Jak mogę użyć Enter, aby wysłać z klawiatury Bluetooth?


9

Właśnie kupiłem klawiaturę Logitech K760 Wireless dla mojego Nexusa 4. Mam klawiaturę poprawnie sparowaną z telefonem, ale nie mogę wysyłać jej z klawiatury podczas wysyłania wiadomości błyskawicznych przez Facebook, Skype itp.

Mam również zainstalowany SwiftKey i próbowałem użyć zarówno SwiftKey, jak i domyślnej klawiatury Google, i oba zachowują się w ten sam sposób.

Czy istnieje opcja konfiguracji lub dodatkowa aplikacja, której mogę używać do kontrolowania tego, jak to działa? Moja idealna konfiguracja ENTERwysłałaby i SHIFT+ ENTER(lub podobny) wstawiłaby nową linię. Byłbym jednak skłonny zamapować funkcję wysyłania na jeden z klawiszy funkcyjnych lub coś innego, jeśli to muszę zrobić.

Używam Androida 4.4.2.


Działa w Google Talk, więc jest to problem, który musi zostać rozwiązany przez Facebooka w aplikacji komunikatora.

Odpowiedzi:


5

To zachowanie zależy od używanej aplikacji, a więc od sposobu, w jaki programista zaprogramował swoje aplikacje.

Aplikacja może zawierać opcję enterwysyłania, ale jeśli nie, to myślę, że niewiele możesz z tym zrobić ...


Więc myślę, że mówisz, że istnieje ogólne wywołanie API „wyślij”, a zatem nie ma (standardowego) sposobu na napisanie aplikacji innej firmy, która mogłaby przypisać klucz do „wysłać” w każdej aplikacji?
Flimzy

@Flimzy, myślę, że może to być bardziej wydarzenie niż wywołanie API, ale to dobry pomysł.
dotVezz

5

Naciśnij klawisz TAB / strzałka w prawo, a następnie naciśnij ENTER, który działa dla mnie


TAB + ENTER pracował dla mnie
DeltaCap019

0

Czy wypróbowałeś Pomocnik klawiatury zewnętrznej ? Pozwala to tworzyć niestandardowe mapy klawiszy: używam go do zabijania klawisza Caps Lock na mojej klawiaturze Microsoft Wedge. Ale jeśli aplikacja rozpozna każde naciśnięcie klawisza jako „wyślij”, EKH pozwoli ci przypisać go do wybranego klawisza.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.