Jak sprawić, by Mapy Google buforowały mapę dla całego mojego miasta?


18

Aplikacja Mapy Google na Androida buforuje kafelki map odwiedzanych obszarów. Ponadto modyfikator GM Brut umożliwia buforowanie kafelków mapy na karcie SD. Mam bardzo ograniczony pakiet danych, więc chciałbym, aby całe moje miasto było buforowane w pamięci telefonu / karcie SD. Jak dotąd jedyny sposób, jaki mogę wymyślić, to ręczne przewijanie w całym mieście przy użyciu różnych poziomów powiększenia.

Moje pytanie brzmi: czy jest na to lepszy sposób? Ponownie chcę móc korzystać z GM w dowolnym miejscu w mieście bez konieczności pobierania map w locie przez mój plan danych. Czy istnieje praktyczny sposób na osiągnięcie tego, więc nie będę musiał kilkakrotnie przewijać (raz dla każdego poziomu powiększenia) po całym mieście?

Odpowiedzi:


5

To nie odpowie na twoje pytanie dotyczące Map Google, ale czy próbowałeś użyć aplikacji do map offline, takiej jak MapDroyd ? Czy to odpowiada Twoim potrzebom? Najpierw pobierasz całą mapę i dlatego nie musisz używać swoich danych do wyświetlania mapy.


7

Ponieważ zadałeś to pytanie, Google dodał funkcję „obszaru pamięci podręcznej mapy” do eksperymentalnych funkcji Google Maps w Mapach Google. Najpierw musisz przejść do Ustawienia> Laboratoria i włączyć „Wstępnie buforuj obszar mapy”, a następnie odwiedź stronę miejsca (albo klikając POI lub naciskając długo gdzieś na mapie), spójrz na listę „Więcej opcji” i kliknij opcję „Wstępnie buforuj obszar mapy”. Będzie buforować obszar w odległości 10 mil od punktu i utrzymywać go w pamięci podręcznej przez 30 dni. W zależności od wielkości Twojego miasta może być konieczne buforowanie kilku różnych punktów, aby uzyskać żądany zasięg.

Oto więcej z bloga Google: http://googleblog.blogspot.com/2011/07/download-map-area-added-to-labs-in.html


1

Mapy Google zostały opracowane do użytku po podłączeniu do sieci, więc nie sądzę, że istnieje możliwość uczynienia z pamięci podręcznej pełnego obszaru.

Następnie należy poszukać alternatywnej aplikacji do mapowania, która obsługuje tryb offline. Na przykład aplikacja OsmAnd może zrobić wszystko, czego szukasz.


3
Najnowsza wersja Map Google wykonuje kafelki pamięci podręcznej dla tras i odwiedzanych miejsc. Nadal próbuję uzyskać więcej szczegółów.
ale

5
Z ogłoszenia dla Google Maps 5 : Ponieważ Google nie musi już pobierać obrazów map ze swoich serwerów, a mapy wektorowe wymagają 100 razy mniej danych dla wszystkich poziomów powiększenia, możliwe jest buforowanie danych. „Zamiast instalować statyczny zestaw map po zainstalowaniu, Mapy automatycznie zaczną buforować obszary, które odwiedzasz najczęściej, gdy urządzenie jest podłączone do sieci Wi-Fi (np. Nocne ładowanie)”. Nie możesz ręcznie kontrolować buforowania, ale to ważny pierwszy krok w kierunku offline Map Google.
ale

Dlatego obecnie nie ma możliwości ręcznego zarządzania działaniami lokalnych map Google w pamięci podręcznej. Jak sugerowano w innych odpowiedziach, będziesz musiał poszukać alternatywnego rozwiązania.
ale

To, co działa dla mnie (przez większość czasu), to przeglądanie interesującego nas obszaru po podłączeniu do Internetu, zezwalanie na ładowanie wszystkich interesujących kafelków, a wtedy pamięć podręczna powinna działać po przejściu do trybu offline (jeśli nie jest wyczyszczona).
Martin Tapankov
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.