Jak pozbyć się powiadomień o aktualizacji dla danej aplikacji w sklepie Google Play?


40

Pytanie ogólne

Mam aplikację X zainstalowaną na moim urządzeniu w wersji Y. Z jakiegoś powodu nie chcę jej aktualizować do żadnej nowszej wersji (Y + z). Mimo to aplikacja Sklep Google Play zawsze wyświetla aktualizacje dla X, co powstrzymuje mnie przed prostym „aktualizowaniem wszystkich”. Moje pytanie, zadaj jedno zdanie:

Jak trwale ukryć aktualizacje dla X na liście „dostępnych aktualizacji”?


Konkretne przykłady

Po pierwsze, wiem, że istnieją alternatywy, takie jak np. AppBrain Market App , która może sobie z tym poradzić całkiem dobrze (pomiń tę aktualizację, pomiń wszystkie przyszłe aktualizacje). Wolę „rodzajowe rozwiązanie”, które nie zależą od 3 rd aplikacji partii rynkowej.

Po drugie, wiem, że Titanium Backup zawiera „lekarza rynku”, którego można użyć do odłączenia aplikacji od Google Play . 1 Jednak w moim konkretnym przypadku, który działał tylko przez kilka godzin: odłączyłem GTalk , ponieważ nie chcę, aby został zastąpiony przez Hangouts . Powiadomienie o aktualizacji zniknęło na kilka godzin, a potem wróciło. Nie mam pojęcia, co przywróciło „link”.

Po trzecie, dla pewności: nie mówię o funkcji „automatycznej aktualizacji”, jak omówiono np. W Jak włączyć automatyczną aktualizację Sklepu Play tylko dla kilku aplikacji? . Miałem raczej nadzieję na coś zbliżonego. Czy sklep Google Play nie zapewnia aktualizacji dla zamrożonych aplikacji? , ale bez potrzeby „zamrażania” danej aplikacji (której nadal chcę używać, ale w zainstalowanej wersji, nie w „przyszłej wersji” dostępnej).

Po czwarte: Nie, odinstalowanie aplikacji, o której mowa, nie jest tutaj opcją, chociaż idealnie ukryłoby to, że przyszłe aktualizacje nie będą wyświetlane :) Nie jest też „zamrażające”, ponieważ aplikacja jest używana regularnie.

Po piąte: na moim przykładzie GTalk pojawia się podobne pytanie: czy aplikacje zawarte w gApps zip są aktualizowane za pośrednictwem Google Play? Chcę jednak odwrotnie: brak aktualizacji.


Może się zdarzyć, że „Google Apps” (i inne wstępnie zainstalowane aplikacje) są obsługiwane w określony sposób i same przywracają swoje „linki rynkowe”. W tym przypadku moje pytanie obejmuje: Jak temu zapobiec?


Aktualizacja

W XDA jest wątek omawiający ten sam problem. Do niedawna obejściem dla „aplikacji instalowanych przez użytkownika” było ich odinstalowanie, a następnie sideload .apk- ale nawet to przestało działać. Cóż, ponowne podpisanie .apkprzy użyciu innego klucza może działać w aplikacjach użytkowników. Oba jednak zawiodłyby w przypadku wstępnie zainstalowanych aplikacji (nie można ich pominąć, aby zastąpić; inna sygnatura całkowicie odmówiłaby instalacji).

Co więcej, istnieje problem zgłoszony w tym przez „joel.bou ..”. Nietrudno zgadnąć, choć wygaszone: to byłby Joël Bourquard. Jeśli to naprawdę on, to jest to naprawdę problem (dla tych, którzy nie wiedzą: Joël jest twórcą Titanium Backup ). Pozwól mi zacytować z numeru:

Dla przypomnienia: w dniach Android Market można było „dołączać” lub „odłączać” aplikacje (na zrootowanych urządzeniach) za pomocą narzędzia systemowego, takiego jak Titanium Backup. Ale obecnie (z aplikacją Sklep Google Play) stało się to prawie niemożliwe, ponieważ pełna lista aplikacji wydaje się synchronizować z serwerami Google, a użytkownik nie ma nad tym kontroli.

To wyjaśnia, dlaczego odłączanie za pomocą aplikacji takich jak Titanium Backup nie jest już trwałe. I obawiam się, że poprosiłem o niemożliwe. Ale tak samo myślałem w przeszłości z innymi pytaniami i zaskakująco znalazłem tutaj rozwiązania. Więc nie tracę jeszcze nadziei w tej sprawie!


