Jak zmienić kraj Google Play?


171

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak zmienić preferencje kraju dla Google Play? Szukałem wysoko i nisko, ale na większości forów ludzie proszą o przejście do ustawień Gmaila -> edytuj profil i tam zmień kraj. Ale nie ma miejsca na zmianę kraju w ustawieniach! Istnieje coś zwanego miejscem (które można oznaczyć jako aktualne), ale nie ma to wpływu na Google Play.

Nie chcę obchodzić ograniczeń krajowych, chcę na stałe zmienić kraj. Więc NIE jest to kopia Jak obejść regionalne ograniczenia w Google Play Store? .


Nie jestem pewien, ale to właśnie zaobserwowałem. Zauważyłem, że Google Play pokazuje waluty i zawartość na podstawie informacji o operatorze GSM / Wi-Fi. Mówię to tak, jak zauważyłem podczas przeprowadzki do Wielkiej Brytanii i powrotu do Indii.
Narayanan,

@Nayayanan: Nie robi mi to. Nadal pokazuje starą walutę.
bobbyalex

3
Zgodnie z witryną wydaje się, że wcześniejsze ograniczenia były oparte na karcie SIM, a teraz na adresie IP. Ale nadal nie jest jasne, co do twojej sprawy.
Narayanan

4
Skontaktowałem się z pomocą techniczną Google: poprosili mnie o dodanie metody płatności obowiązującej w nowym kraju. Wypróbowany; nie działało. Poprosili mnie o twardy reset telefonu: próbowałem; nie działało. Westchnienie!
bobbyalex

Odpowiedzi:


97

Ostatecznie okazało się, że faktycznie to zrobiono, czyli faktyczny zakup .

W portfelu Google zaktualizowałem wszystkie moje informacje, a także dodałem nową kartę z dołączonym do niej nowym adresem. To jednak samo w sobie nie wydawało się wystarczające.

Później jednak faktycznie kupiłem coś w Play za pomocą nowej karty, a potem mogłem uzyskać dostęp do rzeczy w Play, które wcześniej nie były możliwe z powodu ograniczeń regionalnych.

Może istnieć pewna forma ustalania priorytetów między różnymi kartami, więc możliwe jest, że musisz również usunąć wcześniej istniejące karty.

Michael Hoffman wspomina, że ​​może to wystarczyć

Kliknij, aby rozpocząć pobieranie, aż dojdziesz do ekranu „Zaakceptuj i kup”

a zatem nie ma potrzeby finalizowania zakupu. W przeciwnym razie zwrot pieniędzy po zakupie może zaoszczędzić pieniądze.

W przypadku krajów przeprowadzkowych przydatne może być sprawdzenie strony akceptowanych metod płatności w Google .

Nie wiem, czy to konieczne, ale użytkownik Ikon dodaje to również po dodaniu nowej karty:

Poszedł do ustawień aplikacji i wyczyściłem dane Play. Zrestartowano telefon, ponownie zaakceptowałem warunki dla Play i teraz mogę zainstalować


2
Możesz nawet uzyskać zwrot pieniędzy, a kraj nadal będzie obowiązywał. (Wydaje się, że nie jest to problem z pamięcią podręczną; tylko aktualizacja informacji nic mi nie robiła przez kilka dni. Musisz faktycznie dokonać zakupu.)
Jo Liss

Poza tym rezydenci spoza USA powinni wiedzieć, że Amex jest traktowany inaczej: support.google.com/googleplay/answer/105916 Na początku użyłem karty amex i nadal miałem problem, ale gdy zamiast tego użyłem karty MasterCard, zostało to naprawione.
Ben Parsons,

Nie mam karty z mojego nowego kraju. Myślę, że w tym przypadku nie można zmienić regionu Sklepu Play bez utworzenia nowego konta Google.
Adam Millerchip

1
Co sprawiło mi trudność, po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, ja również (dzięki pomocy Google) usunąłem pamięć podręczną aplikacji menedżera pobierania.
Noam Peled,

Rany, to obrzydliwe. Nigdy nie chciałem pozwolić Googleowi na posiadanie mojego kanadyjskiego konta wizowego, niech mnie diabli, jeśli kiedykolwiek dam im kartę kredytową w INNYM kraju!
Auspex,

66

Zadzwoniłem do pomocy technicznej Google Play i przesłali mi te instrukcje:

Jeśli masz problemy z wyświetlaniem Sklepu Play w swoim kraju i chcesz zmienić domyślną metodę płatności lub zaktualizować istniejący adres rozliczeniowy w Portfelu Google, wykonaj następujące czynności:

