Jak usunąć nieprawidłowe słowo z autokorekty?


24

Na początek próbowałem bezskutecznie szukać wszędzie w Internecie, aby to naprawić, więc pytam tutaj.

Mam Nexusa 4 z Androidem 4.4. Kiedyś w ciągu ostatniego roku DONTzaczęłam pojawiać się jako słowo w moich opcjach autokorekty. IIRC, zaczął pojawiać się natychmiast po aktualizacji systemu operacyjnego (myślę, że wersja 4.3).

Zrzut ekranu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie mam DONTżadnych słowników użytkownika na urządzeniu. Wyczerpująco przeszukałem wszystkie ustawienia języka / słownika na poziomie użytkownika i nie mogę tego nigdzie znaleźć. To naprawdę denerwujące, ponieważ przejmuje domyślną korektę don't, więc po prostu wyglądam głupio.

(Oto mój osobisty wykaz słowników [zredagowany jeden element]):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdyby DONTtu byli, byłoby między CataniDropbox

Czy jest jakieś inne / ukryte miejsce, w którym zapisywany jest słownik / tekst zastępczy? I / lub czy ktoś ma inną sugestię, jak usunąć to głupie słowo z mojego urządzenia?


1
Co za interesujący problem! Może być konieczne całkowite zrestartowanie słownika osobistego i rozpoczęcie od zera. Ponadto możesz chcieć uaktualnić do innej klawiatury.
Zlatty

2
Gdybym był tobą, zredagowałbym również Catana. Teraz cały świat wie, jakie fajne gry planszowe lubisz!
Dan Hulme

1
Spójrzmy prawdzie w oczy @DanHulme, opublikowałem na wystarczającej liczbie stron stosu, aby zrezygnować z jakiejkolwiek fasady nie-maniaków :)
eouw0o83hf

Odpowiedzi:


10

Naprawiłem to! Sztuką było wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych dla Klawiatury Google.

Ustawienia => Aplikacje => WSZYSTKO * => Klawiatura Google => {Wyczyść dane, Wyczyść pamięć podręczną}

* Pamiętaj, aby przejść do ALLzamiast RUNNING. Instancja poniżej RUNNINGnie zapewni prawidłowych opcji czyszczenia danych.


8
Hej, to nie jest poprawka, ponieważ nie zachowuje istniejących danych słownika.
Android Quesito,

2
Naprawdę jest to do kitu, ale osiąga główny cel „wydostać się z tego irytującego dodatkowego słowa”. Osobiście wolę przebudować mój mały słownik osobisty niż zajmować się DONTwyskakiwaniem za każdym razem, kiedy chcę don't.
eouw0o83hf

Lepiej używaj SwiftKey i to AI i synchronizacja chmury słownika.
Android Quesito

Sachin Shekhar: dwa punkty. Klawiatura Google ma synchronizację ze słownikową chmurą od (nie pamiętam, kiedy, może po skomentowaniu), po drugie ... spróbuj wpisać adres e-mail lub adres internetowy w polu tekstowym (np. Rozmowę w Hangouts) za pomocą Swiftkey. Wyzywam cię. Byłem na pokładzie Swiftkey, dopóki nie zmienił rzeczy takich jak „www.microsoft.com” w „Www. Microsoft. Com”. bez opcji zastąpienia ...
evilspoons

ta odpowiedź nie działała dla mnie. na początku myślałem, że tak, ale tak nie było. Chcę usunąć błędy ortograficzne znajdujące się w słowniku :( :(
Rudolf Olah

9

Długo naciśnij słowo podczas pisania i zobacz je nad klawiaturą. Będziesz miał opcję usunięcia go z wyuczonych słów. Android 4.3


Próbowałem tego; wygląda na to, że tak naprawdę nie było to wyuczone słowo, ale może po prostu artefakt niektórych źle zapisanych danych w pamięci podręcznej?
eouw0o83hf

Działa dla mnie: Samsung Galaxy S III mini, Android 4.1.2, Klawiatura Samsung
Jakub Narębski

1
nie działa na Androidzie 4.4
Rudolf Olah,

3
W przypadku Androida 4.3 i Samsung Galaxy Nexus to w ogóle nie działa. Kiedy długo naciskam niepoprawnie zaproponowane słowo, widzę tylko inne sugerowane słowa. Brak oznak opcji usuwania lub edycji.
trejder

Pracowałem nad moją notatką 2 działającą 4.4.
jimchristie

3

To dziwne rozwiązanie, ale wydawało się, że działa (testowane na Androidzie 4.4):

  1. przejdź do Ustawień systemu
  2. przewiń do sekcji Konta
  3. kliknij Google
  4. w sekcji Prywatność kliknij Szukaj
  5. w sekcji Wyszukaj i karty teraz kliknij Konta i prywatność
  6. przewiń do samego dołu i kliknij Pamięć wyszukiwarki
  7. kliknij Wyczyść teraz

Spróbuj wpisać jedno ze słów, których nie chciałeś w słowniku, i nie powinno się ono pojawiać.

