Czy można włączyć tryb samolotowy tylko przy włączonym WiFi?


15

Wiem, że definicja trybu samolotowego polega na tym, że cała komunikacja i sygnały radiowe są blokowane. Ale czy można wyłączyć część telefonu „odbieranie / odbieranie”, aby telefon nie łączył się z wieżą komórkową i zezwalał tylko na Wi-Fi? Sprawdziłem kilka aplikacji w Google Play, ale albo nie działają, albo są nieaktualne z nowszymi wersjami Androida.

Wiem, że po obu stronach tej kwestii są silne opinie, ale martwię się promieniowaniem z mojego telefonu, ponieważ często go używam w łóżku i trzymam telefon blisko głowy i twarzy. W nocy nie martwię się o odbieranie połączeń, więc po prostu chcę wyłączyć część telefoniczną i korzystać z Wi-Fi. Czy jest jakiś sposób? Czy jestem po prostu szalony i paranoikiem?


Jest to możliwe na wszystkich urządzeniach Samsung, może nie tylko na Samsungu, ale mówię o tym, co mam osobiste doświadczenia. Wystarczy włączyć tryb samolotowy i WiFi. Proste jak ciasto!
Suncatcher

Odpowiedzi:


27

Czy można włączyć tryb samolotowy tylko przy włączonym WiFi?

No tak, możliwe na wszystkich moich urządzeniach z Androidem 4.2.1, 4.4.2, 5.0.2 i 5.1.1. Dotyczy to również przenośnego punktu dostępu.

Radia, które mają zostać wyłączone po włączeniu trybu samolotowego, są zapisywane w kluczu airplane_mode_radiospod tabelą w globalśrodku /data/data/com.android.settings/databases/settings.db( baza danych aplikacji Storage Storage ).

Skonfiguruj na komputerze, włącz debugowanie USB w urządzeniu, podłącz go do komputera, uruchom powłokę i wpisz:

adb shell settings get global airplane_mode_radios
adb shell content query --uri content://settings/global  --projection name:value --where "name='airplane_mode_radios'"

Po wykonaniu polecenia zobaczysz (jeden z wyników) coś takiego:

cell,bluetooth,wifi,nfc,wimax
Row: 0 name=airplane_mode_toggleable_radios, value=bluetooth,wifi,nfc

Możesz usunąć wifiwartość, aby osiągnąć ostateczny cel.

Wpisz dowolne z poleceń:

adb shell settings put global airplane_mode_radios  "cell,bluetooth,nfc,wimax"
adb shell content update --uri content://settings/global --bind value:s:'cell,bluetooth,nfc,wimax' --where "name='airplane_mode_radios'"

Uwaga: Nie kopiuj-wklej. Zwróć uwagę na ciąg znaków uzyskany w pierwszym wyniku. Następnie usuń wifi,z niego, a następnie przepuść wynik między podwójnymi cudzysłowami ""w sposób pokazany powyżej.

Teraz możesz włączyć Wi-Fi, a następnie tryb samolotowy. Twoje Wi-Fi nie chce się wyłączyć.

Potrzeba użycia ADB była przeznaczona tylko raz. Jeśli zdecydujesz się zatrzymać Wi-Fi, gdy tryb samolotowy stanie się aktywny, po prostu zwiększ wifiwartość tego klucza.

Wszystko dobrze tutaj!


Czy wiesz?

Możesz ręcznie przełączać Wi-Fi, Bluetooth i NFC, nawet gdy aktywny jest tryb samolotowy, ponieważ są one wymienione w wartości klucza airplane_mode_toggleable_radios.

Wpisz dowolne z poleceń:

adb shell settings get global airplane_mode_toggleable_radios
adb shell content query --uri content://settings/global  --projection name:value --where "name='airplane_mode_toggleable_radios'"

Zobaczysz (jedno z nich) coś takiego:

bluetooth,wifi,nfc
Row: 0 name=airplane_mode_toggleable_radios, value=bluetooth,nfc    

Usuń radio z wartości tego klucza, na przykład wifii nie będziesz mógł ponownie włączyć tego radia (tutaj Wi-Fi), gdy tryb samolotowy jest aktywny, bez względu na wszystko, chyba że cofniesz zmiany wartości tego klucza.


4
Wyimaginowany drugi głos (potrzebowałem tego i zapamiętałem twój post). Hm, nawet mod nie może dwukrotnie zagłosować;)
Izzy

4
Dla innych, którzy mają problem z wyjątkami podczas zapytania z klauzulami, w których tekst zawiera, musisz uciec od pojedynczych cudzysłowów. Więc w przykładzie w odpowiedzi powiedziałbyś --where "name=\'airplane_mode_toggleable_radios\'"(zauważ \').
Narfanar 28.04.17

To nadal działa idealnie na Androidzie 9.0, gdy używane są odwrotne ukośniki.
light24bulbs

7

Podczas podróży używam takiego telefonu komórkowego. Więc najpierw włącz tryb samolotowy, a następnie aktywuj WIFI (na przykład w panelu powiadomień). Na koniec będziesz mieć tryb samolotowy, WIFI włączone i wszystkie inne połączenia wyłączone.


1
Lolwut! To całkowicie działa :-D. Działa również z Bluetooth
Freedom_Ben

3

Jak zapewne już poprawnie zgadłeś, to zależy od urządzenia. Na moim starym HTC Wildfire (aka Buzz ) mogłem osobno przełączać radio GSM - na moim telefonie Motorola Milestone 2 (aka Droid 2 ) nie jestem. To, co zawsze wydaje się działać, to obejście: przejście do trybu samolotowego i ponowne włączenie WiFi (i Bluetooth, jeśli jest to potrzebne).

Aby za każdym razem nie „grać na pianinie”, można to zautomatyzować: np. oferuje tworzenie widżetów („skrótów”) do swoich zadań. Możesz więc najpierw utworzyć zadanie (samolot włączony, WiFi włączone, Bluetooth włączone ...), a następnie utworzyć dla niego widżet. To samo dla drugiego kierunku, jeśli to konieczne. W ten sposób możesz przełączać się za pomocą jednego dotknięcia skrótu.


Dzięki Izzy (+1), spróbuje wyłączyć tryb samolotowy / włączyć trik WiFi
George Profenza

Działa to świetnie na wszystkich moich urządzeniach, przy użyciu Taskera (jest zaplanowane jako mój tryb nocny „nie przeszkadzać” od 1 do 7 rano, więc informacje o pogodzie przychodzą do mojego porannego alarmu, ale połączenia nie;)
Izzy

Oto też obejście. :) Czy można włączyć tryb samolotowy tylko przy włączonym WiFi? // Przeczytaj: Bezwstydna promocja: D
Firelord

@Firelord sprowokował upvote przyznane :) Wiedziałem o radio-samolotach - ale nie wiem jak przełączać je przez ADB. Dobra robota!
Izzy

2
  1. W aplikacji Telefon / Telefon wprowadź *#*#4636#*#*

  2. Wybierz Phone Information

  3. Wybierz Turn off radio

Lub użyj aplikacji takiej jak Cell Radio ShutOff .

Pamiętaj również, że możesz włączyć Wi-Fi z powrotem w trybie samolotowym (chociaż zdecydowanie może być denerwujące, aby wyłączyć je w pierwszej kolejności).


To bardzo interesująca strona ustawień, dziękuję!
Mr.Yellow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.