1: to, co to robi, wyjaśnia Eldarerathis w tym poście (dzięki Firelord za wykopanie tego!)


2
Dziękujemy za przywrócenie tego tematu. Jesteś teraz przekonany do mojej opinii na temat aplikacji udokumentowanych w tym wątku, który mieliśmy w zeszłym roku: Pytanie 39180 - trwale wskazać na rynek-aplikację-należy-odmówić-uaktualnień
wbogacz

1
Tak, to jest powiązane. Ale geffchang stwierdził w swojej odpowiedzi na to, co już bezskutecznie próbowałem: odłączenie aplikacji od Playstore przy użyciu Titanium Backup . Oczywiście nie działa to na stałe w przypadku wstępnie zainstalowanych aplikacji Google.
Izzy

@Firelord Czy możesz podsumować to w odpowiedzi (najlepiej ze wskazówkami do instrukcji SQL)? Nie jestem pewien, czy go zaimplementuję (zobaczę wtedy), ale widzę, że to może działać: aplikacje, których dotyczy problem, są znane z góry (w tym ich nazwy pakietów), więc „statyczne” skrypty SQL można utworzyć raz (jeden dla każdy DB). Następnie użyj np. Tasker, aby codziennie wykonywać skrypty (z sqlite*plikiem binarnym przeciwko tym bazom danych) (opcjonalnie: połącz go ze skryptami startowymi init.d). Zdecydowanie wart co najmniej +1. Dzięki za podpowiedź - i z góry za odpowiedź :)
Izzy

@Izyzy Ten komentarz powyżej, wiesz co z tym zrobić. :) I eldarerathis ♦wyjaśnił tutaj, co właściwie robi „Odłącz od rynku” w TiBa (edycja localappstate.db). Możesz dołączyć link tej odpowiedzi do swojego pytania.
Firelord

@Firelord Rzeczywiście. Właśnie to zasugerowałeś - w twoim przypadku nie potrzebuje TiBu. Zastanawiam się, które: TiBu ma harmonogram. Możesz filtrować aplikacje. Powinno być możliwe zdefiniowanie filtru dla aplikacji w celu „wyciszenia” i umożliwienia „odłączenia” dwa razy dziennie za pośrednictwem tego harmonogramu - jako alternatywnego rozwiązania. Kiedy czas na to pozwoli, może pobawię się tym wszystkim ...
Izzy

Odpowiedzi:


14

Uwagi :

 • OP zna już szczegóły, ale opracowałem rzeczy, biorąc pod uwagę innych czytelników.
 • Zakładam, że urządzenie jest zrootowane, a moje rozwiązanie jest testowane na Androidzie 4.2, 4.4 i 5.0, wszystkie z uruchomionym Play Store v5.6.8. (Niestety, nie mogłem go przetestować na Kitkat, ale nie ma powodu, by sądzić, że to nie zadziała).

Rozwiązanie przez Craiga jest całkiem dobra, a jeśli w jakiś sposób mogą być wykonywane (zwyczaj widget) z Tasker , potem wszystko pójdzie gładko.

Odpowiedź przez Anan można również wykonać zadanie używając pm disable <PKG>w Tasker , ale nie można używać jako faworyt aplikację dopóki Sklep Play aktualizuje listę, którą niektórzy użytkownicy nie woleliby.

I nigdy nie próbowałem Changelog Droid , więc nie mogę komentować.

Ale mam inny sposób na załatwienie sprawy, nie tak czysty w GUI, ale dobry. No to ruszamy:

Play Store ma swoje bazy danych /data/data/com.android.vending/databases/. Istnieją trzy bazy danych, które warto rozważyć . library.db, localappstate.db, package_verification.db.

 • library.db- ma tabelę o nazwie, ownershipktóra zawiera listę aplikacji, które kiedykolwiek instalowałeś ze Sklepu Play wraz ze wszystkimi powiązanymi z nimi kontami Google Play Store. Pamiętaj, że kiedykolwiek zawiera te aplikacje, które kiedyś instalowałeś w Play Store dawno temu i odinstalowałeś później.
 • localappstate.db- zawiera tabelę o nazwie, appstatektóra zawiera listę wszystkich aplikacji użytkownika obecnie zainstalowanych w urządzeniu. Te zainstalowane ze Sklepu Play również pokazywałyby tytuł aplikacji, ale te pobrane z boku nie.
 • package_verification.db- ta baza danych pojawi się, jeśli włączyłeś „Weryfikuj aplikacje” w „Ustawieniach” Androida. Ma tabelę verification_cacheo nazwie zawierającą listę aplikacji do weryfikacji.
 • suggestions.db- nie dotyczy tutaj, ale ma tabelę suggestionso nazwie zawierającą listę wszystkich wyszukiwań (słów kluczowych) wykonanych za pomocą paska wyszukiwania w Sklepie Play.

