Jak mogę zmienić klienta użytkownika dla przeglądarki zapasów?


22

Strony internetowe ciągle mnie denerwują, zmuszając mnie do (często okropnej) mobilnej wersji strony i nie dają możliwości przejścia na pełną wersję. Wiem, że Dolphin pozwala na przykład zmienić ciąg agenta użytkownika przeglądarki, aby nakłonić strony internetowe do dostarczenia pełnej witryny, ale nie chcę się przełączać. Czy można to zrobić za pomocą zwykłej przeglądarki? Jestem otwarty na hacki i mam Galaxy S Vibrant z systemem 2.2 (Nero v5 z TouchWiz).


Chciałbym, aby istniała aplikacja, która pozwoliłaby mi to robić w locie. Myślę, że Firefox na pulpicie ma dodatek, który może to zrobić (nie to, że bardzo nam to pomaga)
shambleh

Przeglądarka w moim Galaxy S ma agenta użytkownika jako jedną z opcji w swoich ustawieniach, ale nie jestem pewien, czy jest to funkcja 2.3.3, czy konkretna pamięć ROM, którą uruchamiam (Serendipity).
Szansa

Odpowiedzi:


14

W przypadku urządzeń Galaxy wystarczy wprowadzić about:useragentpasek adresu przeglądarki. Nie sądzę, że to „trzyma się” podczas ponownego uruchamiania, ale jest to stosunkowo bezbolesne i nie wymaga dodatkowego oprogramowania / hacków itp. Nie mam Galaxy, więc nie lubię niektórych szczegółów.

Jeśli about:useragentnie działa, inne telefony mogą zazwyczaj to zrobić:

  • Wejdź about:debugw pasek adresu URL, aby aktywować tryb debugowania w przeglądarce (nie zobaczysz żadnego potwierdzenia, że ​​to zadziałało)
  • Idź do Menu->More->Settingsi przewiń do samego końca. Powinieneś zobaczyć nowy element menu o nazwieUAString
  • Naciśnij UAStringopcję menu i wybierz innego klienta użytkownika z dostarczonego menu

Mam IE6, „Mac Desktop” i „Linux Desktop” jako moje opcje, z których wszystkie dają mi pełne wersje stron internetowych.

Zobacz także to pytanie z informacjami o niektórych gadżetach w trybie debugowania.


about:debugMenu działa również na Honeycomb (lub później), ale menu jest zorganizowana nieco inaczej. Wprowadzić about:debugten sam sposób, a następnie przejść do ustawień, a znajdziesz nową kartę ustawień (po lewej), po prostu o nazwie „Debug”. UAStringjest jedną z pierwszych opcji na tej karcie.


To zadziałało dla mnie. Pamiętaj, że w przypadku niektórych witryn musisz usunąć pliki cookie przed ponownym załadowaniem witryny, aby zobaczyć zmianę, ponieważ niektóre witryny przechowują informacje o kliencie między ładowaniami stron.
Daniel S.

about:debugdziała na galaxy j3 (Lollipop), cóż, coś w rodzaju ... Mogę uzyskać dostęp do menu debugowania, ale gdy tylko odwiedzę inną stronę, menu debugowania znika, a klient użytkownika wraca do normalnego trybu. Jakieś sugestie? czy robię coś źle?
soger

7

W telefonie HTC Desire z systemem 2.2 mam opcję w menu głównym przeglądarki> więcej> ustawienia o nazwie „Widok mobilny”, który umożliwia mobilne wersje stron internetowych.

Na przykład z tym włączonym otrzymuję mobilną wersję Tumblr, z wyłączoną otrzymuję pełną stronę.


Dzięki za dodatkowe informacje, jestem pewien, że użytkownicy HTC uznają je za przydatne.
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.