Dlaczego mój Nexus 5 zapomina wszystkie hasła do Wi-Fi po ponownym uruchomieniu?


29

Miesiąc temu dostałem Nexusa 5. Z systemem Android 4.4.2 (jądro: 3.4.0-gadb2201). Zauważyłem po dłuższym korzystaniu z niego, że po restarcie stale zapomina wszystkie zapisane hasła Wi-Fi . Na początku myślałem, że to może mieć coś wspólnego z moim routerem, ale urządzenie zapomniało hasła do sieci Wi-Fi mojej uczelni, więc nie może to stanowić problemu. Przed uzyskaniem tego urządzenia miałem Samsung Galaxy Nexus z systemem Android 4.3, który nigdy nie miał tego problemu. Dlatego mam wrażenie, że problem dotyczy wyłącznie Androida 4.4.2.

Google był moją pierwszą próbą znalezienia rozwiązania, ale wydaje się, że jestem jedną z niewielu osób, które borykają się z tym problemem i nikt nie ma go z Nexusem 5. Nie jest to poważny problem, ponieważ mogę go złagodzić, nie ponowne uruchomienie urządzenia, ale raczej denerwująca drobna niedogodność, którą chciałbym naprawić.

Czy ktoś ma pojęcie, dlaczego tak się dzieje? Czy istnieje na to rozwiązanie?


Pierwszą myślą jest to, że utworzono kopię zapasową w Google, a kopia zapasowa jest pusta po ich stronie, więc gdy synchronizuje się podczas uruchamiania, usuwa je.
RossC

@RossC Mam obecnie kopię zapasową wszystkich danych w Google. Czy istnieje sposób, aby zresetować kopię zapasową? Właśnie wyłączyłem i ponownie włączyłem kopię zapasową Google w Ustawieniach, ale bezskutecznie.
Maher4Ever

Brak przywrócenia ustawień fabrycznych nie jestem pewien. Szczerze mówiąc, nie wybrałbym tej drogi. To tylko myśl o tym, co może być przyczyną. Narzędzie do naprawy Wi-Fi w Sklepie Play twierdzi, że to naprawić, ale nie przetestowałem tego ani nie mogę za niego ręczyć. play.google.com/store/apps/details?id=org.wahtod.wififixer Czy zrootowałeś urządzenie i zainstalowałeś niestandardowe oprogramowanie? Nie miałem tego na Nexusie 5 ani na żadnych niestandardowych ROMach KitKat.
RossC

W tym artykule wskazano, że w pliku, który może być przyczyną błędu, jest potencjalna poprawka, ale uważam, że nie uszkadza urządzenia: georgecm.hubpages.com/hub/... Wymaga to modyfikacji danych w plikach bcm_supp.conf lub wpa_suppliciant.conf , które mogą mieć inne skutki uderzenia.
RossC

2
@ Maher4Ever: FWIW, miałeś rację, ponieważ wyłączanie i ponowne włączanie kopii zapasowej Google jest dokładnie tym, jak zresetujesz dane, które Google tworzy. Z pomocy Android Developer Support : „... użytkownicy mogą wyłączyć funkcję tworzenia kopii zapasowych danych w ustawieniach prywatności systemu Android. Gdy użytkownik wyłącza tworzenie kopii zapasowej, Usługa kopii zapasowej Android usuwa wszystkie zapisane dane kopii zapasowej. Użytkownik może ponownie włączyć tworzenie kopii zapasowej na urządzeniu, ale na Androidzie Usługa tworzenia kopii zapasowych nie przywróci żadnych wcześniej usuniętych danych. ”
Pan Buster

Odpowiedzi:


7

Mam notatkę 3 z Androidem 4.4.2 i miałem ten sam problem. Po wyłączeniu kopii zapasowej Google wszystko jest teraz w porządku. Nie mogłem jednak odzyskać moich starych sieci WiFi z kopią zapasową.


Działa to również na moim Nexusie 4 ... ale nie chcę działać bez Google Backup na zawsze.
Flimzy

1
Anonimowy użytkownik edytowany w następującym komentarzu „1. Wyłącz kopię zapasową 2. Przejdź do ustawień Wi-Fi, usuń (usuń) tę, z którą masz problem. 3. Ponownie włącz kopię zapasową 4. Tylko od zera wprowadź hasło i zapisz Wi-Fi ”.
Compro01

2

Zamiast tego zrobiłbym coś innego ...
Ponieważ twoim problemem jest to, że twoje urządzenie nie przechowuje haseł Wi-Fi (lub wydaje się, że to prawdziwy problem) sugeruję, aby przejść do / data / misc / wifi / i znaleźć * plik wpa_supplicant.conf. W tym pliku urządzenie zapisuje każdy wpis WiFi.
Otwórz go i sprawdź, czy istnieją duplikaty: po wprowadzeniu hasła więcej niż jeden raz plik tworzy więcej niż jeden głos, co powoduje powstanie wielu wpisów dla tej samej sieci.
Jeśli tak jest, to normalne, że urządzenie ponownie prosi o hasło (ponieważ w przypadku konfliktu wpisów nie wie, którego użyć).
Radzę usunąć wszystkie duplikaty lub wszystkie wpisy, jeśli masz na to ochotę (NIE usuwaj pliku, nie jestem pewien, czy urządzenie go odtworzy).
Zdarzyło mi się z moim Nexusem 4 i zrobienie tego rozwiązało wszystko.
Daj mi znać, czy to ci pomogło :)