Zwróć uwagę, że nie mam źródła, które potwierdziłoby moje roszczenie, tutaj są wszystkie osobiste doświadczenia. Zachęcamy Cię, by się nie zgadzać (z dowodami), aby jakość tej odpowiedzi mogła zostać jeszcze bardziej poprawiona.


Wróćmy do pytania. Na moim Lollipop mogłem usunąć 37 aplikacji z listy aktualizacji i zostawiłem tylko jedną aplikację, dla której użyłem „Aktualizuj wszystko”, aby dalej przetestować rozwiązanie. Działa idealnie!

Wymagane kroki:

 1. Wymuś zamknięcie Sklepu Play, aby uniknąć uszkodzenia danych, ponieważ musimy edytować jego bazę danych.

 2. Usuń własność swojej aplikacji zlibrary.db : Użyłem sqlite3(użyj instalatora SQLite dla rootowania, jeśli go nie masz). Użyłem bardzo prostego zapytania, które usunęłoby rekord (wiersz) z bazy danych, identyfikując wiersz za pomocą wartości. Aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania, sqlite3skorzystaj z tego zasobu .

  Ogólne polecenie usunięcia własności to:

  sqlite3 /data/data/com.android.vending/databases/library.db "DELETE from ownership where doc_id='<PKG_NAME>'"
  

  Zamień na <PKG_name>nazwę pakietu swojej aplikacji. Np. Dla przeglądarki Chrome nazwa pakietu to com.android.chrome.

  Możesz znaleźć nazwę pakietu aplikacji za pomocą przeglądarki aplikacji lub OS Monitora , lub po prostu odnieść się do pytania: wyświetlić pełną nazwę pakietu aplikacji?

 3. Usunąć aplikacji z dalszych szczegółów localappstate.dbipackage_verification.db : Uwaga , że powyższe dwa kroki na pracę w moich urządzeń. Ponieważ nie chcę, aby aplikacja wyświetlała się z jakiegokolwiek powodu na liście aktualizacji, usunąłem wszystkie szczegóły ze wszystkich wyżej wymienionych baz danych.

  Ogólne polecenie usuwania informacji localappstate.dbto:

  sqlite3 /data/data/com.android.vending/databases/localappstate.db "DELETE from appstate where package_name='<PKG_NAME>'"
  

  I package_verification.dbbyłoby to:

  sqlite3 /data/data/com.android.vending/databases/package_verification.db "DELETE from verification_cache where package_name='PKG_NAME'"
  

Rdzeń jest pokryty. Teraz, jeśli chodzi o wykonanie:

 • Możesz zrobić skrypt
 • Użyj adb shelllub adb pullbaz danych i edytuj na komputerze za pomocą oprogramowania SQLite (takiego jak DB Browser for SQLite )
 • Możesz użyć aplikacji takich jak SQLite Editor lub aSQLite Manager, aby ręcznie usunąć rekordy aplikacji
 • Użyj dowolnej aplikacji terminalowej, na przykład Emulatora terminali na Androida - pozwala na stosowanie widżetów, które można wykorzystać jako skrót do polecenia lub skryptu. Zobacz moją odpowiedź, aby dowiedzieć się, jak zrobić taki skrót
 • Za pomocą Taskera możesz tworzyć profile na podstawie czasu, aplikacji lub dowolnego profilu, który Ci odpowiada
 • Podłącz skrypt do start-upu, chociaż go nie próbowałem, więc zapytaj OP

Aplikacja nie będzie jednak wyświetlana na zainstalowanych aplikacjach ani liście aktualizacji, ale na pewno pojawi się w „Wszystkich” w „Moich aplikacjach” w Sklepie Play . Nie korzystam z tego sklepu, więc nie testowałem już innych ustawień.

