Czy naprawdę muszę zainstalować menedżera zadań?


Odpowiedzi:


88

Zobacz

http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

FAQ: Dlaczego nie powinieneś używać Task Killera z Androidem (geekfor.me) - XDA-Developers

wersja tl; dr:

 • Android jest zaprogramowany na stałe, aby automatycznie zabijał zadanie, gdy potrzeba więcej pamięci.
 • Android jest zaprogramowany na stałe, aby automatycznie zabijał zadanie, gdy wykona to, co musi.
 • Android jest zaprogramowany na stałe, aby automatycznie zabijać zadanie, jeśli nie powróciłeś do niego od dłuższego czasu.
 • Większość usług (choć prawdopodobnie działa w tle) zużywa bardzo mało pamięci, gdy nie aktywnie coś robi.
 • Dostawca treści robi coś tylko wtedy, gdy otrzyma powiadomienie. W przeciwnym razie zużywa bardzo mało pamięci.
 • Zabicie procesu, gdy nie jest gotowy, powoduje tylko, że musi się ponownie załadować i zacząć od zera, gdy będzie to potrzebne.
 • Ponieważ zadanie prawdopodobnie działa w tle z jakiegoś powodu, zabicie go spowoduje tylko odrodzenie, gdy tylko aktywność, która go używa, ponownie go szuka. I będzie musiał zacząć od nowa.
 • Zabicie niektórych procesów może mieć niepożądane skutki uboczne. Nie otrzymuję SMS-ów, alarmy się nie wyłączają, a siła zamyka się, żeby wymienić tylko kilka.
 • Jedynym prawdziwym sposobem, aby w ogóle coś nie działało w telefonie, byłoby odinstalowanie .apk.
 • Większość aplikacji zakończy się sama, jeśli wyjdziesz z niego, naciskając „wstecz” aż do zamknięcia, a nie naciskając przycisk „home”. Ale nawet po uderzeniu w dom, Android ostatecznie go zabije, gdy będzie w tle przez jakiś czas.

Ponieważ Android został zaprojektowany, nie musisz zabijać aplikacji.


1
Zależy to od uruchomionych aplikacji. Gdy tylko uruchomisz aplikację zawsze obciążoną procesorem lub dyskiem, możesz zauważyć pewne spowolnienia, które znikną po użyciu zabójcy zadań.
Barfieldmv,

2
To naturalne, że niektórym trudno jest zaakceptować fakt, że jest to coś, co system może naprawdę za Ciebie zadbać. Wynika to z faktu, że obecnie żadne znane systemy nie działają w ten sposób, głównie ze względu na dziedzictwo historyczne. Ale tak naprawdę to działa. Nie potrzebujesz menedżera zadań! Porzuć swoje obawy ... W rzeczywistości wszyscy menedżerowie zadań są do pewnego stopnia hackami, które powodują inne skutki uboczne.
pjv,

18

Nie, a tym bardziej dzięki najnowszym wersjom Androida 2.2. Kiedyś z nich korzystałem, ale przestałem i wszystko jest lepsze, odkąd przestałem używać menedżera zadań / zabójcy. Istnieje aplikacja o nazwie Watchdog, jeśli chcesz być powiadamiany o procesie wykorzystującym masę procesora przez długi czas, który następnie da ci możliwość zabicia tego uciekającego procesu.


7

Tak. Powinieneś mieć aplikację do zabijania zadań, ale nie z powodów, które uważasz.

Miałem niekontrolowane procesy (być może watchdog może pomóc), takie jak mapy Google, które następnie uruchomiłem dwa razy, raz, aby zabić mój procesor / ram, a raz, aby faktycznie działać. Musiałem użyć zabójcy zadań, aby zabić oba wystąpienia, a następnie uruchomić normalny.

RZADKO będziesz musiał ręcznie zabić wszystko. Ale jak wszystkie programy, czasem coś się dzieje. Miałem aplikacje, które spowodowały awarię całego telefonu i nie działały w rootie ani nic.


4

Czasami, gdy aplikacja ulega awarii lub dochodzi do stanu, w którym nie reaguje, dobrze jest ją wyłączyć ręcznie. . . ale jeśli chodzi o problemy ze spowolnieniem, menedżer zadań nie jest konieczny, ponieważ sam system operacyjny lepiej radzi sobie z wielozadaniowością.


