Zamieszanie na temat tworzenia kopii zapasowych zdjęć Android 4.4


11

Mam Nexusa 5 z Androidem 4.4.2, ale nie jestem pewien, gdzie są tworzone kopie zapasowe zdjęć. Przede wszystkim w aplikacji Zdjęcia (która jest faktycznie częścią Google+) istnieje możliwość skonfigurowania Automatycznej kopii zapasowej. Teraz w ustawieniach synchronizacji konta Google istnieje również opcja synchronizacji Zdjęć Google+. Jaka jest różnica?

Gdzie są przechowywane zdjęcia? Jeśli usuniesz zdjęcie z wnętrza aplikacji Zdjęcia lub z Galerii na moim telefonie, czy zostanie ono usunięte z obu miejsc, z Internetu (jeśli zostanie utworzona kopia zapasowa), ...?

Jaka jest różnica między aplikacją Galeria a aplikacją Zdjęcia?

Edycja: Przeprowadzając kilka testów z funkcją automatycznego tworzenia kopii zapasowych w Zdjęciach , doszedłem do wniosku: jeśli zrobisz zdjęcie na urządzeniu i wymusisz automatyczne tworzenie kopii zapasowej, będzie ono również dostępne online. Usunięcie go na urządzeniu powoduje, że obraz jest w trybie online i nie jest wyświetlany w Koszu . Usunięcie go online powoduje jednak, że pojawia się w Koszu , zarówno online, jak i na twoim urządzeniu.

Usunięcie automatycznie zapisanego obrazu online powoduje jego umieszczenie w Koszu , dzięki czemu obraz jest dostępny dwukrotnie na urządzeniu (w Aparacie i Koszu ). Usunięcie go z Kosza nadal zachowuje obraz w Kamerze . Utworzenie kopii zapasowej biblioteki nie powoduje ponownego przesłania tego obrazu online, a ikona Chmura pozostaje.

Oczywiście, gdy pomyślisz, że znasz system, staje się bardziej skomplikowany. Korzystanie z Hangouts powoduje również umieszczenie tych zdjęć w osobnym folderze w trybie online, a z jakiegoś powodu niektóre zdjęcia są tam wyświetlane, a NIE w folderze Automatycznej kopii zapasowej . Być może dlatego, że próbowałem coś wymyślić, będę lepiej notować i wymusić automatyczne tworzenie kopii zapasowych w przyszłości.

To chyba ja, ale ten system jest BARDZO skomplikowany dla użytkownika. Ikona chmury sugerowałaby mi, że jest dostępna online, ale nadal jest dostępna nawet po usunięciu obrazu online. Oczywiście usunięcie go online oznacza, że ​​go nie chcesz. Również nie jest tak naprawdę synchronizowanie, jeśli obrazy na urządzeniu nie są takie same jak w trybie online. Na urządzeniu mogą znajdować się obrazy, ale nie online i odwrotnie. A teraz nadal nie znam różnicy między synchronizacją Zdjęć Google i Zdjęć Google+ ...

Odpowiedzi:


8

Aplikacja Zdjęcia i aplikacja Google+, choć są ze sobą ściśle powiązane, to różne aplikacje na telefonie. Aplikacja Zdjęcia ma zastąpić starą aplikację Galeria, zapewniając więcej opcji edycji i udostępniania . Zarówno Zdjęcia, jak i Galeria pokazują zdjęcia przechowywane w telefonie i przechowywane na serwerach Google na koncie G +. Jeśli korzystasz ze Zdjęć, możesz zignorować Galerię.

Zarówno aplikacja Zdjęcia, jak i aplikacja Google+ mają ustawienia Automatycznej kopii zapasowej i oba mówią o tym samym: tworzenie kopii zapasowych zdjęć wykonanych w prywatnym albumie powiązanym z kontem G + na serwerach Google. Możesz włączyć Automatyczną kopię zapasową w Zdjęciach lub Google+ .

