Aplikacja typu open source do zdalnego czyszczenia telefonu z Androidem?


22

Niedawno straciłem telefon z Androidem i żałuję, że nie zainstalowałem aplikacji do zdalnego czyszczenia. Jednak nie ufam aplikacjom skompilowanym przez inne firmy z taką mocą (zbyt wiele słabych linków).

Czy ktoś wie o istniejącej aplikacji typu open source do zdalnego czyszczenia?


1
Pytania deweloperów i nagabywanie są nie na temat. Zmodyfikowałem twoje pytanie, aby pytać tylko o istniejące rozwiązanie.
Mateusz


1
Czy pytasz o wymazanie zgubionego telefonu, czy może dotyczy to każdego przyszłego telefonu?
Szansa

Odpowiedzi:


12

Dla niezrootowanych telefonów. Do 2.1 nie jest to możliwe. Zwykłe aplikacje nie mają uprawnień do wykonywania pełnych operacji czyszczenia lub przywracania ustawień fabrycznych. Sądzę, że istnieją aplikacje, które usuwają twoje dane dotyczące połączeń / smsów i kontaktów.
Począwszy od wersji 2.2, Google przyznaje ograniczone uprawnienia rootowania aplikacjom korzystającym z Administrowania urządzeniami. Jest to podobno sposób, w jaki firmy mogą polisować telefony swoich pracowników i wymagają dodatkowego potwierdzenia ze strony właściciela. Ale wierzę, że może być używany przez każdego, kto pisze aplikację. W rzeczywistości kod do wycierania wydaje się tak prosty, że myślę, że możesz sam napisać aplikację typu open source, jeśli masz jakieś doświadczenie programistyczne. ;-)

Do zrootowanych telefonów. Istnieją aplikacje do zdalnego czyszczenia, ale nie sądzę, aby któraś z nich była oprogramowaniem typu open source (o którym słyszałem). Zdalne czyszczenie dla użytkowników root jest prawdopodobnie najprostsze i jest dostępne na rynku, ale sam nigdy tego nie próbowałem. Ta aplikacja nie jest już dostępna na rynku.


@ bruce-connor: Nie rozumiem, dlaczego to wymaga rootowania. Strona deweloperska [ developer.android.com/guide/topics/admin/device-admin.html] nie wydaje się spełniać tego wymogu.
Animesh

@Animesh: Masz rację. Wygląda na to, że Google udziela dodatkowej mocy tym aplikacjom Device Admin, umożliwiając im uruchamianie funkcji, które wcześniej były tylko systemowe. Chyba po prostu utknąłem w przeszłości z moim telefonem 2.1 =)
Malabarba

Wygląda na to, że ta aplikacja została usunięta ze sklepu Play.
Sepero,

6

Jedną z aplikacji zdalnego bezpieczeństwa typu open source jest Prey , choć nie sądzę, że zdalnie usuwa dane.


1
patrząc na opcje pod moim kontem Prey, nie sądzę, że to zdalne czyszczenie, nie. Będzie jednak śledzić Twój telefon i może zablokować telefon, aby nie można było z niego korzystać.
Martin

Link wydaje się zepsuty ...
NoBugs,

@NoBugs Dzięki, zaktualizowałem o bieżący link,
Matthew Przeczytał

2

Bez wątpienia najlepszą aplikacją zabezpieczającą, która wykonuje również zdalne czyszczenie, jest Cerberus. Niedawno sprawdziłem Cerberusa i kilka innych aplikacji zabezpieczających i nie widziałem jeszcze nic, co mogłoby zmienić moje zdanie.

Krótka odpowiedź na pytanie, dlaczego Cerberus jest lepszy: można go kontrolować zarówno przez SMS, jak i pulpit internetowy, można go zintegrować z jądrem, aby reset go nie wyczyścił i ma mnóstwo dobrze zaimplementowanych funkcji. Wart 5 $ kosztuje.

@ nicolas-raoul poprosił mnie o opublikowanie moich przemyśleń na temat aplikacji Prey Open Source, więc oto moja recenzja:

Niektórzy redaktorzy pytali o Prey jako aplikację zabezpieczającą telefon. Właśnie go wypróbowałem i brakuje w nim większości funkcji, które uważam za ważne. Najważniejsze było to, że chociaż możesz uruchomić go za pomocą wiadomości tekstowej, nie widziałem żadnego sposobu na wywołanie „raportu” ze strony internetowej. W rzeczywistości musisz subskrybować wersję Pro za 5 USD / miesiąc, aby móc poprosić o geolokalizację w dowolnym momencie, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy aplikacja Prey działa w nieokreślonych odstępach czasu, co prawie zabija narzędzie aplikacji jako narzędzie antykradzieżowe.

Jedyne funkcje, które mogłem znaleźć, to uzyskanie aktualnej lokalizacji (ale brak śledzenia w czasie rzeczywistym, i nie określa, czy pobiera informacje z GPS, czy przez triangulację wieży komórkowej, więc może nie być bardzo daleko), uzyskanie informacji o sieci telefonicznej, wywołanie alarmu dźwiękowego, wywołanie ostrzeżenia w oknie wiadomości i zablokowanie telefonu. Chociaż jest to wspaniałe, że jest to oprogramowanie typu open source i obsługuje tak wiele mobilnych platform komputerowych, a więc może być dobre do ochrony laptopów lub tabletów, nie poleciłbym go jako urządzenia antykradzieżowego telefonu.


Dzięki za recenzję! To pytanie dotyczy jednak aplikacji typu open source. Więc Cerberus jest nie na temat, ale twoja opinia na temat Prey byłaby świetna do wklejenia tutaj.
Nicolas Raoul,

2

Jeśli potrzeba aplikacji typu open source wynika wyłącznie z braku zaufania do nieprzezroczystych, wstępnie skompilowanych aplikacji, istnieją aplikacje do zdalnego czyszczenia, których nie trzeba stale instalować w telefonie, ale wystarczy nacisnąć w razie potrzeby zainstaluj z rynku. W ten sposób aplikacja będzie musiała być zainstalowana na telefonie przez kilka sekund, zanim zostanie wyczyszczona.

Niektóre opcje tego znajdują się w poprzednim pytaniu. Czy istnieje sposób na usunięcie danych osobowych z mojego telefonu, który został już skradziony?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.