Jak korzystać z GPS / map bez połączenia z Internetem?


80

Potrzebuję sposobu (prawdopodobnie aplikacji innej firmy), który pozwoli mi korzystać z map i GPS bez połączenia z Internetem.

Nie używam go samochodem, tylko do chodzenia po miastach. Byłoby miło, gdybym mógł po prostu skopiować wszystkie dane dotyczące konkretnego miasta przed wyjazdem w celach turystycznych.

Aplikacja Mapy Google nie przechowuje niezawodnie map, więc korzystanie z niej bez połączenia z Internetem jest ryzykowne.


wymagałem tylko lokalizacji bez internetu, czy jest to możliwe na GPS? Miałem go przetestować, ale jeszcze nie mogę.
Pintu Corna,

Edytuj 30.10.2016: 30.10.2016 strona internetowa Mapdroyd poinformowała o zaprzestaniu działalności.
Grecki - Obszar 51 Wniosek

Odpowiedzi:


24

Uwaga: wiele z tych aplikacji korzysta z danych map z naprawdę fajnego bezpłatnego projektu mapy o nazwie OSM ( OpenStreetMap ), do którego każdy może się przyłączyć. OSM stale się poprawia, ale w wielu obszarach może brakować informacji, takich jak numery domów / budynków.

Wolny:

Płatny:

  • CoPilot Live Premium: USA , gdzie indziej
    • CoPilot Live to bardzo ładna, w pełni funkcjonalna aplikacja, która pozwoli Ci pobierać mapy z wyprzedzeniem i korzystać z GPS offline. Skończyło się na tym, ponieważ wersja amerykańska była tak tania w porównaniu z innymi płatnymi aplikacjami do nawigacji, ale jestem bardzo zadowolona z jakości, funkcji, obsługi klienta oraz bezpłatnych aktualizacji aplikacji i map. Ma wszystkie funkcje, których mógłbym potrzebować w aplikacji GPS, jedyną wadą jest to, że musisz mieć płatną subskrypcję danych o ruchu (płatna aplikacja obejmuje bezpłatną roczną subskrypcję) i będziesz musiał kupić nowe mapy, jeśli podróżuj poza kupionym obszarem.
  • Inne płatne aplikacje, z których nie korzystałem:

Szczegółowe recenzje wielu aplikacji GPS na Androida: Aplikacje Android Sat Nav


3
+1 za wzmiankę o OpenStreetMap i OsmAnd. '-)
Flow

2
Brakuje jeszcze jednej świetnej aplikacji do map offline opartej na OSM: Maps.me. Kiedyś był komercyjny, ale teraz jest całkowicie darmowy. Ma wszystkie podstawowe funkcje, których potrzebuję (mapy lokalne, szybki wyświetlacz, zakładki + ślady). maps.me/en/home
Gulbahar

14

Mapy Google 5.0 obsługują teraz tryb offline !


2
Nie masz dużej kontroli nad buforowanymi mapami w trybie offline. Należy pamiętać, że na urządzeniu może być wcześniej zainstalowana starsza wersja, a aktualizacja do wersji 5.0 nie jest ogłaszana automatycznie. Wystarczy przeszukać rynek ...
pesche,

3
Dodatkowo pamięć podręczna offline jest automatycznie usuwana po 30 dniach.
Robert

@Robert - wtf? Dlaczego? To smutne, że nie możesz tego skonfigurować.
ripper234

1
Nie całkiem. Możesz buforować niewielki obszar, ale tylko drogi, a nie miejsca, a zostanie on usunięty po kilku tygodniach i nie możesz go zsynchronizować inaczej niż ręcznie i nie działa z nawigacją itp. Pamiętaj, że Google jest w łóżku z firmami telefonicznymi i ich planami transmisji danych.
endolith,

Wygląda na to, że występują pewne problemy z licencją map. Udało mi się korzystać z map offline w Paryżu i Belgii, ale nie jest to możliwe w przypadku Brazylii i Hiszpanii.
neves

11

Nie miałem jeszcze okazji tego spróbować, ale słyszałem dobre rzeczy o Mavericku:

Maverick dla Google Android - sektor kodu

Istnieje zarówno ograniczona wersja bezpłatna, jak i płatna.