W aplikacji Zdjęcia możesz łatwo usuwać lub odzyskiwać zdjęcia, których kopie zapasowe utworzono w G + . Ze zdjęć można również usuwać zdjęcia zrobione aparatem telefonu, ale nie zapisane w G +. Zdjęcia, które były lokalnie przechowywane na Twoim urządzeniu lub nie zostały zapisane w G +, nie mogą zostać przywrócone po usunięciu. Zdjęcia, których kopie zapasowe utworzono w G +, mają małą ikonę chmury w prawym dolnym rogu miniatury.

Możesz usunąć zdjęcia bezpośrednio z urządzenia, przechodząc do lewego górnego rogu i klikając „Zdjęcia”. To powinno wywołać menu, w którym przewijasz prawie w dół, aby przejść do „Na urządzeniu”. Wyświetlenie tej listy to tylko zdjęcia na urządzeniu (zamiast wszystkich zdjęć, o których wie G +), a kiedy je usuniesz, wpływa to tylko na pamięć urządzenia, a nie na kopię zapasową. Zobacz https://support.google.com/plus/answer/3453521?hl=pl, aby uzyskać (bardzo) trochę więcej szczegółów.


Więc jeśli zdjęcie zostanie zrobione w telefonie i automatycznie skopiowane do Google / Google +, usunięcie go w telefonie spowoduje, że przejdzie ono do Kosza , umożliwiając przywrócenie go. Nadal jestem jednak zdezorientowany - w ustawieniach synchronizacji konta mam zarówno opcję Zdjęć Google, jak i Zdjęć Google+ , jak widać tutaj: imgur.com/e95NJ7K Jaka jest tutaj różnica?
jdepypere

2

Wykonując własne testy z automatyczną kopią zapasową google +, odkryłem, że zdjęcia, których kopie zapasowe zostały utworzone (w niektórych przypadkach przez bardzo długi czas) znikną z telefonu (bez śmieci), a także z „kopii zapasowej” online (ponownie nie znaleziono w koszu), gdy zdjęcia zostaną usunięte z telefonu za pomocą domyślnej aplikacji galerii.

Nie jestem pewien, dlaczego tak się zachowuje, ponieważ kopia zapasowa powinna być po prostu ... kopią zapasową. Synchronizacja galerii mojego telefonu nie jest faktyczną kopią zapasową. Synchronizacja to inny proces i nie uważam tego za kopię zapasową. Co się stanie, jeśli otrzymam nowy telefon i pozwolę na uruchomienie kopii zapasowej, zanim będę mieć szansę na przywrócenie wszystkich moich zdjęć? Czy brakujące obrazy są usuwane z „kopii zapasowej” online i znikają na zawsze?

Tutaj jest wiele pytań i jeszcze nie mam dobrych odpowiedzi. Wiem, że straciłem zdjęcia, ponieważ kopia zapasowa automatycznie usuwa je, jeśli zostały usunięte z telefonu i nie przechowują ich w koszu, w którym można je odzyskać.


2

Jestem dokładnie w tej samej łodzi. W końcu postanowiłem zrozumieć związek między pamięcią lokalną, „Automatyczną kopią zapasową” Google + oraz sposobem nawigacji między nimi w nowej aplikacji Zdjęcia. Tak jak ty, mam mnóstwo pytań bez odpowiedzi - o wiele więcej niż odpowiedzi - pojawiających się, gdy spędzam z tym więcej czasu. Tak jak do twojej wiadomości, używam Androida 4.4 na Samsung GS4 Google Play Edition. Ustawienia Automatycznej kopii zapasowej służą do tworzenia kopii zapasowych przez sieć i Wi-Fi oraz wykluczania folderów lokalnych.

W pewnym momencie zrobiłem zdjęcie testowe i gdy tylko pojawiło się na karcie „Wszystkie” w aplikacji Zdjęcia, usunąłem je, aby zobaczyć, co się stanie. Zdjęcie zniknęło z lokalnej pamięci i karty „Wszystkie” i pojawiło się w koszu. Nie tak w Google+ w Chrome. Zdjęcie pozostało, a śmieci online pozostały puste.

