Jak używać telefonu lub tabletu z Androidem do prezentacji projektora?


19

Od pewnego czasu planowałem używać smartfona lub tabletu do prezentacji naukowych za pośrednictwem projektora zamiast laptopa. Zastanawiam się teraz nad kupnem nowego smartfona z Androidem, jeśli mogę być pewien, że w końcu uda mi się osiągnąć ten cel. Więc moje główne pytanie brzmi: na co muszę uważać, aby uzyskać urządzenie, za pomocą którego mogę prezentować projektory?

Przepraszam, że to pytanie nie dotyczy konkretnego problemu, z którym się teraz spotykam - po prostu nie chcę kupować kosztownego urządzenia, aby dowiedzieć się później, że nie mogę zrobić z nim tego, czego chcę. W związku z tym zastanowiłem się i przeanalizowałem możliwe problemy, a przede wszystkim poprosiłem o radę, jak uniknąć konkretnego problemu.

Oto kilka problemów, które mi się przydarzyły:

  1. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość instalacji projektorów w salach wykładowych nadal zapewnia dostęp tylko do złącza VGA . Wiem, że VGA jako sygnał analogowy wymaga konwersji DA z sygnału cyfrowego, ale jestem zdezorientowany, ile wysiłku to wymaga: niektóre konwertery mają kształt pudełka, które wymaga dodatkowego zasilania, inne są bardzo małe i nie dają potrzebujesz dodatkowej mocy. Jaka jest różnica między tymi różnymi typami urządzeń i jakiego rodzaju potrzebuję? Pamiętaj, że linki mają jedynie charakter przykładowy, nie pytam konkretnie o te produkty.

  2. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość zainstalowanych projektorów nie obsługuje jeszcze Full HD, ale nadal potrzebuje sygnałów w rozdzielczościach 800x600 lub 1024x768. Wydaje się, że przynajmniej niektóre konwertery HDMI-VGA obsługują zmniejszanie rozdzielczości z rozdzielczości Full HD do VGA. Ponieważ prawdopodobnie nie mogę tego kontrolować za pomocą smartfona / tabletu: Jak to działa? Czy mogę ufać, że optymalna rozdzielczość jest automatycznie negocjowana między adapterem a projektorem? Czy mogę spodziewać się przyzwoitego wyniku obniżenia skali, czy też wszystko zostanie wyprane? Praktycznie rzecz biorąc: czy istnieje taka nazwana funkcja takich konwerterów, na którą powinienem zwrócić uwagę przy ich wyborze? Ponownie, link jest tylko w celach informacyjnych.

  3. Aplikacje na Androida zazwyczaj mają zoptymalizowaną moc wyjściową ekranu dla stałego, fizycznie małego ekranu wbudowanego w urządzenie, a nie elastyczność zapewnianą przez zmianę rozdzielczości ekranu lub zmianę rozmiaru okna w systemie operacyjnym Desktop. Czy realistycznym celem jest uzyskanie dobrej prezentacji z urządzenia mobilnego podobnego do tego z laptopa? Np. Wydaje się, że nie można wprowadzić programu Adobe Reader dla Androida w odpowiedni tryb pełnego ekranu na jednej stronie. Czy istnieje oprogramowanie do prezentacji, które lepiej to robi? Myślę głównie o prezentacjach w formacie pdf.

A może są jakieś zastrzeżenia, o których nawet nie myślę?

Odpowiedzi:


9

Aktualizacja 2017

Wiele się zmieniło od czasu napisania tej odpowiedzi. Stara odpowiedź (patrz historia edycji) nie jest już najlepszą odpowiedzią na to pytanie.

Polecam zakup Chromecasta i używanie go z adapterem VGA. Daje to korzyść z prezentacji bezprzewodowej, zamiast pozostawiania telefonu podłączonego do kabla.

Większość współczesnych telefonów z Androidem ma taką możliwość, ale przed zakupem sprawdź dokładnie, czy jest to dla Ciebie ważne.


Upewnij się, że otrzymany telefon ma port micro-HDMI oprócz tradycyjnego portu USB. Umożliwi to łatwiejsze przesyłanie wideo.

Jak zauważyłeś, istnieją dwa rodzaje konwerterów - małe i duże nieporęczne z zasilaczem. Różnica polega na tym, jak podano w przesłanym linku , że:

W przeciwieństwie do adapterów pasywnych konwerter Ligawo ma zasilacz, co umożliwia wbudowane wzmocnienie sygnału i przetwarzanie obrazu. Zapewnia źródłu sygnału wystarczający prąd przez HDMI Ten konwerter może być również używany bez zasilania.

Tak więc, większe z zasilaczami byłyby prawdopodobnie lepsze pod względem jakości sygnału i mogłyby być nadal używane bez podłączenia do sieci. Jednak ze względu na ich masę lepsze przetwarzanie sygnału (nie jestem ekspertem w przetwarzaniu sygnału , więc nie wiem, jak duża by to zrobiła różnica - użyłem małego, chociaż z laptopem i działało idealnie dobrze) może nie być tego warte - to Ty decydujesz, który typ jest właśnie dla ciebie.

Sposób skalowania rozdzielczości powinien działać automatycznie dla wszystkich, jeśli nie dla większości konwerterów. Wystarczy dwukrotnie sprawdzić, czy mówi coś w rodzaju „Rozdzielczość wejściowa HDMI do 1080p możliwe 480p - Rozdzielczość wyjściowa VGA” (z przesłanego łącza). Nie powinno być problemu ze zmniejszeniem skali do określonej wartości - w Ustawieniach -> HDMI -> Format HDMI, powinieneś być w stanie zmienić rozdzielczość wyjściową. Aby uzyskać więcej informacji, spójrz tutaj - ma dwa lata, ale funkcje powinny pozostać takie same w przypadku nowych telefonów z systemem JB / KitKat.