Sam nie miałem dużo szczęścia z Maverickiem.
ripper234

Podoba mi się fakt, że mapy z tej pamięci podręcznej nie znikają jak Mapy Google ”. Nie ma sposobu, aby pobrać wszystkie mapy dla obszaru, więc przed podróżą musisz nawigować po obszarze przy różnych poziomach powiększenia WiFi.
Nicolas Raoul,

Cały czas używam Maverick do nawigacji samochodowej i pieszej, z kilkoma GB map offline. Zarówno Maverick, jak i Mobile Atlas Creator musieli wyłączyć pobieranie Google Maps ze względu na prawne zagrożenia ze strony Google, ale nadal możesz używać starej wersji obu.
endolith,

1
nowe wersje Maverick działają dobrze, jeśli sam pobierasz mapy i umieszczasz je we właściwym folderze. kilka lat temu wyjaśniłem to.
lenik,

4

Teraz używam OsmAnd .

Przechowuje mapy OpenStreetMap w pamięci telefonu.

OsmAnd używa formatu wektorowego, co oznacza, że ​​może przechowywać wiele informacji bez zajmowania zbyt wiele miejsca i jest widoczny we wszystkich współczynnikach powiększenia.

Możesz pobrać mapy, które chcesz, na przykład Włochy, Boliwia lub inny kraj / region.

OsmAnd

Darmowe, open source.


3

Regularnie używam Locus . Nie ma wiele na temat obsługi nawigacji (chociaż myślę, że jest to w trakcie prac), ale w terenie i poza nim jest fantastyczny.

Umożliwia pobieranie map do użytku offline, obsługuje mapy SQLite i GEMF, które pozwalają na tworzenie dużych map (limit 2 GB dla SQLite, brak realistycznego limitu dla GEMF) na karcie SD bez marnowania dużej ilości miejsca. Obsługuje również mapy wektorowe, a także mapy bitowe (większy zasięg, mniej miejsca na dysku). Ma bardzo dobry interfejs i jest dobrze obsługiwany.

Istnieje darmowa wersja z reklamami, która nie obsługuje pobierania map w aplikacji (myślę), chociaż możesz użyć swojego komputera do pobrania map. Wersja płatna nie jest droga.

To wszystko brzmi zbyt świecąco, dlatego powinienem podkreślić, że nie jestem programistą i nie mam żadnych powiązań; po prostu bardzo szczęśliwy użytkownik!


3

ViewRanger jest świetny dla Anglii i dużej części Europy. Obsługuje badanie Ordnance Survey i inne oficjalne mapy; także niektóre otwarte projekty map ulic. Ale to absolutnie to, czego bym użył - i zrobiłbym - jeśli wędruję z telefonem. Na Androida - ViewRanger


2

Czy próbowałeś Maps With Me ? Ma wersję Lite (bezpłatną) i umożliwia pobieranie map do użytku offline. Jest także bardzo szybki: z mojego doświadczenia OsmAnd działa znacznie wolniej nawet po pobraniu map, chociaż pokazuje więcej informacji.


0

Mapy.cz jest najłatwiejszą w obsłudze aplikacją, a teraz ma całą zawartość całego świata do pobrania w trybie offline w wektorach (co oznacza mniejsze pliki).

Dotyczy to zarówno miast, jak i turystyki. Do nawigacji potrzebuje obecnie sieci, ale twierdzą, że zrobią to również offline.

To jest darmowe. Świat jest objęty świetnym renderowaniem OpenStreetMap. Republika Czeska ma własne (świetne) dane kartograficzne.

zrzut ekranu Mapy.cz

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.