Jak ukryć ikony powiadomień na pasku stanu?


12

Chciałbym dowiedzieć się, jak ukryć ikony paska stanu, które pojawią się po lewej stronie. Czy istnieje sposób, aby to kontrolować? Niektóre aplikacje, takie jak Weather.com, nie mają opcji ukrycia tej ikony na pasku stanu.

Odpowiedzi:


9

Co ciekawe, nie potrzebujesz aplikacji, aby ukryć te powiadomienia. Możesz przejść do ekranu Informacje o aplikacji dla aplikacji i odznaczyć opcję „Pokaż powiadomienia”. Istnieje kilka sposobów na przejście do strony Informacje o aplikacji dla aplikacji.

  1. W niektórych programach uruchamiających możesz przeciągnąć aplikację z szuflady do obszaru „Informacje o aplikacji”.
  2. Podobnie w niektórych programach uruchamiających możesz nacisnąć długo ikonę, a pojawi się menu opcji z „Informacje o aplikacji”.
  3. Przejdź do „Ustawienia”, następnie „Aplikacje”, a następnie wybierz konkretną aplikację, przed którą chcesz ukryć powiadomienia (i ikony).

Poświęćmy również chwilę, aby dowiedzieć się, dlaczego aplikacje (takie jak aplikacje pogodowe itp.) Nie mają opcji, aby to zrobić!

Jeśli aplikacja wymaga wyświetlania powiadomienia przez 100% czasu, Garbage Collector / Process Manager dla Androida nie jest w stanie automatycznie go zabić . Jeśli na przykład aplikacja The Weather Channel pozwoliła Ci wyłączyć powiadomienie / ikonę, wówczas użycie tej opcji pozwoliłoby Androidowi zabić proces w tle (nie wiedząc, że jest to ważne) i przestałby otrzymywać aktualizacje pogody.

Usługi korzystające z powiadomień wypychanych (takie jak Hangouty, poczta e-mail, wiele aplikacji do czatowania itp.) Nie muszą stale działać w tle, aby działać. Jednak aplikacje, które wymagają większego przetwarzania w tle lub potrzebują bogatszych danych (chyba aplikacje pogodowe?) Potrzebują więcej niż tylko powiadomień push. Właśnie dlatego tak jest.

Na szczęście wyłączenie powiadomień na ekranie Informacje o aplikacji nie wpływa na inne funkcje aplikacji . Aplikacja wciąż prosi o wyświetlenie powiadomienia (dlatego chroni się przed zabiciem), ale aplikacja SystemUI jest skonfigurowana tak, aby go nie wyświetlać.


Chodzi o to, że jeśli to zrobię, aplikacja Weather wyłączy się całkowicie. Chcę po prostu pozbyć się ikony na pasku stanu.
Benny

Jestem całkiem pewien - jak powiedziałem w mojej odpowiedzi - że to nie wyłączy aplikacji. Chociaż może źle zrozumiałem wasze intencje. Czy chcesz zachować powiadomienie, ale pozbyć się tylko ikony? (Jeśli tak, uważam, że nie masz szczęścia - nie sądzę, że jest to możliwe bez włamania się do systemu)
dotVezz

Jest to możliwe od 4.1, spójrz na moją odpowiedź
Guillaume

Wygląda na to, że ta funkcja może być dostępna tylko w wersji 4.1 i nowszych.
Brad Cupit

To jest świetne! Powiadomienie jest w rzeczywistości całkowicie ukryte, ale nadal uruchamia się (jak powiedział) w tle !! Nawet po wyczyszczeniu pamięci lub hibernacji nadal działa dobrze. Jest to idealne rozwiązanie dla takich rzeczy jak Swipepad, z którego korzystasz cały czas, ale nigdy nie potrzebujesz tego powiadomienia.
Ahmed,

2

Spróbuj wyłączyć powiadomienia .

Powiadomienia wyłączone to przydatne narzędzie do kontrolowania powiadomień aplikacji w scentralizowany sposób. Zamiast przełączać powiadomienia dla aplikacji indywidualnie z ekranu ustawień, możesz wyłączyć powiadomienia dla wszystkich aplikacji z jednego miejsca.


1

Chociaż pytanie nie brzmi tak jednoznacznie, interpretuję je jako prośbę o usunięcie tylko ikon paska stanu i pozostawienie powiadomień bez zmian. Jeśli to właśnie chcesz zrobić, możesz wypróbować aplikację NotifyClean . Jednak Twój telefon musi być zrootowany i musisz mieć zainstalowany Xposed Framework . Jeśli jest to możliwe, aplikacja daje bardzo szczegółową kontrolę nad tym, które ikony / powiadomienia mają być wyświetlane lub ukryte (szczegółowe informacje znajdują się w opisie aplikacji).


1
NotifyClean nie działa w ten sposób na moim Androidzie 4.4. Ukrywa całe powiadomienie.
Ahmed

0

Poszedłem do dźwięku i powiadomień w ustawieniach. Przewiń w dół, aby kliknąć powiadomienia aplikacji. Twoje aplikacje wyświetlą się, możesz wybrać powiadomienia, które chcesz zablokować.


0

Natknąłem się na to pytanie, próbując rozwiązać je samodzielnie. Przy dalszym googlingu znalazłem rozwiązanie, które nie wymaga rootowania, ale wymaga, aby twoje urządzenie było na Oreo (lub być może Nougat, nie jestem pewien).

Jeśli korzystasz z Oreo, możesz przejść do ustawień powiadomień dla aplikacji i zmienić poziom ważności. Po ustawieniu najniższego poziomu ikona powiadomienia nie będzie wyświetlana. Samo powiadomienie pozostanie, ale może się zwinąć, jeśli są w nim trzy lub więcej różnych aplikacji wyświetlających powiadomienia.

Jeśli ustawienie powiadomienia dla aplikacji mówi coś w stylu „brak dźwięku” lub „dźwięk”, możesz kliknąć tę opcję i zmienić poziom ważności na następnym ekranie. Jeśli nie możesz znaleźć sposobu, aby zmienić ważność, możesz spróbować użyć AutoNotifications aplikacji innej firmy, chociaż nie jest to bezpłatne i będzie wymagać również nadania mu pewnych uprawnień. Sam nie próbowałem aplikacji, moje problemy zostały rozwiązane bez aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.