Jak zapłacić za aplikacje dla moich dzieci?


19

Oto historia. Mam dwoje dzieci (5-7 lat), mają tablety z Androidem ... i mam kartę kredytową. Utworzyłem dwa konta Google, każde dla jednego tabletu. Chcę kupić dla nich aplikacje, ale nie chcę wprowadzać żadnych szczegółów mojej karty kredytowej do ich kont Google, ponieważ teoria polega na tym, że będą one używać tych kont w przyszłości do komunikacji, przeglądania itp. Nie chcę chcę, żeby ładowali moją kartę bez mojej wiedzy.

Jakiś czas temu, kupując coś w sklepie Google Play, mogłem wybrać jedno z kont tabletu i moje własne. Następnie musiałem wprowadzić hasło do mojego konta i mogłem zainstalować daną aplikację. Teraz wydaje się to już niemożliwe.

Zgubiłem się. Mam ponad 40-letni użytkownik Un * x i jestem zdezorientowany i sfrustrowany systemem Android. Czy istnieje bezpieczny sposób na kupowanie aplikacji dla moich dzieci?


Chociaż już odpowiedziałem, dając ci alternatywne podejście, tylko z ciekawości: na jakiej wersji Androida są te tablety? AFAIK nadal możesz wybrać konto używane do „Graj w zakupy”, pod warunkiem, że zostało skonfigurowane na urządzeniu.
Izzy

Odpowiedzi:


18

Jest o wiele łatwiejszy sposób, ale może nie być obsługiwany we wszystkich krajach: kup im kartę upominkową Google Play i dołącz ją do swoich kont. Występują w różnych „rozmiarach”, więc możesz ograniczyć kwotę, którą mogą zapłacić. Brak kart identyfikacyjnych połączonych z kartami, a gdy zostaną zużyte, nie będą już z nich korzystać (oczywiście możesz kupić następną).

Kolejny pozytywny aspekt: ​​możesz zdecydować, aby twoje dzieci same z nich korzystały. Niebezpieczeństwo jest tak samo wysokie jak wartość karty (chociaż zawartość może stanowić ryzyko). To jak kieszonkowe za naukę „odpowiedzialności pieniężnej” :)


3
To byłoby rzeczywiście idealne rozwiązanie ... gdyby były karty upominkowe za 5 EUR i mniej (mówimy tutaj „ninja z owocami 70 c”). I gdybym mógł je kupić online. Ale myślę, że tak postąpię.
styczeń

1
Domyślnie nadal należy wprowadzić hasło przed zainstalowaniem płatnej zawartości z Playstore, więc istnieje dodatkowa warstwa „bezpieczeństwa”. Uzgodniono, że najmniejsza karta będzie dostępna za 15 EUR, możesz kupić całą owocową armię ninja. Ale twoje dzieci dorastają i mogą wkrótce potrzebować przydatnych aplikacji do szkoły;)
Izzy

Mój przyjaciel zapytał mnie o to kilka dni temu i powiedziałem mu, że nie jestem pewien. To bardzo dobry pomysł i wspomnę mu o tym.
Fred Thomsen

2
„Ale może nie być obsługiwane we wszystkich krajach” tak, oto punkt, w którym to się nie udaje ☹
törzsmókus

2

W Playstore użytkownik jest monitowany o hasło (chyba że je wyłączyłeś) za każdym razem, zanim będzie można dokonać zakupu.

Możesz więc utworzyć konto Google TYLKO dla aplikacji playstore, które są zalogowane na wszystkich urządzeniach Google dla dzieci i dzieci. Czy każde urządzenie musi zalogować się na to konto oprócz innych kont, z których dzieci korzystają osobiście na danym urządzeniu.

W ten sposób możesz kupić dowolne aplikacje, ale nie mogą, ponieważ nawet gdy ich urządzenie jest zalogowane i ma dostęp do wszystkich aplikacji zakupionych za pośrednictwem konta Google Apps, nie mogą kupować nowych bez Twojego hasła.

Nie widzą szczegółów Twojego konta, ponieważ Google będzie prosić o hasło za każdym razem, gdy użytkownik będzie próbował uzyskać dostęp do informacji o koncie.


0

możesz je kupić na play.google.com i wysłać na urządzenie.

Dodaj swoje urządzenia do swojego konta i wyślij aplikacje po zakupie


3
Nie uniemożliwia im to używania swojej karty do samodzielnego kupowania aplikacji. Jeśli ich urządzenia są podłączone do jego konta, mogą potencjalnie skorzystać z jego konta, jeśli znają jego hasło lub jeśli pozostaje zalogowany w Gmailu na swoim komputerze itp.
dotVezz

@dotVezz tylko „jeśli znają swoje hasło” (chyba że wyłączył monitowanie o hasło przy każdym zakupie)
törzsmókus

0

Mam ten sam problem. Moje dziecko chce wydać niewielką kwotę na zakupy w aplikacji, ale karta podarunkowa jest zbyt duża. To, co próbuję zrobić jako obejście, to: załóż konto PayPal i przelaj na niego tę niewielką kwotę. Następnie powiązałem konto Google mojego dziecka z kontem PayPal z ograniczoną kwotą .. Trzymając kciuki, że to zadziała. Google Playstore jest frustrujący !!


@ale może być sformułowany nieco niefortunnie, ale dlaczego nie jest to odpowiedź? Podsumowując: „Możesz używać Paypal w sklepie internetowym. Więc załóż konto PP z kieszonkowymi, połącz je z kontem swojego dziecka i to wszystko”.
Izzy

-1

Masz dwie możliwości, jeśli zaakceptujesz zakup aplikacji na urządzeniu, na którym chcesz zainstalować aplikację. Zapłać lub wyślij adres URL płatności, aby ktokolwiek. Wyślij więc adres URL do siebie lub do osoby, która będzie płacić pocztą e-mail, która pojawi się automatycznie po wybraniu ... Wyślij adres URL ... .. Wysyłam na konto Gmail, a następnie klikam link na komputerze lub telefonie i postępuję zgodnie z instrukcjami, aby zapłacić. Łatwo


dlaczego jest to przegłosowane? czy to już nie działa?
NappingRabbit
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.