Ikony deski rozdzielczej / ekranu głównego ładują się po naciśnięciu przycisku ekranu głównego do 10 sekund


9

Mam problem polegający na tym, że ładowanie ikon ekranu głównego (deski rozdzielczej?) Może trwać ponad 10 sekund po naciśnięciu klawisza głównego. Gdy stanie się to raz, ikony pozostaną tam, jeśli otworzę program, a następnie ponownie naciśnie klawisz Home. Ale po pewnym czasie ponownie zobaczę ten problem.

Ponowne uruchomienie telefonu nie rozwiązuje tego problemu. Nie mam wielu Usług i utrzymuję porządek dzięki Advanced Task Killer.

To pytanie wygląda podobnie, ale ikony tego użytkownika nigdy się nie ładują. Mój zawsze się ładuje, to po prostu trwa o wiele za długo.

Wszelkie myśli są mile widziane.

Telefon: Motorola Droid; Android 2.2.1; Brak aplikacji root / mod
: 1 widget; 27 wszystkich ikon
Tryby: normalny; Tryb ładowarki biurkowej (jakkolwiek to się nazywa)

EDYTOWAĆ:

Odinstalowałem mojego Task Killera i kilka innych aplikacji, z których już nie korzystam. Problem nie jest tak poważny, ale nadal występuje. Spróbuję usunąć 1 widget, który mam i być może zainstaluję alternatywny program uruchamiający.

Odpowiedzi:


7

Mam ten sam telefon i prawie te same problemy.

Przede wszystkim nie powinieneś używać zabójcy zadań. Jest to niepotrzebne i przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. (Zobacz to pytanie i inne pytanie ).

Jedną z rzeczy, która pomoże, jest zastąpienie ekranu głównego. Jest ich kilka, ale używałem Zeam. Chociaż nie usuwa całkowicie opóźnienia odświeżania ekranu głównego, jest o wiele lepszy niż bez niego.

Kolejną rzeczą, która pomoże, jest zmniejszenie lub wyeliminowanie liczby używanych widżetów.


Dzięki za notatkę o Task Killers. Przestanę tego używać. Wolałbym nie instalować zamiennika ekranu głównego, ale jestem na to otwarty. Używam również tylko 1 widżetu.
EndangeredMassa

@EndangeredMassa Korzystanie z zastępowania domu pozwoli również zmniejszyć liczbę posiadanych ekranów głównych, co również pomoże w wydajności. Osobiście używam LauncherPro. Ma ustawienie, aby spróbować wymusić / zachować program uruchamiający w pamięci. Posiada również opcję debugowania, która pokazuje, ile pamięci używa program uruchamiający, aby pomóc zmniejszyć zużycie.
Bryan Denny

1
Mam tego samego Droida 1 i cały czas tak się działo. Teraz uruchamiam LauncherPro bez widżetów i od czasu do czasu czyszczę pamięć podręczną aplikacji (używając Apps2sd), aby utrzymać dostępną pamięć około 50 MB. Wydaje się, że ogranicza to zachowanie, które opisujesz do minimum (może raz w tygodniu, a prawie za każdym razem).
user739,

Mam podobne wrażenia na moim Droidie, zwykle po długim czasie od ekranu głównego (na przykład w samochodzie lub w domowej stacji dokującej). Zauważyłem, że poprawiło się to trochę, gdy porzuciłem widżet cen akcji Google (nie pamiętam dokładnej nazwy), mimo że zmniejszyłem częstotliwość jego aktualizacji do 2 godzin.
TomG

2

Widoczne opóźnienie polega na tym, że system operacyjny Android „otwiera” aplikację ekranu głównego po jej zatrzymaniu. W przeciwieństwie do większości innych platform telefonicznych, ekran główny Androida to nic innego jak aplikacja (taka jak Wiadomości lub E-mail), która jest uruchamiana po naciśnięciu przycisku Home (lub wystarczająco wstecz).

