Jak podłączyć telefon Nexus do projektora VGA?


9

Chciałbym podłączyć swój Nexus 5 do zewnętrznego projektora lub monitora. Wiem, że istnieje adapter SlimPort na HDMI (mam go), jednak projektory i standardowe monitory nadal mają wyjście VGA (i brak HDMI).

Oprócz adaptera SlimPort HDMI firmy Analogix kupiłem także adapter HDMI na VGA deleyCON. Problem polega na tym, że zewnętrzne wyświetlacze nie wyświetlają żadnej treści (chociaż kabel SlimPort na HDMI działa). Widziałem też adapter SlimPort na VGA od Analogix , ale trzech klientów twierdzi, że też nie działało; patrz tutaj dla takiej sprawy.

Czy komuś udało się podłączyć Nexus 4 lub 5 do wyświetlacza VGA?

Zwracam uwagę na to, jak korzystać z telefonu lub tabletu z Androidem do prezentacji projektora? rozwiązuje również problem. Jednak korzystanie z adaptera HDMI na VGA (wymienionego tam jako możliwe rozwiązanie) nie działa. Nie jestem pewien, czy działałby prawdziwy konwerter HDMI na VGA , ale zazwyczaj są one nieporęczne i zastanawiam się, czy istnieje konkretny adapter do rozwiązania tego problemu.

Odpowiedzi:


6

Jest to w najlepszym razie częściowa odpowiedź, ale uważam, że zebrałem kilka istotnych informacji. Jestem autorem tego drugiego pytania, które łączysz, a mój cel jest dokładnie taki sam, jak twój: użyj Nexusa 5 tylko z projektorem z wejściem VGA.

Rozróżniasz adapter VGA i konwerter, który jest częścią tego, o co prosiłem w moim pytaniu, a od odpowiedzi, którą otrzymałem, myślałem, że nie ma takiego rozróżnienia. Zwłaszcza po tym, jak zauważyłem, że ten produkt HDMI-VGA, który w opisie twierdzi, że nie potrzebuje dodatkowego zasilacza, w rzeczywistości ma port Micro-USB, aby uzyskać zasilanie, a wielu klientów komentuje, że działa tylko z dodatkową mocą, założyłem, że różnica jest kwestią marketingu. W (niemieckim) opisie produktu w pewnym momencie jest napisane „Adapter”, aw innym „Konverterkabel” (kabel konwertera). Nadal nie wiem, czy jest taka różnica. Jeśli tak, to zakładam, że „adapter” po prostu udostępnia sygnał analogowy, który jest jakoś ukryty (?) W HDMI, podczas gdy „konwerter” faktycznie zawiera obwód D / A.

Rzuciłem okiem na „adapter SlimPort na VGA” firmy Analogix, ale nie kupiłem go z tego samego powodu, który podałeś; ponadto w opisie jest mowa o „LG G2” i „LG Optimus G Pro”, ale nie o Nexusie 5. Witryna Analogix pokazuje także „Adapter combo HDMI / VGA”, który wydaje się jeszcze nie być w sprzedaży. Wysłałem e-mail do Analogix z prośbą o wyjaśnienie, ale nie odpowiedzieli.

Ostatecznie zdecydowałem się na zakup „adaptera HDMI” od Analogix i HDMI-to-VGA. Pierwszy działa idealnie, ale drugi w ogóle nie działa, przynajmniej nie w połączeniu z pierwszym. Przetestowałem go za pomocą projektora i dwóch różnych monitorów i we wszystkich przypadkach nie było nawet znaku, że sygnał został odebrany - z dodatkową mocą lub bez. Odeślemy to z powrotem, ale nie wiem, który inny produkt wypróbować w następnej kolejności.

Możliwym wyjaśnieniem, dlaczego to nie działa, byłoby to, że natywna rozdzielczość Nexusa 5 1920 x 1080 (Full HD) jest zbyt wysoka dla połączenia VGA lub odpowiedniego urządzenia. Ponieważ Nexus 5 nie ma ustawień wyjściowych HDMI, do zmiany rozdzielczości użyłem aplikacji „Ustawienia ekranu” (wymaga rootowania!). Wydaje się, że działa to na ekranie urządzenia (najwyraźniej ponownie skalowane do rozmiaru ekranu), ale nie zmienia faktu, że wyjście VGA nie jest rozpoznawane. O dziwo, jeśli podłączę do monitora przez HDMI, monitor nadal zgłasza sygnał wejściowy 1080p. Może to być dziwactwo mojego monitora, ale może również wskazywać, że zmieniona rozdzielczość wpływa tylko na oprogramowanie, ale nie na sygnał. Nie jestem pewien, czy HDMI obsługuje arbitralne rozdzielczości,

