Jak ustalić, która aplikacja się synchronizuje?


12

Często widzę ikonę synchronizacji na pasku powiadomień, ale co jakiś czas blokuje się ona, nieustannie synchronizując coś. Mam mnóstwo aplikacji, które wykonują synchronizacje w tle. Jak mogę sprawdzić, która aplikacja wykonuje synchronizację w danym momencie?

Edytować:

Duplikat pytania podany poniżej sugerował Monitor OS, jednak wypróbowałem tę aplikację i nie mówi mi ona, która aplikacja się synchronizuje. W zakładce Połączenia wyświetla System, Android System, Lookout i OSMonitor. Przetestowałem to, synchronizując kilka aplikacji (aplikacje Google, takie jak Reader i aplikacje inne niż Google, takie jak Evernote i Got To Do, i nie pokazało ich. Myślałem, że może to być problem z nawiązywaniem połączeń w czasie, który mi zajął aby przełączyć się z powrotem do OS Monitora, ale potem spróbowałem przesłać strumieniowo dźwięk i nie rozpoznałem tego połączenia, mimo że było ono aktywnie przesyłane strumieniowo.

Mówiąc bardziej ogólnie, stwierdziłem, że aplikacje „Monitor” nie są zbyt skuteczne, ponieważ zwykle monitorują tylko bieżący czas, co wskazuje na to, jak telefon działa przy otwartej aplikacji Monitor, a nie jak działał wcześniej. Na przykład, gdy próbuję zidentyfikować wąskie gardła wydajności, kiedy otwieram aplikację monitorującą, identyfikuje się jako najwyższy wieprz zasobów.

Możliwa duplikat:
skąd mam wiedzieć, które aplikacje łączą się obecnie z Internetem?


1
Być może odpowiedź na to pytanie może pomóc - android.stackexchange.com/questions/3493/…
Sparx

Dzięki, ale to nie pomaga. Próbowałem już OS Monitora i nie mówi mi, która aplikacja się synchronizuje, a ponadto nie mówi mi dokładnie, które aplikacje używają danych sieciowych.
Matt

Konta i synchronizacja pokażą, które konto jest synchronizowane. a jeśli przejdziesz do tego, pokaże Ci, jaka „usługa” w aplikacji jest synchronizowana.
Ryan Conrad

Odpowiedzi:


3

Kiedy wchodzisz na konta i synchronizujesz. Pokaże, które konto jest obecnie synchronizowane. Następnie możesz przejść do konta i zobaczyć, jaki typ synchronizacji się dzieje.

Pokaże na przykład, że „Reader” synchronizuje się. Czytnik Google to synchronizowana aplikacja. Albo pokaże, że „Gmail” się synchronizuje.

To byłyby aplikacje, które się synchronizują. Nie sądzę, że jakakolwiek aplikacja może wyzwalać synchronizację dla innej aplikacji. Podobnie jak Reader nie powinien być w stanie uruchomić synchronizacji obrazów Picasa. Ale tak naprawdę, nawet jeśli mogą wyzwalać inne aplikacje do synchronizacji, nadal jest to oryginalna aplikacja, która wykonuje synchronizację. Tylko aplikacja Twitter będzie synchronizować „dane Twittera i kontakty”, a tylko aplikacja Gmail synchronizuje Gmaila.


To nie jest już prawdą w Gingerbread na Droid X. To zadziałało we Froyo na Droid X.
Alex B

Mój nadal pokazuje, które usługi są synchronizowane, kiedy wchodzę tam na Gingerbread.
Ryan Conrad
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.