Od momentu uruchomienia oprogramowania istnieje wiele bezpłatnych i premium rozwiązań dostępnych w sklepie Google Play, które będą działać dobrze. Jeśli wolisz prezentować w formacie PDF, PDF Reader lub Office Suite 7 powinien działać. Jednak pliki PDF są nieco niekonwencjonalnym formatem prezentacji (chociaż mogą działać), dlatego należy rozważyć użycie rzeczywistego oprogramowania do prezentacji, aby uzyskać lepsze wrażenia. Dysk Google na komórki działałby dobrze, ponieważ można edytować prezentację na komputerze (lub telefonie), a następnie prezentować ją na telefonie, a ponadto jest bezpłatna. Możesz także użyć Presentation Pal lub Office 2012: Presentationslub jakieś inne oprogramowanie do prezentacji - jest ich wiele i na pewno będzie taki, który będzie dla ciebie dobry. Całe oprogramowanie do prezentacji w sklepie z zabawkami powinno dobrze działać.

Mam nadzieję, że to pomoże!


Dziękuję bardzo, to jest bardzo pomocne. Na przykład nie zdawałem sobie sprawy, że możliwe jest kontrolowanie rozdzielczości wyjściowej na Androidzie (nie miałem jeszcze urządzenia z wyjściem wideo). Ale nie mówisz na podstawie rzeczywistych doświadczeń związanych z podłączaniem urządzenia z Androidem do projektora, prawda? Mam przeczucie, że rzeczy, które działają z laptopem niekoniecznie wtedy ... Czy wiesz, czy istnieją rozdzielczości HDMI („XYZp”), które odpowiadają klasycznym rozdzielczościom VGA, takim jak 800x600, 1280x1024? - Jeśli chodzi o „rzeczywiste oprogramowanie do prezentacji” - Robię wszystkie rzeczy z LaTeX / beamer, więc zawsze jest to pdf. :-)
A. Donda

Nie podłączyłem telefonu do projektora lub telewizora (nie ma wyjścia HDMI), ale po drobnym przeszukaniu internetu myślę, że podłączenie telefonu do telewizora jest proste, jeśli nie powszechne. (Zobacz tutaj i to, z czym wcześniej łączyłem ). Nie jestem pewien, jak różnie by to wyglądało z projektorem, ponieważ oba są po prostu różnymi typami wyświetlaczy.
hkk

Nie jestem pewien, czy istnieje bezpośrednia korelacja między rozdzielczością HDMI a rozdzielczością VGA, jednak sądzę, że można ustawić wyjściową rozdzielczość HDMI na cokolwiek, co najlepiej działa na twoim projektorze. Ponadto pliki PDF są w porządku (ponieważ jest to lateks, naprawdę nie masz dużego wyboru), ale jeśli nie możesz znaleźć aplikacji PDF, która odpowiada Twoim potrzebom, rozważ użycie konwertera plików PDF na „XYZ Presentation Software”.
hkk

1
Wygląda na to, że możliwość wyboru sygnału wyjściowego nie jest standardową funkcją Androida; przynajmniej na moim nowym Nexusie 5 nie ma „ustawień HDMI”.
A. Donda,

1
@ A.Donda Przepraszam, jeśli to nie zadziałało, myślę, że samouczek, który znalazłem, dotyczy tylko Droida X (chociaż nie powiedzieli, że jest on specyficzny dla producenta, co mnie zastanawia). Mam nadzieję, że znajdziesz jakieś obejście problemu lub uda ci się bez niego przeżyć, i jeszcze raz przepraszam, że nie zdawałem sobie sprawy, że było to specyficzne dla producenta. Nie mówiłem z doświadczenia, ufałem internetowi, co dobrze ... nie zawsze jest dobrym pomysłem.
hkk

1

dostępny jest kabel micro-USB do VGA. od telefonu do wejścia projektora, może to pomóc. Havent próbował. zamierzam spróbować wkrótce, ponieważ mam podobny wymóg ..


0

Możesz użyć Samsung Galaxy Beam jako projektora, jeśli masz takie urządzenie. Gdzieś w Internecie muszą być dostępne wydania z drugiej ręki, jeśli nie chcesz dużo płacić za nowy.


0

W odpowiedzi na pytanie Jak podłączyć telefon Nexus do projektora VGA zebrałem informacje dotyczące tego pytania ? - które to pytanie chciałem tutaj zadać, ale powiedziano mi, że zbyt wiele może ulec zmianie, aby wzbudzić zainteresowanie przyszłych pokoleń. ;-)

W skrócie:

  • Wygląda na to, że nie ma prawdziwej różnicy między konwerterami HDMI-VGA a adapterami HDMI-VGA, ponieważ również te urządzenia, które twierdzą, że nie potrzebują zasilacza, w wielu okolicznościach potrzebują dodatkowej mocy.

  • Na standardowym Androidzie nie ma „ustawień HDMI”, chociaż oczywiście mogą zawierać je wersje dla konkretnych producentów systemu Android oraz „niestandardowe ROM”. Ponadto istnieją aplikacje na Androida, które wydają się być w stanie zmienić rozdzielczość wyjściową.

  • Wydaje się, że największą przeszkodą w uzyskaniu sygnału VGA z urządzenia z systemem Android za pośrednictwem konwertera HDMI-VGA jest okoliczność, że HDCP wydaje się być domyślnie włączony dla wszystkich treści i nie ma (prostego) sposobu, aby go wyłączyć, przynajmniej na stanie Androida. Standardowe konwertery po prostu nie wysyłają sygnału VGA, jeśli wejście jest zabezpieczone przed kopiowaniem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.