Ponadto możesz zauważyć, że jeśli wcześniej odznaczyłeś opcję „Dostępne aktualizacje aplikacji” w ustawieniach Sklepu Play i sprawdzisz ją po wykonaniu tych poleceń, spowoduje to synchronizację, a twoje zmiany, jak widać, zostaną utracone.

Pamiętaj też, że Google przechowuje wszystkie informacje na swoich serwerach. Wcześniej czy później bazy danych zostaną zaktualizowane. W moim urządzeniu Lollipop czekałem około 24 godzin i nie zauważyłem żadnych zmian w bazach danych, tylko YMMV.


Dla niezrootowanych urządzeń

To teoria i nie twierdzę, że to zadziała, ale możesz spróbować:

 1. Siła blisko i wziąć adb backupod Sklepie Play .
 2. Wyodrębnij kopię zapasową i wprowadź wymagane zmiany w bazach danych.
 3. Spakuj zmienione pliki do nowego pliku kopii zapasowej i przywróć je w urządzeniu.

  Jeśli nie wiesz, jak rozpakować i spakować kopię zapasową ADB na PC, spójrz na Android Backup Extractor (ABE) (potrzebuje Java Runtime Environment i ma README.txtdo użytku), który rozpakowałby .abplik do pliku, .tarktóry można następnie rozpakować używając archiwizatora takiego jak Ark, 7zip, WinRAR i więcej.

  Możesz użyć DB Browser for SQLite, aby wprowadzić zmiany w bazach danych znajdujących się w wyodrębnionej zawartości (prawdopodobnie) apps/com.android.vending/db/.

  Możesz także rzucić okiem na posty związane z tworzeniem kopii zapasowych Androida, takie jak ten , ten i Adebar - wszystkie sugerowane przez Izzy .

 4. Sprawdź, czy aplikacja zniknęła z listy aktualizacji.

 5. Jeśli uda Ci się wykonać krok 4, uruchom ADB bezprzewodowo, aby wykonać kroki 1-4 na samym urządzeniu z Androidem (jakoś) zamiast na komputerze - może to być bardzo pomocne w Tasker, jeśli ci się powiedzie.
 6. Cóż, jeśli uda ci się przejść do kroku 4 lub 5, być może możesz również odpowiedzieć: Jak pozbyć się aplikacji z listy aktualizacji Sklepu Play? :)

Edytować:

Nie jestem jedynym, który wymyślił to w ten sposób:

 1. Android: Przestań chcieć aktualizować Skype'a - bardzo blisko z dodaną częścią skryptu, ale oczywiście bez uzasadnienia
 2. (Wymaga rootowania) Do wykorzystania w przyszłości, jak zaktualizować Ingress bez czekania na wdrożenie. - niewystarczająco dobre, ponieważ library.dbjest głównym winowajcą
 3. Uzyskiwanie nazwy pakietu dla aplikacji
 4. [WIP] Brak dźwięku połączenia, zablokuj usługi automatycznej aktualizacji Play

Bardzo dokładna odpowiedź, Władco - głosowałbym to wiele razy, gdybym mógł! Zdecydowanie przetestuję to, gdy tylko pozwoli na to czas, i może wtedy dodam moje doświadczenie / dodatkowe wskazówki. // Jeśli chodzi o urządzenia niezrootowane, utknąłem w kroku 3. Wszelkie dalsze informacje / link, jak to osiągnąć? Mamy tutaj długi post , ale wygląda na skomplikowany. Dla # 2 jest ten post i oczywiście ab2tarw Adebar ;)
Izzy

@Izzy Thanks! Linki do wspomnianych przez Ciebie postów odnoszą się do ABE (Android Backup Extractor). Bardzo łatwo można go spakować i rozpakować. Wszystko czego potrzebujesz to Java Runtime Environment. // I mogłem pójść dalej, ponieważ nie lubię pozostawiać luźnych celów, ale moje urządzenie adb restorenagle kończy pracę w celu przywrócenia dowolnej aplikacji, więc nie mogę naprawdę przetestować własnej teorii. : /
Firelord

Och, to źle. Nadal możesz chcieć zintegrować link do ABE w kroku 2 + 3 w swojej odpowiedzi. I oczywiście, gdy problem z twoimi urządzeniami zostanie rozwiązany, wszyscy będziemy szczęśliwi widząc, jak „naprawiasz ten luźny koniec” :)
Izzy