Innym możliwym wyjaśnieniem jest to, że wyjście HDMI jest „chronione” przez HDCP, a „legalny” konwerter HDMI-na-VGA nie po prostu usuwa HDCP, a tym samym wyłącza wyjście dla zaszyfrowanego wejścia. Zgodnie z tym wątkiem na XDA-Developers , HDCP jest domyślnie aktywowany i dla wszystkich treści na Nexusie 10, a jedynym sposobem jest zainstalowanie niestandardowej pamięci ROM. Podejrzewam, że to samo dotyczy Nexusa 5.

Napisałem post na forach produktów Google o tym, szanse na uzyskanie odpowiedzi mogą być nieco większe, jeśli więcej osób będzie to lubić.


Niektóre dodatkowe informacje:

- CM11 pozwala wyłączyć HDCP dla wyjścia HDMI, ale wciąż wiele produktów HDMI-VGA nie działa, więc nie wydaje się to już być główną przeszkodą.

- Z CM11 na Nexusie 5 z jednej strony i moim Eizo FS2333 przetestowałem sześć różnych „adapterów” i „konwerterów” i stwierdziłem, że tylko jeden działał, a mianowicie dość obszerny Ligawo 6526619. Nie znalazłem żadnych reklamowanych cech tych produkty, które pozwoliłyby przewidzieć, czy ktoś zamierza pracować, czy nie.

- CM11 na Nexusie 5 nie oferuje żadnych opcji zmiany rozdzielczości sygnału wyjściowego.

- Aplikacje „Rozdzielczość ekranu” nie pozwalają również na zmianę rozdzielczości sygnału wyjściowego, ale tylko na „rozdzielczość oprogramowania” - przynajmniej na Nexusie 5 / CM11. Jeśli ustawię rozdzielczość np. Na 800x600, dostanę sygnał 1080p, w którym zawartość ekranu już teraz jest skalowana. Jeśli rzutnik lub inne urządzenie prezentacyjne nie jest w stanie obsłużyć tej rozdzielczości sygnału, jedynym rozwiązaniem jest zakup droższego sprzętu, który nie tylko konwertuje HDMI na VGA, ale także zmniejsza.


Cześć, na pewno pozostańmy w kontakcie! Zrobiłem dokładnie to samo co ty: napisz do Analogix i zapytaj, czy to działa na Nexusie 5 - a także nie otrzymałem odpowiedzi. Biorąc pod uwagę twoje doświadczenia z adapterem HDMI na VGA Analogix, jasne jest, dlaczego odmawiają odpowiedzi - urządzenie nie działa (jak w rzeczywistości kilka osób zgłosiło na Amazon). To jest smutne. Dla mnie (jako zwykłego użytkownika) krótka odpowiedź brzmi: HDMI działa, ale VGA nie. Wszystkie projektory, które znam z konferencji, sal wykładowych itp., Zapewniają kable VGA, ale nie HDMI ... więc nie można (łatwo) podłączyć Nexusa 5 teraz.
Marius Hofert,

Dziękuję za wsparcie mojego postu na forach produktów Google, ale nie oczekuję, że to pomoże - Google świetnie ignoruje klientów. Na razie postanowiłem się poddać. Mam wrażenie, że odpowiedź HDCP jest prawidłowa, więc spróbuję ponownie, jak tylko Cyanogenmod 11 będzie miał stabilną wersję dla Nexusa 5, gdzie mam nadzieję, że HDCP można wyłączyć. Jedyną alternatywą, jaką widzę, jest zakup konwertera HDFURY, który usuwa szyfrowanie, ale za 99 USD jest to trochę zbyt drogie jak na mój gust.
A. Donda,

Jeśli zbierzesz więcej informacji lub zdołasz sprawić, by to zadziałało, zaktualizuj to pytanie lub napisz odpowiedź! Zrobię to samo.
A. Donda,

Tak, zaktualizuję, jeśli coś znajdę. Daj mi również znać, jeśli znajdziesz rozwiązanie. Całkowicie zgadzam się z twoim komentarzem na temat Google. Zgłosiłem teraz ponad 10 (prawdziwych) poprawek błędów, ale zostały zastosowane.
Marius Hofert,

@MariusHofert, zaktualizowałem swoją odpowiedź o nowe informacje, ale wtedy zapomniałem Cię powiadomić.
A. Donda
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.