Wygląda na to, że Google nie udokumentował, że ich klawiatura korzysta teraz z sugestii ze słownika osobistego / użytkownika, standardowych słowników, a także z sugestii wyszukiwarki Google i Gmaila.

Myślę, że SwiftKey uczy się słów z wiadomości e-mail lub SMS-ów tylko wtedy, gdy wyraźnie na to pozwalasz. W przeciwnym razie uczy się na podstawie pisania. Klawiatura Google powinna to zrobić lub przynajmniej wyjaśnić dokładnie, skąd pochodzą sugestie.


filtr SafeSearch znajduje się również w menu Szukaj> Konta i prywatność, może być dobrym czasem, aby go włączyć!
Rudolf Olah,

0

Właśnie to naprawiłem! Korzystam z telefonu Galaxy Nexus z Androidem 4.3 i miałem podobny problem. Oprócz zapisywania słów takich jak „thibk” i „tou” (idź do domu, kciuki, jesteś pijany), to w jakiś sposób zawiera słowo „THEYRE”, podobnie jak „DONT” OP.

To doprowadzało mnie do szaleństwa - jak śmiesz Wielki Googly powiedział mi, abym nie używał apostrofu? To moje prawo jako obywatela amerykańskiego!

W każdym razie poszłam do Ustawienia> Aplikacje> Wszystkie> Klawiatura Google, a następnie odinstalowałam wszystkie aktualizacje Klawiatury Google, przywracając ustawienia fabryczne. To nie usuwać wszystkich moich tekstów, ani nie bałagan z moim osobistym słowniku ( „Mutha *** kin'” jest wciąż tam, gdzie należy). Używam teraz Textry zamiast Swiftkey i uważam, że jest o wiele czystsza i łatwiejsza w użyciu, ale nie ma jej tu ani tam.

Mimo wszystko, powodzenia! NIE pozwól, żeby cię zdołali, OP!


+1 Wielki Googly One. Mam dokładnie to samo środowisko, tj. Galaxy Nexus z Androidem 4.3. Poszedłem do Settings > Apps > All > Google Keyboardi wszystko, co widzę to: Force stopd(nic nie robi) Disable, Clear datai Clear cache. Plus długa lista uprawnień. Jak udało Ci się odinstalować wszystkie aktualizacje (lub odinstalować cokolwiek) w tej usłudze systemowej?
trejder

0

Właśnie wymyśliłem, jak to zrobić. Jeśli otworzysz tekst w wiadomościach, wpisz słowo, które jest automatycznie uzupełniane, przytrzymaj, jak zauważył Gil, a następnie wybierz opcję usuń, spowoduje to usunięcie wszystkich wystąpień w innym oprogramowaniu. Oznacza to również, że nie musisz usuwać wszystkich innych, poprawnych, autouzupełniania.

Używam 4.4 na s4


0

Dowiedziałem się na moim Samsung Note3, że muszę odznaczyć głos głosowy Google (moje tłumaczenie to „Google Spraakgesturud ty ..”) Następnie mogłem przechowywać i usuwać słowa ze słownika.


-1

Miałem ten sam problem i znalazłem go kilka miesięcy temu.

Powinieneś przejść do: Ustawienia >> Język i wprowadzanie >> Słownik osobisty.

Wybierz język, w którym zapisane zostało niepoprawne słowo, a następnie pojawi się lista wszystkich słów osobistych. Po prostu wybierz go, a następnie usuń (możesz też edytować, to zależy od ciebie).

Ścieżkę tę wykorzystałem w moim Nexusie 4 4.4.2 Kit Kat (tym samym twoim). Wersja Androida innej marki może być zupełnie inna.


5
Wydaje się, że OP był już w stanie znaleźć swój osobisty słownik i że nie znaleziono w nim słowa obrażającego.
ale

@Ale. ma rację, już tego próbowałem.
eouw0o83hf

TO DZIAŁAŁO DLA MNIE NA MAGAZYNIE Android! Usunąłem tylko 1 słowo ze słownika osobistego (przynajmniej na Androidzie 5.0.1). Poczuj się, jak urządzenia Samsung zmieniły funkcjonalność, wybierając interfejs za pomocą klawiatury, ale dlaczego nie pozostawili nienaruszonego tego idealnie działającego interfejsu słownika osobistego Nie wiem
Coops
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.