@Izzy Done! Cóż, dwa moje urządzenia cierpią z powodu tego nagłego zakończenia przywracania, a trzecie (no cóż, urządzenie Micromax, pamiętaj, że Yureka: D) w ogóle nie wykryło połączenia USB. Wygląda na to, że będziemy musieli sporo czekać, aby naprawić luźne końce. :)
Firelord

1
Świetny! Najpierw użyłem Harmonogramu w Titanium z Odłącz od Rynku, który musiałem uruchamiać co najmniej 4 razy dziennie, ale wciąż czasami pokazywała się aktualizacja (w moim przypadku ekstremalny błędny Swype 3.0.x). Teraz napisałem Zadanie Tasker, które uruchamiam według profilu Zadania co godzinę. Wielkie dzięki :) Jedna rzecz: musiałem użyć Titanium sqlite3 (/data/data/com.keramidas.TitaniumBackup/files/sqlite3) z powodu tego błędu SROKI wyrzuconego, jeśli ścieżka nie trafi.
frank

7

Jest to dla mnie problem również z kilkoma aplikacjami, w szczególności aplikacją z latarką, w której najnowsza wersja nie działa dobrze z Lollipop, ale poprzednia wersja tak.

W przeszłości moim rozwiązaniem było użycie Change Droid, ale jak wspomniano powyżej, jeśli otworzysz sklep Play, może on wrócić.

Obecnie używam rozwiązania, aby uruchomić zaplanowane zadanie z Titanium Back up, aby odłączyć aplikację od rynku. Obecnie prowadzę to 4 razy dziennie. Działa w tle w zaplanowanym czasie, więc kiedy sprawdzam dostępność aktualizacji w Sklepie Play, nie ma go.

Będę musiał to sprawdzić, ale może / powinien istnieć sposób na uruchomienie zadania, gdy sklep z zabawami jest otwarty ... nie jestem pewien.

---- Edytuj ---- Niektórzy poprosili o więcej szczegółów na temat ustawienia TB ...

Najpierw musisz utworzyć filtr, wybierz tylko te aplikacje, które chcesz odłączyć. Dostęp do tego można uzyskać w menu. Dodajesz „Elementy” lub aplikacje do filtra, więc wpływ mają tylko wybrane aplikacje. Upewnij się, że nie uruchamiasz odłączania ze wszystkim zaznaczonym, bez zastosowanego filtra :)

Zrzut ekranu Zrzut ekranu

Następnie musisz wykonać harmonogram z filtrem zastosowanym do harmonogramu.

Zrzut ekranu Zrzut ekranu

Jak widać, dotyczy to tylko jednego zaplanowanego zdarzenia ms, o 4 rano

Po zakończeniu zaplanowane zadanie będzie wyglądać mniej więcej tak

Zrzut ekranu

Będziesz musiał to powtórzyć i zmienić czas w zależności od tego, ile razy ma to się zdarzyć.

Mam zestaw ustawiony na 4 rano 8 rano południe i 4 po południu. Wydaje się dla mnie pracować.

Mam nadzieję, że to sprawia, że ​​jest to trochę bardziej jasne. Jeśli korzystasz z TB, jestem pewien, że dzięki tym screenom możesz to wypracować.

Craig


Korzystałem z tego rozwiązania przez kilka dni, ale po zakończeniu zawsze otrzymuję wiadomość od Titanium na pasku informacyjnym. Trochę irytujące, a także 4 zadania (w moim harmonogramie) nie wystarczyły, nadal czasami aktualizacja była znowu widoczna. Więc na razie wolę rozwiązanie Firelord z linii poleceń, które Tasker może wykonać całkowicie w tle i działa dobrze :)
fran

3

Z następującym rozwiązaniem:

 1. Nie zależy od aplikacji rynkowej innej firmy.
 2. Można go skonfigurować tak, aby omijał powiadomienia o aktualizacji przez Google Play.
 3. Możesz przywrócić „blok aktualizacji” aplikacji w dowolnym momencie (co pozwala aktualizować aplikacje dla przyszłych wersji)
 4. Nie odinstalowuje ani nie zamraża używanych aplikacji.
 5. Działa również z Gapps.

Istnieje bezpłatna aplikacja Changelog Droid (wcześniej była to aplikacja freemium, teraz ma pełną funkcjonalność za darmo). Dzięki niemu możesz zarządzać aktualizacjami swoich innych aplikacji, będąc pośrednikiem w Google Play.

