Ikony aplikacji znikają z ekranu głównego podczas aktualizacji aplikacji


18

Odkąd mam Nexusa 5, zauważam, że aplikacje czasami znikają z programu uruchamiającego bez powodu. Wydaje się, że odpowiada to aktualizowanej aplikacji, chociaż nie zawsze dzieje się tak w przypadku każdej aplikacji przy każdej aktualizacji. Wydaje mi się, że niektóre pytania dotyczące ikon znikają z powodu przeniesienia ich na kartę SD, ale nie mam jednej z nich, więc to nie wszystko.

Aplikacje są nadal instalowane i wyświetlane na Settings > Appslub na alfabetycznych stronach, które można uzyskać, naciskając :::ikonę. Niektóre z takich aplikacji obejmują Facebook, Android IRC, TransitTimes +, QuickPic i Minecraft - ale nie ogranicza się tylko do nich i wydaje się, że nie zdarza się to przy każdej aktualizacji.

Nie używam żadnego specjalnego programu uruchamiającego ani niczego - tylko zapasowego, który jest dostarczany z KitKat 4.4 na Nexusie 5. (zaktualizowany do 4.4.2)

Co się dzieje i jak mogę to naprawić?


Jestem ciekawy, które aplikacje znikają. Czy po zniknięciu ikony nadal pojawia się Settings > Apps?
dotVezz,

@dotVezz Znikają z ekranu głównego i ekranów ikon, które ustawiłem po prawej stronie, a czasami od dzisiejszego szybkiego uruchomienia poniżej, ale nadal są zainstalowane - są na Settings > Appsi na stronach alfabetycznych przywoływanych przez rzędy Ikona kropek na pasku uruchamiania.
mattdm,

Może błąd w używanym programie uruchamiającym; który to jest (więc może ktoś inny może to potwierdzić)?
Izzy

1
Wymień kilka konkretnych aplikacji, które zniknęły?
Karan Raj Baruah,

1
Widziałem to na wszystkich moich urządzeniach Nexus: 4, 5 i 10. Wydaje się, że losowo trafiłem.
derobert,

Odpowiedzi:


2

To nie jest błąd w Nexusie 5. Wygląda na to, że Google Experience Launcher (inaczej Google Now Launcher) wydaje się obsługiwać skróty do aplikacji nieco inaczej niż inne programy uruchamiające. Przyczyną tego jest sposób, w jaki programista aktualizuje swoją aplikację. Widziałem te problemy szczególnie z Franco Kernel Updater na moim Nexusie 5 z GEL / GNL, prawie każdą aktualizację, która się pojawi, muszę dodać ikonę z powrotem na ekranie głównym programu uruchamiającego.

Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że zmienił się plik manifestu ... ale nie cytuj mnie jeszcze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.