Jaka jest strategia wdrażania fazy OTA Google?


14

Zawsze zastanawiam się, jaka jest strategia wdrażania Google dla OTA dla najnowszych aktualizacji oprogramowania.
Wiem, że robią to etapami, ale czy robią to na podstawie strefy czasowej? numery seryjne modelu? Innymi słowy, jak wybierają, kto otrzyma go jako pierwszy, czy nie. Mam Nexusa 7 2013 i minęły około 2 tygodnie od wydania Kit Kat 4.4 i jeszcze go nie otrzymałem.

Odpowiedzi:


18

Wygląda na przypadkową szansę.

W tym wątku reddit pracownik Google Dan Merrill mówi o wdrożeniach aktualizacji systemu operacyjnego i „zacieraniu” przycisku „sprawdź dostępność aktualizacji”:

Wdrażanie odbywa się etapami. Zazwyczaj zaczynają się od 1% urządzeń przez około 24 - 48 godzin; obserwujemy stopy zwrotu i wynikowe kontrole urządzeń oraz raporty błędów (jeśli występują) i upewniamy się, że nic nie wygląda źle przed wysłaniem ich do innych. Następnie zazwyczaj wynosi 25%, 50%, 100% w ciągu tygodnia lub dwóch.

Procenty oznaczają, że kiedy urządzenie się zaloguje, ma 1% szansy (na przykład) na zaoferowanie OTA. Jeśli nie otrzyma (losowo) oferty, nigdy nie otrzyma oferty do następnej partii.

IOW, gdy twoje urządzenie się zaloguje i zostanie odrzucone, to tyle do następnej partii. Zaciskanie przycisku „sprawdź dostępność aktualizacji” powoduje, że urządzenie ponownie się zaloguje i automatycznie zostanie ponownie wyłączone. Zastanów się, jak to działa na Twoim urządzeniu! CZY Ktoś PROSZĘ MYŚL O TELEFONACH ?!

To powiedziawszy, gdy nowa partia się zacznie, naciśnięcie tego przycisku daje nowy rzut kostką - ale tylko raz. Ponieważ urządzenia zazwyczaj sprawdzają aktualizacje systemu tylko co 24 godziny (myślę, że na pewno przez wiele godzin), może to dać ci szansę szybciej niż sam.

Więc zetrzyj się. :) Po prostu bądź cierpliwy, a zacieranie go częściej niż raz lub dwa razy dziennie nic ci nie da.

Edycja: pamiętaj również, że nie jest to kto pierwszy, ten lepszy. Nie ścigasz się z innymi urządzeniami, aby uzyskać miejsce w bieżącej partii lub coś takiego.

Ostrzega również przed sztuczką „wyczyść dane w ramach usług Google”, ponieważ wszystko, co robi, to sprawia, że ​​sieć myśli, że ma do czynienia z urządzeniem przywracanym do ustawień fabrycznych i powoduje utratę wszystkich tokenów używanych przez aplikacje, które go używają. Aktualizacja niekoniecznie przyspieszy aktualizację. (Może, ale nie musi.)

Źródło (źródła): Android and Me , Android Community

ps Twierdzi także w innej wiadomości, że jeśli jesteś naprawdę niecierpliwy, powinieneś wykonać dodatkowe ładowanie ADB.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.