Przeglądarka Androida dotyczy: debugowania, co robią te ustawienia?


84

Właśnie znalazłem to ukryte ustawienie:

  1. Otwórz przeglądarkę Stock ( nie Chrome na ICS. About: debugowanie nie działa w Chrome. Zamiast tego użyj zdalnego debugowania).
  2. W pasku adresu wpisz about:debug: nic nie powinno się zdarzyć, nie będzie ekranu potwierdzenia ani migającego zielonego pola informującego, że cokolwiek zrobiłeś.
  3. Jednak powinno być teraz kilka nowych opcji na stronie Ustawienia przeglądarki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj
(Kliknij obraz, aby powiększyć)

W Menu > More > Settings:

wprowadź opis zdjęcia tutaj
(Kliknij obraz, aby powiększyć)

W Menu > Morejest również:

wprowadź opis zdjęcia tutaj
(Kliknij obraz, aby powiększyć)

prawdopodobnie pojawiły się inne nowe menu, których nie zauważyłem, i najprawdopodobniej będą one specyficzne dla wersji.

Chociaż rozumiem niektóre z tych ustawień, istnieje wiele tych ustawień, których nie rozumiem, np. Gdzie mogę znaleźć konsolę JavaScript, co jest śledzone, co robi zrzut pamięci podręcznej i zrzut pamięci podręcznej nawigacji, gdzie są pliki zrzutu zapisywane w, jakie są prawidłowe flagi JS (JavaScript?) itp.

Google ma trudności z tym, co robią te ustawienia. Chciałbym uzyskać pomoc od innych, aby grać / eksperymentować / Google about:debugi napisać, co robią te ustawienia. Wszelkie informacje, które możesz zebrać, są pomocne.

Proszę mieć jedną odpowiedź na ustawienie, chyba że opisujesz powiązane ustawienia.


V8 jest częścią wideo WebM, prawda?
ale

4
@Al Everett: o ile mi wiadomo, V8 to silnik javascript używany w Chrome i przeglądarce Androida od Froyo (?) I nowszych.
Lie Ryan,

Coś więc źle pamiętam. Dzisiaj dużo się dzieje.
ale

3
@Al Everett: Prawdopodobnie masz na myśli kodek VP8, który jest częścią WebM: en.wikipedia.org/wiki/VP8
Lie Ryan

„Zamiast tego użyj zdalnego debugowania”. Wydaje się, że nikt tego nie rozumie. Zdalne debugowanie wymaga komputera do debugowania . To jest niedopuszczalne. Są sytuacje, w których musisz debugować, a wszystko, co masz, to tablet z mocą komputera, ale bez oprogramowania do debugowania
Michael

Odpowiedzi:


29

Konsola JavaScript to:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Z jakiegoś powodu pasek „Pokaż konsolę JavaScript” pojawi się tylko na stronie android.com. Nie jestem pewien, czy błąd składni uruchamia konsolę, czy też jest inny powód, dla którego pojawia się ona w android.com i żadnej z innych stron, które sprawdziłem.


4
Mogę potwierdzić, że opcja konsoli jest wyświetlana tylko po wyzwoleniu błędu JS. Oto prosty jsbin, który wyzwala błąd (i ładuje się znacznie szybciej): jsbin.com/owecey
Jörn Zaefferer 21.01.12

1
Nie mogę zobaczyć konsoli na moim HTC Thunderbolt po zrobieniu: debugowania i przejściu na stronę jsbin.com/owecey . Czy ktoś ma jakieś sugestie? Moja wersja Androida to 2.3.4, a moja wersja HTC Sense (jeśli matteres) to 2.1
bnieland 27.04.2013

10

about:debugMenu na HTC Desire HD posiada opcję w Menu> Więcej> Ustawienia zwane „Włącz GEP Zoom”. Wyłącza to funkcję ponownego wlewania tekstu HTC i korzysta z domyślnego powiększenia Google.


9

UAString zmieni ciąg agenta użytkownika wysyłany przez przeglądarkę podczas żądania strony. Łańcuch agenta użytkownika to krótki ciąg (tekst), który przeglądarka wysyła w celu identyfikacji na serwerze. Wiele witryn próbuje wykryć przeglądarkę łączącą się z witryną i będzie obsługiwać różne strony zoptymalizowane pod kątem przeglądarki. Jedną z najczęstszych metod wykrywania takich przeglądarek jest sprawdzenie UAString. Ustawienie UAString zasadniczo fałszuje UAString i sprawia, że ​​serwer wierzy, że Android Browser to naprawdę inna przeglądarka.