Zaletą jest to, że możesz wysyłać aplikacje na czarną listę , pomijając pokazywanie aktualizacji tymczasowo lub „na stałe” (dopóki nie zmienisz zdania). Możesz także śledzić aktualizacje aplikacji, które odinstalowałeś lub których nigdy nie instalowałeś, ale chcesz je obserwować. Tej odpowiedzi towarzyszą niektóre zrzuty ekranu (identyfikujące kolory za pomocą różnych nawigacji ekranu), abyś mógł zrozumieć, jak to działa.

Jak umieścić na czarnej liście aplikację Aplikacje na czarnej liście Aplikacje na białej liście

Jak „Usunąć z czarnej listy” aplikację Menu opcji Preferencje

Jak ominąć powiadomienia Google Play Włącz dostęp do powiadomień dla Changelog Droid Pokaż aplikacje systemowe (Gapps)

Wybierz Gapps, aby wyświetlić

Jedynym minusem jest to, że po otwarciu Sklepu Play, bezpośrednio lub z tej aplikacji, zostaną wyświetlone wszystkie aplikacje (w tym te, których nie chcesz aktualizować, ponieważ ta, która stosuje filtr, to Changelog Droid, a nie sama Google Play, tego oczekiwano)

Google Play nadal wyświetla wszystkie aplikacje

Ale w Changelog Droid możesz uzyskać dostęp do każdej aplikacji w Google Play za pomocą przycisku, a następnie zaktualizować ją indywidualnie.

Niestety: obecnie nie ma opcji, aby zaktualizować wszystkie dozwolone aplikacje w jednym kroku z Changelog Droid, ale być może programista może to ostatecznie zaimplementować.

Uwaga: nadal nie testowałem opisanego scenariusza (już zaktualizowałem / zastąpiłem Talk / Hangouts), ale może to działać w twoim przypadku. Pamiętaj tylko, aby nie otwierać widoku Moje aplikacje w Google Play, aby nie uruchomiła automatycznej aktualizacji aplikacji.


1
Wielkie dzięki, Francisco! To bardzo przypomina mi AppBrain Market App sprzed lat (nie próbowałem jej ostatnio, ponieważ ich instalator został wyłączony). Wtedy, gdy ich „szybki program instalacyjny” nadal działał, można nawet uruchomić „aktualizuj wszystko” na przefiltrowanej liście ... Btw: odwiedzanie „Moich aplikacji” nie wywoływałoby dla mnie żadnych aktualizacji, ponieważ zmieniłem tryb automatyczny -aktualizuj całkowicie. Chyba dam ci rozwiązanie, gdy tylko pozwoli na to czas;)
Izzy

1

Wyłącz aplikację w głównych ustawieniach aplikacji lub w menedżerze aplikacji i otwórz sklep Play, a aplikacja nie powinna być na liście. Zaktualizuj wszystko i po prostu ponownie włącz aplikację po zakończeniu aktualizacji. Mam ten sam problem, aplikację do wysyłania wiadomości tekstowych, że jeśli zaktualizuję, otrzymam brzydkie reklamy. To moja praca


1
Chociaż może to działać, nie jest to wygodne (wymaga zbyt wielu kroków, szczególnie jeśli w grę wchodzi wiele aplikacji).
Izzy

Można zautomatyzować za pomocą Tasker
endolith

1

Wiem, że to stary wątek. Rozumiem, że Ti Backup działał przy odłączaniu aplikacji ze Sklepu Play. Ale rozumiem również, że to już nie działa. Dla tych, którzy są zainteresowani, stworzyłem aplikację, która robi to całkiem nieźle. Nazywa się to Ukryj aktualizacje w Sklepie Play i jest dostępny za ~ 1 USD. Jest wideo pokazujące aplikację w pracy. To wymaga rootowania.


2
Dzięki za twój wysiłek, David! Ale nie podoba mi się efekt uboczny, który ma np. W aplikacjach z rzeczami zakupionymi w aplikacji lub na liście moich aplikacji. Tymczasem przyzwyczaiłem się zawsze widzieć 7 aktualizacji, na których mi nie zależy - choć chciałbym, aby Google dodał taką opcję, jak AppBrain w swojej aplikacji: pominięcie jednej (lub wszystkich) aktualizacji dla danej aplikacji. I BTW: Dzięki za otwartość (ujawnienie, że to twoja aplikacja). Skorzystałem z wolności, aby dodać link - ale także wspomnieć o cenie.
Izzy

1

Rozwiązaniem, które znalazłem dla użytkowników root, jest po prostu ponownie podpisać apk (znaleziony w /data/app/folderze TitaniumBackup po utworzeniu kopii zapasowej) za pomocą ZipSigner i ponownie zainstalować.


