Co to jest ikona w kształcie litery N na moim HTC One?


12

Ikona w kształcie litery N.

Mam HTC One ze Sprint i uważam, że ta ikona pojawiła się po aktualizacji 4.3. Przejrzałem listę aplikacji (zarówno uruchomionych, jak i ogółem), ale nic nie pasuje. Inni znajomi z telefonami z Androidem nie wydają się mieć tej ikony, ale wszyscy rootują i dostosowują 7893 sposoby. Czy ktoś może zidentyfikować tę ikonę?

Odpowiedzi:


14

Oznacza to, że masz włączoną funkcję NFC . Niektórzy producenci (LG i HTC, wiem na pewno) zaczęli dodawać ikonę informującą, że masz włączony NFC, ponieważ może to mieć potencjalne konsekwencje dla bezpieczeństwa związane z systemami płatności mobilnych. Warto również wiedzieć, czy zamierzasz korzystać z funkcji takich jak Android Beam.

Jeśli chcesz pozbyć się ikony, można wyłączyć NFC w ustawieniach wybierając „Więcej ...” w Wireless & Networks podpozycji a następnie odznaczając opcję „NFC” (można zobaczyć oficjalne instrukcje Sprint tutaj ) .

Ikona, której używają, jest oficjalnym logo Forum NFC .


Tak właśnie było w przypadku mojego S4. Dziękujemy za opublikowanie pytania i odpowiedzi. Nie jestem pewien, jak to było włączone, ale doprowadzało mnie to do szału przez wiele dni.
tggagne
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.