Po przywróceniu zdjęcia z lokalnego kosza i odświeżeniu wszystkiego spróbowałem ponownie. Tym razem zdjęcie zniknęło z karty „Wszystko” ORAZ Google+ w Chrome, ale pozostało w lokalnej pamięci. Pojawił się w koszu na obu systemach.

Inną dziwną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że karta „Wszystkie” zawiera zarówno zdjęcia, których kopie zapasowe są automatycznie tworzone w Google+, jak i zdjęcia istniejące tylko lokalnie w folderach takich jak „Zrzuty ekranu” i „WhatsApp”. Ponieważ moje ustawienia Automatycznej kopii zapasowej wyraźnie wykluczają zdjęcia inne niż z aparatu lub Hangoutów, nic poza zdjęciami istniejącymi w Google+ nie powinno się tutaj pokazywać (stąd opcja „Pobierz” dostępna po wybraniu zdjęcia w tym panelu) zgodnie z oficjalnym opisem tej funkcji :

Są to zdjęcia i filmy przesłane do Google+ lub udostępnione przez Ciebie . Jeśli masz włączoną Automatyczną kopię zapasową, ta sekcja może obejmować elementy zrobione aparatem urządzenia, zdjęcia zapisane w Internecie lub zdjęcia zapisane przez inne aplikacje.

Wydaje mi się, że Google wyrzuciło tę aplikację za drzwi i wykonało bardzo słabą robotę, dopasowując kod do opisu. Co gorsza, funkcjonalność jest tak skomplikowana i myląca - do tego stopnia, że ​​wydaje się zepsuta - że próba organizowania zdjęć przechowywanych lokalnie (na smartfonie) i w chmurze (Google+ przez Automatyczną kopię zapasową) jest prawie niemożliwa.

Wszelka pomoc / przemyślenia na ten temat?

EDYCJA: Na szczęście nie mogę powiedzieć, że doświadczyłem czegoś takiego jak Ryan. To brzmi jak ostatnia słoma do korzystania ze Zdjęć, dopóki nie zostanie poważnie zmieniona.


1

Google chce zintegrować wszystko z G +. Zaczęło się to od SMS-ów i Hangoutów w Kitkat (gdzie domyślnie nie ma już osobnej aplikacji do wysyłania krótkich wiadomości). Widzisz tutaj przygotowania do galerii: aplikacja Zdjęcia jest zintegrowana z G +, ale aplikacja Galeria nie została jeszcze usunięta.


Jeśli więc korzystasz z funkcji Zdjęcia , Galeria tak naprawdę nie doda żadnych funkcji, a zatem może zostać zignorowana? Masz pojęcie o wielu opcjach tworzenia kopii zapasowych?
jdepypere

Brak pomysłu. Odmawiam używania G + (i wszystkich innych „kolektorów dużych zbiorów danych”). Moja kopia zapasowa jest prosta: zsynchronizuj foldery obrazów z ich odpowiednikami na moim komputerze po zalogowaniu do mojego domowego WiFi :)
Izzy

1

Nie wiem dużo o Galerii, ale zorientowałem się w Zdjęciach. Jeśli automatyczna kopia zapasowa jest skonfigurowana w Google+ na telefonie, kopie zapasowe zdjęć są zapisywane w chmurze w Google+. W aplikacji Photo można zobaczyć albumy, zdjęcia itp. Jeśli usuniesz zdjęcie w telefonie, przesunie się ono do kosza zarówno w telefonie, jak i w Internecie. Działa to na odwrót. Jeśli zdjęcie zostanie przywrócone z Kosza, pojawi się ponownie w aplikacji Photo.

Dlaczego istnieje aplikacja Galeria, nie byłem w stanie się zorientować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.