Nie zawsze jest to opcja (problemy z podpisami w niektórych aplikacjach korzystających z „zasobów współdzielonych”), ale dla niektórych może to być obejście, tak.
Izzy

Czy możesz rozwinąć? Ciekawy.
Drazen Bjelovuk

Zobacz np . Sfałszowanie podpisu pakietu wsparcia . Dotyczy to głównie wstępnie zainstalowanych aplikacji i aplikacji tego samego dostawcy, zwykle Google. Ponieważ nie używam już aplikacji Google Playstore, nie mam już problemu związanego z tym pytaniem.
Izzy

Ciekawy. Zgadnij, wszystko zależy od częstości sprawdzania podpisów w aplikacjach. Na szczęście do tej pory nie było dla mnie problemem.
Drazen Bjelovuk

Wprawdzie kłopoty w tym kontekście są rzadkie - ale nie można ich całkowicie zignorować;)
Izzy

0

Próbowałem użyć aplikacji „Permission Manager” (chyba rootowanie). Wyłączam uprawnienie, które nie jest ważne dla aplikacji, której nie chcę aktualizować (np. Wyłączone uprawnienie wibracji w ES File Explorer i wakelock w Quickpic). Menedżer uprawnień ponownie kompiluje aplikację, odinstalowuje oryginał i ponownie instaluje nowo skompilowaną aplikację. Po wykonaniu tej czynności otworzyłem Sklep Play i przypomnienia o aktualizacji zniknęły.


Oznaczałoby to manipulowanie oryginalnymi .apkplikami (i tak, dostępnych jest kilka takich aplikacji: w przypadku aplikacji zainstalowanych samodzielnie prawdopodobnie nie potrzebujesz roota, ale do pracy na aplikacjach systemowych to zrobiłbyś). Policzyłbym, że to obejście, ale nie podchodzę do tego. W każdym razie dzięki!
Izzy

0

Na horyzoncie pojawił się inny kandydat. Jeszcze go nie testowałem, ale brzmi bardzo obiecująco: StorePrefs .

 • Wymagania:
  • zrootowane urządzenie
  • Zainstalowano Xposed
 • Obietnice:
  • Blokowanie szybkiej aktualizacji
  • Ignorowanie niektórych aktualizacji (jeśli aktualizacja jest dostępna w Moich aplikacjach w Playstore, wystarczy długo kliknąć tę aktualizację, aby ją zignorować)

Będąc modułem Xposed , powinien być w stanie obejść wady innych rozwiązań, które do tej pory mieliśmy:

 • Jeśli usługi Play zdecydują się ponownie połączyć niepowiązaną aplikację, moduł powinien mieć możliwość podjęcia działań. Nie wymaga więc specjalnej pracy ręcznej, nie wymaga konfiguracji Taskera
 • brak ręcznego majstrowania przy bazach danych SQLite lub adb shell
 • nie jest wymagane dodatkowe „narzędzie do sprawdzania aktualizacji” (a la ChangelogDroid)
 • brak manipulacji .apkplikami
 • Jedyny problem dla niektórych użytkowników: nie działa na urządzeniach niezrootowanych i tych bez Xposed

Ponieważ usunąłem googoglizację z moich urządzeń i nie używam już aplikacji Playstore, nie mogę zweryfikować - więc proszę o opinie od tych, którzy są mile widziani :)


0

Podobnie jak tytanowa kopia zapasowa, możesz również odłączyć aplikację od sklepu Google Play za pomocą 3C Toolbox . Do tej pory wydaje się to być trwałe. Wymagane rootowanie.


1
Nie mogę tego już zweryfikować (pozbyłem się wszystkich Google Apps), ale ponieważ może to mieć znaczenie dla innych: jakie ramy czasowe obejmuje „do tej pory”? Może 3C Toolbox stale obserwuje i odnawia to ustawienie?
Izzy

Nie jestem pewien, czy cokolwiek> 5.0 pozwala na utrzymanie tej zmiany. Google Play automatycznie ponownie łączy aplikacje. Niestety, jedyną rzeczą blisko jest ręczne wyłączenie automatycznych aktualizacji i wykonanie kopii zapasowej żądanej wersji.
Enigma
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.