Ukryj aplikacje w menu aplikacji


11

Nie chcę zrootować telefonu, aby usunąć niektóre aplikacje zainstalowane przez dostawcę, ale chciałbym je ukryć w menu, ponieważ wiem, że nie będę ich często używać. Wiem, że można to zrobić za pomocą alternatywnego programu uruchamiającego, ale używam oryginalnego. Czy istnieje aplikacja, która może to zrobić?

Jeśli to ważne, używam HTC Desire.

Odpowiedzi:


15

Jedyne sposoby, w jakie wiem, jak to usunąć, to dwa wymienione przez ciebie sposoby (których nie chcesz robić):

  1. Zrootuj telefon. Zatrzymaj aplikację dzięki Titanium Backup
  2. Zainstaluj inny program uruchamiający, taki jak Launcher Pro, który pozwala ukryć aplikacje.

Tylko program uruchamiający w domu może wyłączyć wyświetlanie w szufladzie aplikacji. Jeśli bieżący program uruchamiający go nie obsługuje, niestety nie masz szczęścia.


3
+1 dla opcji Launcher Pro. Jest to najmniej ryzykowne (nie wszyscy lubią próbować rootować) i łatwo odwracalne.
shambleh

Prawie wszystkie aplikacje Laucher obsługują ukrywanie aplikacji .. Z mojego doświadczenia Apex pozwala to zrobić ..
Lucky

0

Używam ADW Launcher. Zrobiłem szufladę z aplikacjami, których używam. Następnie usunąłem skrót do głównego menu aplikacji i zamiast tego umieściłem skrót do mojej niestandardowej szuflady.

W ten sposób nie widzę aplikacji, których zwykle nie używam, ale nadal mam do nich dostęp, jeśli naprawdę tego chcę (po prostu edytuję niestandardową szufladę).

A ADW Launcher nie powoduje utraty gwarancji.


0

Sposób, w jaki organizuję ekran główny, polega na tym, że zawiera wszystko, czego potrzebowałem, a moje menu aplikacji zawiera wszystko, czego nigdy nie potrzebowałem. W ten sposób prawie nigdy nie muszę korzystać z menu aplikacji, z wyjątkiem korzystania z nowej aplikacji.


0

Możesz ukryć dowolną aplikację przed uruchomieniem aplikacji i możesz z niej korzystać w dowolnym momencie. Możesz użyć Nova Launcher, aby ukryć aplikacje na ekranie głównym, a później uzyskać do nich dostęp w razie potrzeby.

W tym artykule wyraźnie wyjaśnimy ci, jak to zrobić za pomocą programu uruchamiającego Nova: Jak ukryć aplikacje w systemie Android

Możesz także użyć programu uruchamiającego apex i kilku innych darmowych aplikacji w sklepie Play. Ale wolałbym Nova Launcher. Osobiście używam go do ukrywania aplikacji przed moją żoną i polecam go tobie. Jest płynny i łatwy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.