Tego elementu nie można zainstalować w kraju urządzenia


20

Kupiłem telefon w Niemczech, przez pewien czas korzystałem z niego w kilku różnych krajach, a ostatnio przeniosłem się do USA. W przypadku kilku popularnych aplikacji (np. Portfel Google, Google Voice, Yelp, aplikacja mojego banku) otrzymuję ostrzeżenia „Ta aplikacja jest niezgodna z urządzeniem”. i „Tego elementu nie można zainstalować w kraju urządzenia”:

Ostrzeżenie na stronie głównej aplikacji Ostrzeżenie po kliknięciu Instaluj

Dzieje się tak, gdy przechodzę bezpośrednio do strony aplikacji; normalne wyszukiwanie nawet ich nie pokazuje. Rezultat jest taki sam w przeglądarce na laptopie, przeglądarce na telefonie, aplikacji Play na telefonie.

Dokładnie sprawdziłem, czy:

 • Mam amerykańską kartę SIM (GoSmart) i korzystam z amerykańskiej sieci komórkowej
 • witryny geoip rozwiązują mój adres IP w USA (próbowano z wieloma różnymi połączeniami)
 • Mam domyślnie amerykańską kartę kredytową w Portfelu Google
 • Mam domyślnie amerykański adres rozliczeniowy w Portfelu Google
 • mój główny adres i adres wysyłki w Portfelu Google znajdują się w Stanach Zjednoczonych
 • Mam adres Google+ w Google+
 • moja lokalizacja domu i pracy w Mapach znajduje się w USA
 • mój numer telefonu do odzyskiwania konta to numer w USA
 • język jest ustawiony na angielski we wszystkich moich produktach Google (widać, że zaczynam desperacko ...)

Jakieś pomysły, które mogłem przegapić?

Odpowiedzi:


9

Odpowiedź na Twoje pytanie najprawdopodobniej dotyczy pytania „ Jak zmienić kraj Google Play? ”. Zawiera szczegółowe informacje na temat tego, co powinieneś zrobić, ale zapoznaj się z całą treścią, ponieważ pierwsza odpowiedź wymaga dokonania zakupu, a druga mówi, jak to zrobić bez zakupu.


Dzięki! Próbowałem pierwszej odpowiedzi (i tak miałem na myśli zakup) i zadziałało. Nie jestem pewien, czy zakup lub wyczyszczenie danych dla aplikacji Play było tym, co załatwiło sprawę (lub jedno i drugie), ale później mogłem zainstalować aplikacje amerykańskie w aplikacji Play. (Wersja przeglądarki wciąż narzeka na kraj ... Mam nadzieję, że w końcu go dogoni.)
Tgr

7

Otrzymałem tę oficjalną odpowiedź od zespołu pomocy Google i zadziałało:

Dziękujemy za skontaktowanie się z Google. To była przyjemność rozmawiać z tobą dzisiaj. Rozumiem, że Twój Sklep Play jest obecnie kierowany na niewłaściwy kraj.

Treść dostępna w Google Play różni się w zależności od kraju, a my używamy adresu rozliczeniowego Twojego domyślnego instrumentu płatniczego w Portfelu Google, aby pomóc w ustaleniu, którą wersję Google Play widzisz.

Jeśli masz problemy z wyświetlaniem wersji Google Play dla swojego kraju, spróbuj wykonać następujące kroki rozwiązywania problemów (najlepiej używając przeglądarki na komputerze stacjonarnym lub laptopie, ale działa także aplikacja Sklep Play):

Zaloguj się do Portfela Google, aby zarządzać metodami płatności na https://wallet.google.com/manage/paymentMethods . Dodaj nową kartę lub zmień domyślny instrument płatniczy na taki, którego adres rozliczeniowy znajduje się w wybranym kraju. Otwórz stronę Google Play i przejdź do dowolnego płatnego elementu dostępnego do pobrania na https://play.google.com/store/apps . Kliknij, aby rozpocząć pobieranie, aż dojdziesz do ekranu „Zaakceptuj i kup” (nie trzeba dokończyć zakupu). Zamknij Google Play i wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego lub laptopa. Poczekaj 30 minut. Ponownie otwórz Google Play. Teraz powinieneś zobaczyć Sklep Play, który pasuje do kraju rozliczeniowego Twojego domyślnego instrumentu płatniczego. Jeśli wykonanie tych czynności nie rozwiąże problemu, daj mi znać.

Pozdrowienia,

Chris Zespół pomocy Google


2

Po przejściu przez różne fora i bezskutecznej próbie rozwiązania zidentyfikowałem następujące kroki, które wydawały mi się skuteczne. (Zmiana lokalizacji z Wielkiej Brytanii na Indie)

 1. Zmień lokalizację w Portfelu Google

Można to zrobić, logując się do „Portfela Google” w przeglądarce na komputerze oraz w metodach płatności, które wymagają posiadania karty kredytowej / debetowej powiązanej z krajem, do którego chcesz się zmienić. Przejdź również do Książki adresowej w Portfelu i upewnij się, że masz adres w nowym kraju, który powinien być oznaczony jako domyślny.

 1. Zmień swoją lokalizację w Mapach Google

Najlepiej zrobić to za pomocą aplikacji na Androida . Istnieje ustawienie lokalizacji Dom i Praca, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem menu ustawień aplikacji Mapy Android. zmień je na nowy kraj.

 1. Zmień swoją lokalizację w kalendarzu Google

Nie jestem pewien, czy ten ostatni krok ma znaczenie, ale zmieniłem to również w ramach prób i błędów. Uruchom kalendarz Google w przeglądarce na komputerze . Kliknij Ustawienia i zmieni kraj i strefę czasową.

W przypadku jakichkolwiek innych ustawień lokalizacji, które mogą wymagać zmiany, możesz użyć poniższego linku, aby je zidentyfikować; https://support.google.com/websearch/answer/179386?hl=pl

 1. Teraz możesz wykonać kroki wymienione przez wiele innych; mianowicie wyczyść pamięć podręczną i dane aplikacji Google Play Store na Androida i ponownie uruchom sklep. Idealnie spowoduje to pojawienie się nowego monitu o warunki. (FYI - jeśli klikniesz link Warunki, zobaczysz, że adres URL wskazuje warunki dla nowego kraju, czy nie)

1

Najlepszą opcją byłaby zmiana lokalizacji w Gmailu w obszarze Motywy, to zadziałało dla mnie.


Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób „zmieniasz lokalizację w Gmailu”, proszę.
Maxime,

@Maksym też myślałem tak samo, ale w rzeczywistości istnieje opcja zmiany miasta w ramach motywów, musisz przewinąć do dołu strony w „Gmailu> Ustawienia> zakładka Motywy”. Nie wiem, co sprawiło, że zadziałało w moim przypadku, ponieważ wypróbowałem wiele opcji z różnych artykułów i ta opcja znajduje się również na liście moich prób. To może, ale nie musi, być rozwiązaniem dla powyższego pytania, niemniej jednak istnieje możliwość zmiany miasta. Stąd +1. Chciałbym prosić was o usunięcie przynajmniej głosu negatywnego, jeśli głosowanie w ogóle było negatywne :) Dzięki
Anmol Saraf

Nie przegłosowałem, ale chciałem tylko wiedzieć, jak to zrobić. Dzięki :)
Maxime,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.