1) Zaloguj się na swoje konto Portfela Google, aby zarządzać metodami płatności ( https://wallet.google.com/manage/paymentMethods )

2) Usuń wszystkie metody płatności z Portfela Google i dodaj kartę tylko do tej, której adres rozliczeniowy znajduje się w wybranym kraju

3) Otwórz Sklep Play i przejdź do dowolnego elementu dostępnego do pobrania

4) Kliknij, aby rozpocząć pobieranie, aż dojdziesz do ekranu „Zaakceptuj i kup” (nie trzeba dokończyć zakupu)

5) Zamknij Sklep Play i wyczyść dane aplikacji Google Play Store (Ustawienia> Aplikacje> Google Play Store> Wyczyść dane) lub wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

6) Ponownie otwórz Sklep Play. Teraz powinieneś zobaczyć Sklep Play, który pasuje do kraju rozliczeniowego Twojego domyślnego instrumentu płatniczego.

Jeśli po raz pierwszy nie dodałeś do swojego konta metody płatności, dodaj kartę bezpośrednio ze Sklepu Play o adresie rozliczeniowym zgodnym z lokalizacją docelową w Twoim kraju. Następnie wykonaj kroki od 3 do 6, aby wyświetlić Sklep Play dla swojego kraju.

Postępowanie zgodnie z tymi instrukcjami pozwoliło mi zainstalować aplikacje ograniczone do mojego nowego kraju bez dokonywania zakupu.


18
Wykonano wszystkie powyższe kroki, w tym dodając nową kartę kredytową z nowym adresem rozliczeniowym, ale to nie zadziałało. Więc poszedłem do wallet.google.com, Ustawienia i zmieniłem adres domowy, a następnie poszedłem do karty Książka adresowa i usunąłem mój stary adres. Zostałem wtedy poproszony o zaakceptowanie nowych warunków dla mojego nowego kraju. Poszedł do ustawień urządzenia i wyczyścił dane aplikacji Google Play Store (Ustawienia> Aplikacje> Google Play Store> Wyczyść dane). Ponownie otworzyłem Sklep Play i działało! Na szczęście nie ma potrzeby dokonywania zakupu.
tekumara,

2
Udało mi się użyć tej metody. Ważną rzeczą jest zmiana ustawień aplikacji Google Play, aby wymagała podania hasła w celu potwierdzenia przed zakupem. W przeciwnym razie ostatecznie dokonasz zakupu aplikacji w kroku 4. (Musisz nacisnąć przycisk Kup. Samo okno dialogowe z tym przyciskiem nie jest wystarczające.)
Tsuyoshi Ito

1
Musiałem ponownie uruchomić telefon i wyczyścić pamięć podręczną gry kilka razy, aby odnieść sukces.
Vanuan

1
Co jeśli ktoś mieszka w dwóch krajach? (przebywa przez dość podobny czas w obu z nich) i oczywiście chce korzystać z aplikacji dla obu regionów.
brzytwa

1
Walczyłem z tym od tygodnia, kupiłem nawet aplikację z nową kartą. Okazało się, że adresu, który należy zmienić w Portfelu Google, nie ma na karcie Książka adresowa, ale pod przyciskiem Ustawienia w prawym górnym rogu.
jFrenetic

13

Ustawienia, które musisz zmienić, znajdują się na wallet.google.com . Zaloguj się na swoje konto, przejdź do Ustawień i zmień „Adres domowy” na nowy adres. Może być również konieczna zmiana numeru telefonu i domyślnego adresu rozliczeniowego i dostawy na drugiej karcie.

Pamiętaj, że nie pozwoli ci to kupować treści z kraju, w którym nie mieszkasz, ponieważ potrzebujesz karty kredytowej i adresu IP z tego kraju.


3
Już to zrobiłem. Nie działa
bobbyalex

@BobbyAlexander Czy widziałeś moją odpowiedź? Zrobiłem to samo, utknąłem tak jak ty, a potem próbowałem kupić tanią grę z nową kartą, a potem zadziałało. :)
Letharion

Czy muszę zmieniać ten adres i dane karty za każdym razem, gdy zmieniam lokalizację? (jeśli ktoś mieszka w dwóch krajach przez podobny czas - np. jeden miesiąc tutaj, jeden miesiąc tam)
brzytwa

To działało dla mnie bez konieczności zakupu.
Pastafarian

11

Jedną z rzeczy, które możesz spróbować, jest odinstalowanie wszystkich aktualizacji Sklepu Google Play. Gdy aktualizacje zostaną ponownie zastosowane, niektórzy stwierdzili, że rozwiązało to problem z ich krajem.


