Skąd mam wiedzieć, które aplikacje łączą się obecnie z Internetem?


26

Mam Samsung Spica z uruchomionym Eclair (zrootowany). Zauważyłem na wielu okazjach, że pomimo opcji Autosync wyłączony , na wyświetlaczu pojawi się ikona synchronizacji na pasku powiadomień. Domyślnie Gmail, Kalendarz i Kontakty są synchronizowane za każdym razem, gdy włączona jest opcja Autosync.

Nie używam żadnych aplikacji do planowania, takich jak Locale lub Tasker.

Czy jest jakaś aplikacja lub jakiś sposób na sprawdzenie, która aplikacja łączy się z Internetem w danym momencie? Czy ktoś może sprawdzić, czy tego rodzaju zachowanie ikony synchronizacji jest normalne?


Dlaczego nie wyłączysz Wi-Fi / 3G, gdy go nie potrzebujesz?
balki

@balki Może chcesz otrzymywać powiadomienia?
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

Być może zobaczysz tutaj odpowiedź, która wykonuje tę pracę i jeszcze więcej, jeśli chodzi o śledzenie wykorzystania danych w czasie rzeczywistym
beeshyams,

Odpowiedzi:


8

OS Monitor to robi. Wyświetla nazwę aplikacji i adres IP połączenia (w tym WHOIS z mapą po kliknięciu).

EDYCJA: Powinienem wspomnieć, że ikona synchronizacji TYPOWO oznacza synchronizację na poziomie systemu. Czy wszystkie ustawienia (Gmail, Kontakty, Kalendarz, Facebook) są wyraźnie wyłączone w ustawieniach?


Nie ... w rzeczywistości do synchronizacji używam Gmaila, kalendarza i kontaktów (bez FB). Zrozumiałem jednak, że nie zrobiłyby tego i nie powinny, chyba że włączona jest Automatyczna synchronizacja lub ręczna synchronizacja zostanie wykonana w sekcji Konta ustawień. Wypróbuję OS Monitor przez jakiś czas, zanim zgłośę się. Dzięki!
Sparx,

@Sparx: Opcja synchronizacji na poziomie systemu jest dobrowolna, nieobowiązkowa, aplikacje mogą ją zignorować, a źle napisane aplikacje mogą nadal synchronizować, nawet jeśli wyłączyłeś synchronizację na poziomie systemu.
Lie Ryan,

Prawda ... Widziałem, jak to się dzieje. Ale dzięki OS Monitorowi wiadomo, które aplikacje próbują się połączyć.
Sparx,

Używam redmi note 4X z uruchomionym MIUI 9 i mówi, że moje urządzenie nie jest kompatybilne z wersją. Jakieś wskazówki?

4

PhoneUsage śledzi, ile danych zużywasz każdego dnia, i ładnie pokazuje, które aplikacje wykorzystały ile danych.

Oto przykład tego, jak mój wyglądał w tym miesiącu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj
Kliknij, aby powiększyć obraz

UWAGA: Śledzenie rozpoczyna się dopiero po instalacji.


Czy pokazuje użycie w czasie rzeczywistym? Bo o to chodzi.

2

Sprawdź bezprzewodowy monitor SPB . Może wyświetlać raporty według zakresu dat, które aplikacje wykorzystały dane, ile danych wykorzystały, i dzieli je, aby zobaczyć dane Wi-Fi w porównaniu do danych z planu danych.

Jest nowa aplikacja, My Data Manager , która kosztuje ułamek.

Możesz to również sprawdzić. Zasadniczo robi to samo, ale pokazuje również dane w roamingu. Ponadto umożliwia wprowadzenie miesięcznej daty początkowej, dzięki czemu można dopasować śledzenie danych do cyklu rozliczeniowego.


2

Dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o Onavo ! Działa świetnie! I całkiem intuicyjny interfejs!

AKTUALIZACJA: Wygląda na to, że Onavo wyciągnęła aplikację do zarządzania danymi ze sklepu z aplikacjami i stworzyła aplikację VPN + Data Manager. Możesz go znaleźć tutaj . Nie korzystałem z niego, więc nie wiem, jak to jest pomocne.


Wydaje się, że śledzi tylko dane mobilne, a nie WiFi.
sancho.s Przywróć Monikę

1
Sklep Google Play mówi „nie znaleziono elementu”.

@ Sнаđошƒаӽ zaktualizował link
Nikhil0

Menedżer danych CM

To najlepsze aplikacje pokazują, że chcesz podłączyć aplikacje, nawet system może wykryć wirusy

I może blokować wykorzystanie danych w aplikacjach


-1

Tak, używam tej aplikacji z Google Play o nazwie AndroidBooster od NetQuin . Ta aplikacja zawiera listę aplikacji, które mogą korzystać z Internetu.

Po zainstalowaniu przejdź do zakładki Narzędzia> Menedżer sieci, a zobaczysz listę aplikacji, które mogą korzystać z Internetu. Poinformuje Cię, czy aplikacja może korzystać z Internetu. Nie mówi, ile danych każda aplikacja wykorzystuje lub wykorzystała.
Powodzenia

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.