System operacyjny Android często zatrzymuje aplikacje działające w tle, ale nieużywane, aby zwolnić więcej zasobów dla obecnie używanych. Jeśli spędzasz dużo czasu w aplikacjach, takich jak gry lub Wiadomości, system operacyjny Android może zatrzymać aktywność ekranu głównego, aby umożliwić poprawniejsze działanie bieżącej aplikacji. Po naciśnięciu przycisku ekranu głównego, aby wyjść, musi on uruchomić ekran główny od zera. Opóźnienie, które widzisz, to uruchamianie ekranu głównego ze stanu całkowicie zatrzymanego, podobnie jak opóźnienie, które zobaczysz podczas otwierania dużej aplikacji po raz pierwszy od uruchomienia.

Nie ma (łatwego) sposobu, aby temu zapobiec, aw rzeczywistości nie powinieneś. System operacyjny Android zbudowany jest na bardzo solidnej platformie, która została zaprojektowana do obsługi zasobów znacznie lepiej niż człowiek. Jest to również powód, dla którego nie używa się zabójcy zadań. System operacyjny wie najlepiej.

Aby złagodzić problem, warto wypróbować alternatywny ekran główny. Trzy popularne to LauncherPro , ADW.Launcher i Zeam . Zmniejszenie liczby aplikacji działających w tle pomoże również zwolnić zasoby i pozwoli aplikacji domowej pozostać dłużej ładowanym. Aplikacje takie jak Facebook, Twitter, Flickr i większość gier wieloosobowych utrzymują usługi działające w tle, które zużywają zasoby.

Mam nadzieję, że niektóre z nich mogą ci pomóc!


1
„System operacyjny wie najlepiej” nie jest dobrą odpowiedzią na złe wrażenia użytkownika. Jest to na tyle denerwujące, że rozważam inną platformę do następnego zakupu telefonu. Alternatywne wyrzutnie nie powinny być odpowiedzią.
EndangeredMassa

Nie są odpowiedzią, nie ma odpowiedzi. Alternatywny program uruchamiający może mieć mniej pamięci, co pozwala dłużej pozostawać wczytywanym. Ta funkcja jest zaprojektowana i nie należy jej zmieniać. Obserwowane ekstremalne opóźnienie jest bezpośrednim wynikiem starzenia się urządzenia, a także pochłaniania innych zasobów, co spowoduje powolne uruchomienie KAŻDEJ aplikacji. Jeśli ręcznie zabiję program uruchamiający, naciśnięcie przycisku Home przed pojawieniem się powoduje 2-3 sekundowe opóźnienie. Jeśli ręcznie zabiję Gmaila, pojawi się 2-3 sekundowe opóźnienie. Taka jest natura działania Androida na poziomie systemu.
Jake Wharton

@EndangeredMassa, może być uzasadnione stwierdzenie, że „OS wie najlepiej”, ale może się zdarzyć, że nie zrobi tego projektant domowego launchera Droida. Chciałbym powtórzyć zalecenie Jake'a dotyczące wypróbowania innego domowego programu uruchamiającego. A jeśli ci się to nie podoba, zawsze możesz wrócić.
Szansa

1

Mam również wersję Moto DROID. 1, który został zaktualizowany do OTA do 2.2.1. Widziałem także ekstremalne opóźnienie (10 sekund i dłużej) w wyświetlaniu programu uruchamiającego po wyjęciu telefonu z mojego samochodu lub stacji multimedialnej. Przekonałem się, że po przywróceniu ustawień fabrycznych mojego telefonu program uruchamiający działał znacznie szybciej. Minęło kilka tygodni od zresetowania urządzenia i chociaż program uruchamiający opóźnia się od czasu do czasu, zwykle jest dostępny w mniej niż 2 sekundy.


-2

Wyłącz automatyczną synchronizację, wszystko poprawi się natychmiast.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.