1
+1, to zadziałało dla mnie. Odinstaluj aktualizacje, a następnie restart wykonał użytkownik
155695,

1
+1, wiele razy próbowałem wszystkich rzeczy z poprzednich odpowiedzi. dodano nową kartę, dokonaj zakupu, zresetuj dane, uruchom ponownie. W końcu to zrobiłem, a mój kraj został poprawnie zaktualizowany
Gayan

1
to zadziałało. Próbowałem zmienić adres wszędzie, a nawet próbowałem dokonać zakupu przy użyciu nowej karty, zanim to spróbowałem
użytkownik1587457

Dzięki, robiłem się zdesperowany, ale to zadziałało !!
aknuds1

Działa to dla mnie po zaktualizowaniu moich profili płatności, aby używać adresu w moim nowym kraju i wyłączeniu mojego starego profilu.
Eric,

2

Jeśli kiedykolwiek skonfigurowałeś konto sprzedawcy w Portfelu Google, najwyraźniej nie możesz już zmienić swojego kraju .

Co zrobiłem było stworzenie nowego konta Google, będąc w odpowiednim kraju (fizycznie) i dodać go jako drugiego konta na moim telefonie. Nie zostałem poproszony o numer telefonu ani szczegóły płatności, więc myślę, że może to również działać, jeśli korzystasz z VPN.

Po wykonaniu tej czynności mogłem przełączyć się na to konto w aplikacji Sklep Play i zainstalować aplikację dla danego kraju. Możesz zachować swoje stare aplikacje, zestaw aplikacji w telefonie to połączenie aplikacji na wszystkich włączonych kontach Google. Możesz łatwo przełączać się między kontami w sklepie Play, aby instalować aplikacje specyficzne dla regionu.


2

Jak informowaliśmy dzisiaj, Google ułatwia zmianę kraju na inny. Od Android Police w dniu 2018/03/20:

Teraz wydaje się, że Google robi jeden drobny krok w kierunku ułatwienia zmiany niektórych osób. Jeśli Twój kraj w Sklepie Play jest ustawiony na kraj A (bez względu na to, czy tam mieszkałeś, czy, ohm, oszukałeś Google, że tak zrobiłeś, ponieważ dokonałeś zakupu przy użyciu prawidłowej metody płatności i prawidłowego adresu wysyłki w tym kraju), a także Sklep Play wykryje, że przeprowadziłeś się do kraju B (prawdopodobnie na podstawie twojego adresu IP), w Ustawieniach konta pojawi się nowa opcja: Kraj i profile. Tam zobaczysz kraj, w którym znajduje się Twoje konto Store oraz opcję szybkiego przejścia do nowego kraju - pod warunkiem, że masz tam prawidłową metodę płatności.

Istnieją pewne zastrzeżenia:

Pamiętaj, że ta opcja Kraj i profile nie będzie dostępna dla wszystkich i nie pozwoli Ci zmienić kraju na dowolny. Wygląda na to, że pojawia się tylko wtedy, gdy wykryje rozbieżność między ustawieniem a adresem IP.


Więcej szczegółów teraz : Możesz to zrobić tylko raz w roku, a funkcja nie jest dostępna dla członków Biblioteki Rodzinnej.
SSS

0

Niektórym może być pomocne zwrócenie uwagi, że niektóre aplikacje zostaną zainstalowane tylko wtedy, gdy samo urządzenie znajduje się fizycznie w „dozwolonym kraju”. Na przykład podczas podróży po Izraelu mój bank nie pozwolił mi zainstalować aplikacji bankowości mobilnej na moim amerykańskim telefonie z amerykańskim kontem Google. Sklep Play skarżył się, że „nie można zainstalować tej aplikacji w kraju urządzenia”. (lub coś bardzo zbliżonego :))

Nie pomogło zmienić mojej lokalizacji przy użyciu fałszywego GPS. Uważam jednak, że nie pomoże zainstalować VPN (użyłem TunnelBear, ponieważ wersja próbna z 500MB jest bezpłatny), usunąć cache usług Play, a siła kompleksowej usługi Google Play oraz w Sklepie Play. Po wykonaniu tej czynności otrzymałem „ta aplikacja jest kompatybilna z twoim urządzeniem”. Aby być oszczędnym, wyłączyłem VPN, zanim kliknąłem przycisk instalacji, i instalacja przebiegła bez problemów.

Oczywiście, sprawdzenie opierało się na zewnętrznym adresie IP urządzenia, a gdy kontrola zostanie przeprowadzona na początku, a przycisk Instaluj jest aktywny, możesz zmienić swój adres z powrotem na normalną, „zabronioną” wartość.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.