EDYCJA: aby uzyskać dostęp do tego pliku, urządzenie musi być zrootowane


Na moim N4 (Android 4.4.4) ten plik nie istnieje - w rzeczywistości /data/miscnawet nie istnieje. Najbliższe dopasowania to /system/etc/wifi/wpa_supplicant.confi /system/etc/wifi/wpa_supplicant_overlay.confżadne z nich nie zawiera żadnych haseł do Wi-Fi. W rzeczywistości nic innego w tym katalogu również nie zawiera haseł.
Flimzy

Właśnie sprawdziłem ponownie. Ten plik znajduje się w tym dokładnym folderze i zawiera wszystkie wpisy Wi-Fi, jakie kiedykolwiek zapisałem. I sprawdziłem to na N4 i na trzech N5 .... Oo
Leon

1

Niedawno odpowiedziałem na PYTANIE, które miało podobny problem.

Zastanawiam się, czy zadziałałoby to również na urządzeniach Nexus.

SUPER KRÓTKA WERSJA :

  1. Wykonaj kopię zapasową EFS przy użyciu TWRP / CWM Recovery

  2. Usuń ss_dataw /efsfolderze za pomocą Eksploratora plików root.


0

Nie mogę zweryfikować tej poprawki, ani wyjaśnić, dlaczego może ona działać, ale daję temu szansę

Zmień nazwę urządzenia

Jeśli działa! Niesamowite! Jeśli nie, zmarnowałeś 5 minut swojego życia na tę odpowiedź.


Czy masz powód, by sądzić, że to zadziała?
Flimzy

Pamiętam, jak czytałem to na innym forum, gdy znajomy miał problem. Nie mogę go znaleźć ponownie, bo inaczej go połączyłem.
Aadi Droid

Cóż, wydaje się, że nie ma jednolitego sposobu na „zmianę nazwy urządzenia”. Czy masz sugestię, która kwestia ma znaczenie?
Flimzy

Po prostu nazwij to czymś prostym, dla bezpieczeństwa wypróbuj jakieś znaki specjalne? Biorąc pod uwagę, jak ma to magicznie rozwiązać problem, przepraszam, jest to niejasne: / po prostu próbuję pomóc
Aadi Droid

Chodzi mi o to, że urządzenie z Androidem nie ma nazwy „a”. Ma nazwy do różnych celów ... dla bluetooth, w menedżerze urządzeń Google, gdy działa jako AP Wi-Fi ... i wszystkie one nie mają ze sobą nic wspólnego. Których sens z „nazwą” pan myśli?
Flimzy

0

Mam S4 Zoom. Miałem ten problem. Czytając twoje odpowiedzi przetestowałem tylko przeglądarkę root, zmieniając nazwę DHCP w / data / misc / i ponownie uruchamiając, a następnie hasła muszą zostać wprowadzone, ale teraz zaczyna się zapamiętywać. Możesz więc po prostu usunąć ten DHCP w / data / misc /. Miałem ten problem już 4 razy i to działa.

Ponieważ miałem go już kilka razy, może problem polega na tym, że może w pewnym momencie zrestartowania lub awarii akumulatora plik został uszkodzony, więc nie można go zapisać lub niektóre aplikacje zmieniły uprawnienia do zapisu?!?

ps dla administratora. moja odpowiedź została usunięta, a teraz znalazłem to rozwiązanie i poddałem edycji i nie mogłem cofnąć usunięcia, więc zrobiłem nową odpowiedź. To nie jest pomocne.


0

Oto rozwiązanie, które działało na moim zrootowanym Nexusie 5 (Android 5.0.1)

  1. Skopiuj plik wpa_suppliciant.conf z / data / misc / wifi / na komputer
  2. Otwórz za pomocą dowolnego edytora tekstu (użyłem wordpada) i usuń wszystkie wpisy z problematyczną nazwą Wi-Fi na nim.
  3. Wybierz jedno z Wi-Fi z listy, o której pamiętasz, że wcześniej działało i zmień SSID i hasło zgodnie z routerem. Naciśnij ZAPISZ.
  4. Skopiuj / zamień ten zmodyfikowany plik do / data / misc / wifi
  5. Usuń folder DHCP w / data / misc /
  6. Uruchom ponownie telefon.
  7. Voila Twój telefon łączy się teraz z nowym Wi-Fi :)

PS Wykonaj kopię zapasową pliku „wpa_suppliciant.conf” i folderu „DHCP”. W razie czego

PPS Dla niektórych osób usunięcie starej zapisanej sieci Wi-Fi z „zapisanej sieci Wi-Fi” również zrobiło lewę

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.