2
Dodam, że czasami aplikacje muszą być zamknięte, ale zazwyczaj można to zrobić w systemie operacyjnym. Nie potrzebujesz Menedżera zadań do zamykania aplikacji, możesz przejść do Ustawienia> Aplikacje> Uruchamianie usług (mogą się różnić w zależności od wersji systemu operacyjnego). Z menu możesz nacisnąć Wymuś koniec.
jonesdavide

nie ma potrzeby, aby
zabijał

Odkryłem, że Advanced Task Killer (nawet z reklamami) jest lepszym interfejsem użytkownika. Jednak nie potrzebujesz tego. Zdjęcie Androida ma wszystkie niezbędne narzędzia. Z tego samego powodu używam Uninstaller vs z menu aplikacji, po prostu łatwiej.
Dmitriy Likhten

@schwiz Jasne, możesz przejść do „Aplikacji” i zrobić wymuszone zatrzymanie, a tak naprawdę to cała najnowsza wersja „Advanced Task Manager”, ale fajnie jest zobaczyć listę aktualnie uruchomionych aplikacji zamiast wszystkich aplikacji. Ale w większości odpowiedź brzmi: nie potrzebujesz menedżera zadań.
tooshel,

3

Ten obszerny, informacyjny i czytelny artykuł zatytułowany Wyjaśnienia dotyczące zabójców zadań na Androida: Co robią i dlaczego ich nie należy używać zapewni szybki przegląd tego, jak Android dość dobrze radzi sobie z zarządzaniem procesami. (Zasadniczo aplikacja Task Manager / Killer nie jest wymagana - była bardziej przydatna we wczesnej wersji systemu operacyjnego Android)

Artykuł wyjaśni:

 • Jak Android zarządza procesami
 • Dlaczego zabójcy zadań są (zwykle) złymi wiadomościami
 • Co powinieneś zamiast tego zrobić, np .:

  • Uważaj na niekontrolowane procesy
  • Odinstaluj złe aplikacje
  • Prawdopodobnie zrootuj swój telefon (choć nie jest to konieczne)

2

Kiedy korzystałem z Froyo, zainstalowałem menedżera zadań, aby nie zabijać zadań, ale znaleźć łatwą do przejrzenia listę uruchomionych programów i dowiedzieć się więcej o działaniu aplikacji. To wydawało się najłatwiejszym sposobem, aby dowiedzieć się, co działa szybko.

Teraz, kiedy mam Piernik, po prostu używam listy „uruchomionych” w aplikacjach w menu ustawień.


1
W Gingerbread część Działające usługi na liście „Aplikacje” w Ustawieniach informuje, które aplikacje mają uruchomione usługi w tle, nie potrzeba narzędzi innych firm.
GAThrawn

@GAThrawn Dobra uwaga. Odpowiedziałem, zanim dostałem Piernik.
Alex B,

Głosowałem za tym, ponieważ nie sądzę, że zasługuje na opinię. Nie sądzę, aby odpowiedź była zła, szczególnie biorąc pod uwagę, że niektóre telefony (np. Samsung Captivate) właśnie dostały Piernik w USA za pośrednictwem oficjalnych kanałów.
Szansa

0

Idealnie nie potrzebujesz menedżera zadań z powodów wymienionych przez Cristi.

Losowe spowolnienia na Androidzie prawdopodobnie pochodzą z jednego z dwóch źródeł:

 • Źle zaprogramowane aplikacje (głównie)
 • Android oczyszcza pamięć i rozładowuje rzeczy, aby zrobić miejsce (powinno to być tylko tymczasowe, ale może być bardzo denerwujące na starszych urządzeniach lub z niestandardowymi ROM-ami)

Jeśli doświadczasz spowolnienia i nie możesz lub nie chcesz odinstalować aplikacji, które je powodują (lub nie wiesz, które to są), zabójca zadań może naprawdę coś zmienić. To samo dotyczy starszych urządzeń, które nie mają wystarczającej ilości pamięci RAM.

Więc: nie powinno to być konieczne, ale możesz spróbować to obejść, jeśli masz źle zachowane aplikacje na swoim urządzeniu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.