Istnieją trzy opcje UAString:

  • Android (domyślnie)
  • Pulpit
  • iPhone

Android UAString to domyślny UAString wysyłany przez Androida, strony internetowe mogą wyświetlać mobilną wersję swojej witryny po wykryciu tego UAString. Komputer stacjonarny może być użyty do wymuszenia, aby serwer wyświetlał wersję witryny na komputery stacjonarne zamiast obsługiwać wersję dostosowaną do urządzeń mobilnych. Z drugiej strony, iPhone UAString może być używany, jeśli wiesz, że serwer ma wersję mobilną zoptymalizowaną dla iPhone'a, ale nie wykrywa Androida jako telefonu komórkowego, a zatem fałszywie obsługuje wersję stacjonarną.

Na przykład to wykrywa http://www.useragentstring.com, gdy moja Samsung Spica używa różnych ustawień:

  • podczas korzystania z Androida: Mozilla/5.0 (Linux; U; Android 2.2.2; en-au; GT-I5700 Build/Froyo) AppleWebkit/533.1 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Mobile Safari/533.1
  • podczas korzystania z pulpitu: Mozilla/5.0 (Macintosh; U; Intel Mac OS X 10_5_7; en-us) AppleWebkit/530.17 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Safari/530.17
  • podczas korzystania z iPhone'a: Mozilla/5.0 (iPhone; U; CPU iPhone OS 3_0 like Mac OS X; en-us) AppleWebkit/528.18 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Mobile/7A341 Safari/528.16

W Desire HD możesz również wybierać spośród „iPad” i „Manual”. W podręczniku pojawia się pole tekstowe, dzięki czemu możesz udawać dowolną przeglądarkę, którą lubisz.
Matt H

Dostęp do tego ustawienia można uzyskać bezpośrednio, wprowadzając about: useragent na pasku adresu URL. Na mojej Smsung Galaxy SI mam wybór Androida, iPhone'a, komputera stacjonarnego, Lismore, niestandardowego
Strachoffours

CyanogenMod 7 ma wiele opcji UAString, ale jest dostępny z menu i nie potrzebujesz: debugowania.
Broam,

Istnieją nie tylko te trzy aplikacje klienckie. Pole, które je wyświetla, w trybie poziomym pokazuje tylko 3, ale w trybie pionowym pokazuje wiele innych. To pole nie ma pasków przewijania: / przynajmniej w przeglądarce standardowej opartej na 2.2.3 Webkit.
cde

9

Renderowanie z jedną kolumną powoduje, że przeglądarka używa innego algorytmu układu.

Nie jestem do końca pewien, na czym polega logika algorytmu, ale wydaje się, że jest to próba zmuszenia strony internetowej, która nie została zaprojektowana na urządzenia mobilne, do renderowania w pojedynczej kolumnie w celu łatwiejszego przeglądania na małych ekranach. Nie jestem jednak pewien, czy tak jest, ponieważ włączenie widoku jednokolumnowego psuje układ android.stackexchange.com i wyłącza ponowne wlanie tekstu, co sprawia, że ​​czytanie jest o wiele bardziej bolesne niż w przypadku domyślnego układu. Wygląda na to, że ta funkcja nie jest używana z jakiegoś powodu. Nie mogę znaleźć pojedynczej strony internetowej, która wyglądałaby lepiej po renderowaniu w trybie renderowania z jedną kolumną; nawet strony zoptymalizowane pod kątem wyświetleń mobilnych wyglądają lepiej domyślnie niż w trybie jednokolumnowym.

Poniżej przedstawiono niektóre zrzuty ekranu porównujące domyślny i renderowanie w jednej kolumnie, zrzut ekranu po lewej stronie nie zawiera pojedynczej kolumny, zrzut ekranu po prawej stronie to ta sama strona z pojedynczą kolumną:

android.stackexchange.com

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

android.com

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dzisiejsza strona główna Wikipedii Widok mobilny:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dzisiejsza strona główna Wikipedii wyłącz Mobile View:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Słowo i obrazek nakładają się na siebie. Czy ta witryna jest przeznaczona dla tej witryny czy ustawień przeglądarki? Czy zawijanie słów może poprawić wygląd strony?
Lucky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.