygodne kodowanie na tablecie, ale chciałbym użyć go do modelowania UML.


9
FYI - wszystkie wersje Androida mają jądro oparte na Linuksie, nie tylko o strukturze plastra miodu.
eldarerathis

Do uruchomienia większości aplikacji potrzebujesz znacznie więcej niż kompatybilnego jądra. Chociaż jest to przynajmniej dobra baza na początek. Najlepsze, co możesz mieć nadzieję, to to, że ktoś może użyć czegoś takiego jak Native Dev Kit do przeniesienia wersji Eclipse IDE, chociaż uważam, że większość Eclipse jest oparta na Javie, więc mogę przenosić przez Dalvik, ale to nie będzie bądź też małą pracą.
GAThrawn

Odpowiedzi:


23

Nie.

Jak zapewne wiesz, Eclipse ma różne problemy z działaniem w różnych wersjach Linuksa (dlatego Ubuntu ma oficjalną wersję repozytorium i tak dalej). Android jest jeszcze gorszy - oparty na Linuksie jest zupełnie innym systemem operacyjnym. Podobne pytanie brzmi: „Czy można zainstalować wersję Eclipse * nix w systemie Mac OS?”


11

Aby rozwinąć nieco poprzednie odpowiedzi „Nie”, to nie tylko jądro, ale reszta systemu operacyjnego robi dużą różnicę. Aplikacje opracowane dla systemu Linux oczekują istnienia określonego zestawu bibliotek (współdzielonych bitów kodu) i robienia tego, czego oczekuje aplikacja. Czasem oczekują także określonej struktury systemu plików i innych zależności.

Nie wszystkie dystrybucje linuksowe zawierają te same biblioteki, układ systemu plików lub mają inne różnice. Dlatego często widzisz aplikacje linuksowe dystrybuowane jako plik .tar.gz ze skryptem do samodzielnego skompilowania; dzięki czemu jest to nieco więcej na różnych platformach.

Niektóre pliki wykonywalne, takie jak narzędzia wiersza poleceń, mogą być kompilowane krzyżowo do pracy na Androidzie, ponieważ nie mają tak wielu złożonych wymagań, jak duża złożona aplikacja, taka jak Eclipse. Android jest na tyle inny, że nie ma (jeszcze) prostych sposobów na skompilowanie standardowych aplikacji GUI dla Linuksa.


10

Nie, to krótka odpowiedź.

System operacyjny Android jest zbudowany na jądrze Linuksa. Istnieje wiele różnic między systemem operacyjnym Android a przeciętną dystrybucją Linuksa, a niektóre z tych różnic są kluczowe dla instalacji Eclipse.


1
Przede wszystkim - właściwe JRE / JDK. Dalvik Androida znacznie różni się od wszystkich „błogosławionych” implementacji Java, zarówno pod względem architektury, jak i kodu bajtowego.
Martin Tapankov

5

Rozwijając nieco odpowiedź Bena Griffthsa i komentarz Martina Tapankova, nie, nie można uruchomić Eclipse na Androidzie, ponieważ nie ma środowiska Java Runtime Environment do uruchomienia Eclipse i nie ma wersji Java Development Kit dla Androida. Chociaż większość aplikacji na Androida napisanych jest w Javie, Android nie ma środowiska JRE; Android wykorzystuje Dalvik, który jest zupełnie innym środowiskiem uruchomieniowym.


2

Najlepiej, spójrz na uruchamianie chrootowanego linuksa z tabletu o strukturze plastra miodu (wiem, że można to zrobić na motorola xoom - http://www.offensive-security.com/backtrack/backtrack-5-on-a-motorola-xoom / ).

Zasadniczo jest to tylko wersja ramienia tej dystrybucji Linuksa działającej na twoim Xoomie. W tym środowisku zainstaluj dowolne tradycyjne elementy linux. Wersja ramienia backtracka znajduje się na stronie internetowej, jest to dystrybucja Linuksa z informacjami o bezpieczeństwie, więc jest wiele narzędzi, których używam w pracy. W każdym razie, szczęśliwe polowanie, wiem, że zaćmienie można ustawić na wstecznym torze, więc mniej pracy, aby przejść, może nawet być w repozytorium apt-get.


1
uwaga dodatkowa, aby to zrobić, musisz być zrootowany. a tutaj jest link do kroków instalacji: forums.techarena.in/operating-systems/1414534.htm
Tek911


1

To bardzo interesujące pytanie! Ponieważ prędzej czy później będziemy uruchamiać Androida na naszych komputerach.

Jeśli chcesz, aby Eclipse działał na Androidzie, musisz skompilować wszystkie jego zależności. Jądro Linux nie stanowi problemu. Nawet przeniesienie bazy kodu Java Eclipse do uruchamiania w Dalvik nie stanowi problemu. Problemem jest interfejs użytkownika Eclipse.

Eclipse UI jest zbudowany z SWT - niesamowitym zestawem narzędzi, który umożliwia natywny wygląd programu Java na wielu platformach. Na początek musisz przenieść SWT na Androida. http://www.eclipse.org/forums/index.php/mv/msg/246310/736679/#msg_736679 AFAIK, obecnie nie ma planów przeniesienia SWT na Androida.

Tak więc jedynym łatwym rozwiązaniem jest jednoczesne uruchomienie Linuksa i Androida. Można to zrobić za pomocą „dowolnej dystrybucji Linuksa zbudowanej na rękę” + chroot + vnc.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.