Jak mogę zainstalować aplikację, mając tylko plik APK?


42

Pobrałem plik APK dla aplikacji na komputer. Jak mogę go zainstalować na swoim telefonie?


10
Oprócz poniższych odpowiedzi musisz zezwolić na instalowanie aplikacji nierynkowych. To ustawienie można znaleźćSettings | Applications | Unknown sources
ale

2
Na ICS ustawienie zostało przeniesione doSettings | Security | Unknown sources
THelper

Czy jesteś pewien, że to również jest wymagane adb install?
Izzy

W prosty sposób Możesz również pobrać aplikację bezpośrednio z adresu url domain.com/build.apk na swój telefon komórkowy i zainstalować ją.
Ramesh Chand,

Odpowiedzi:


30
  1. Użyj DropBox. Umieść APK w folderze DropBox. Otwórz aplikację DropBox na telefonie, znajdź apk, dotknij go, a powinien pobrać go na telefon, a następnie zainstalować.

  2. Użyj karty SD. Podłącz telefon do komputera przez USB. Zamontuj napęd karty SD. Skopiuj APK na kartę SD. Odmontuj swój telefon. Przejdź do APK za pomocą aplikacji do przeglądania plików, takiej jak Astro. Stuknij w plik APK, aby go zainstalować.

Istnieją niezliczone inne sposoby, aby to zrobić, ale te dwa są prawdopodobnie najłatwiejsze.


4
DropBox jest zdecydowanie najłatwiejszym sposobem.
Graham Borland

1
Czy można po prostu przesłać pakiet APK do siebie, a następnie otworzyć go w aplikacji e-mail? Zakładam, że powiedziałbyś tak, jeśli to możliwe, ale wskazując inną możliwość (która może być łatwiejsza).
Ricket

2
@Ricket Email powinien również działać, a przynajmniej działa na moim Droid1 z systemem CM6 (Android 2.2). Nie jestem pewien co do starszych wersji Gmaila.
Bryan Denny

Czy to takie proste?
Nathan Fellman

Tak, aplikacja Gmail zdecydowanie obsługuje bezpośrednią instalację APK, jeśli APK jest załącznikiem.
Eric Mill,

13

Inny sposób...

  1. Umieść plik .apk na karcie SD (używając telefonu jako napędu zamontowanego).

  2. Włącz aplikacje z nieznanych źródeł (wybierz Ustawienia> Aplikacje>, a następnie sprawdź, czy wybrano Nieznane źródła).

  3. Użyj aplikacji, takiej jak Instalator lub Menedżer APK, aby zainstalować aplikację.


2
Dlaczego potrzebuję instalatora? Czy nie wystarczy dotknąć pliku .apk?
Nathan Fellman

2
Nie potrzebujesz instalatora, jeśli masz przeglądarkę plików, aby wyświetlić plik .apk.
Gary

11

Wolę używać ADB. Jest jednak trochę mniej przyjazny dla użytkownika. To nie jest najłatwiejszy sposób, ale będzie działać bez karty SD i będzie działać bez urządzenia podłączonego do Internetu (niektóre urządzenia (tablety) nie są).

W wierszu polecenia wpisz:

adb install "full-absolute-path-to-apk-here.apk"

Katalog „narzędzi” zestawu SDK musi znajdować się w Twojej ścieżce, aby polecenie adb działało.


2

Potrzebujesz do tego dwóch innych aplikacji z rynku

  • Przeglądarka plików (astro, ...)
  • Instalator aplikacji (instalator aplikacji, ...)

Najpierw musisz przejść do Ustawienia -> Aplikacje -> zaznacz „zainstaluj aplikację z niezaufanych źródeł”

Następnie możesz przejść do pliku apk (musisz skopiować plik apk na kartę SD) za pomocą menedżera plików i uruchomić go za pomocą appinstaller


1
1. Mogę przeglądać bezpośrednio z przeglądarki plików standardowych. 2. Dlaczego potrzebuję instalatora?
Nathan Fellman

Ponieważ nie można zainstalować pliku apk na rynku.
Nicolas NOEL,

2

Myślę, że wszystkie powyższe odpowiedzi są bardzo istotne. Następnym razem polecam pobranie APK bezpośrednio na urządzenie z przeglądarki mobilnej. Zaoszczędzisz czas i kłopot z przejściem na kartę SD lub przesyłaniem do Dropbox, aby pobrać na telefon.


8
FYI: Odwołanie się do „powyższych odpowiedzi” jest nieco problematyczne, jeśli ludzie sortują odpowiedzi inaczej niż ty.
ale

1

Oto opcja bez kabli:

Zainstaluj na telefonie aplikację, taką jak „Eksplorator plików WiFi” (dostępną w Sklepie Play).

Z poziomu aplikacji ustawiasz katalog „domowy” (np. / Storage / sdcard), a aplikacja łączy się z siecią Wi-Fi i obsługuje ten katalog domowy oraz podaje adres URL (zwykle adres IP i port), z którego możesz teraz korzystać przeglądarka z dowolnego komputera lub urządzenia (w tej samej sieci) do łączenia się i przeglądania / kopiowania / przenoszenia / usuwania plików do i z.

Użyj tej metody, aby pobrać plik .apk z komputera na telefon. Następnie upewnij się, że opcja instalacji plików APK z alternatywnych źródeł (Ustawienia-> Bezpieczeństwo-> Nieznane źródła w Androidzie 4.2.2) jest włączona, a jeśli nie masz jeszcze zwykłej aplikacji Eksplorator plików w telefonie, otrzymasz coś w stylu „Razem Dowódca ”i stamtąd otwórz plik APK. Rozpocznie się proces instalacji i możesz zacząć.


1

Uwaga: następujące rozwiązanie jest testowane na Androidzie 4.2.1, 4.4.2, COS12 (Android 5.0.2) i CM12.1 (Android 5.1.1).


Jeśli Twoje urządzenie działa na którejkolwiek ze wspomnianych wersji Androida, a Android jest zrootowany, możesz po prostu pobrać lub przenieść pakiet APK na wewnętrzną / zewnętrzną kartę SD urządzenia, a stamtąd pod /data/app/. Możesz użyć aplikacji do zarządzania plikami do przesyłania plików. Uruchom ponownie urządzenie, a aplikacja automatycznie zainstaluje się w systemie. Możesz zobaczyć jego ikonę w szufladzie aplikacji i możesz z niej korzystać z aplikacji.

Dodatkową korzyścią lub, alternatywnie mówiąc, omawianą tutaj luką jest to, że takie podejście całkowicie omija Ochronę prywatności CyanogenMod i XPrivacy , nawet gdy oba są aktywne i działają w trybie pełnego ograniczenia .

Uwaga:

  • Musiałem uciekać się do zmiany uprawnień do pliku APK na rw-r--r--mój Android 4.4.2, aby podejście działało.
  • Nieznane ustawienie źródeł nie musi być włączone.

1
Ta odpowiedź została opublikowana wyłącznie w celu udostępnienia interesujących informacji. Zwykły użytkownik końcowy Androida może nie być zbyt łatwy ani przydatny.
Firelord

0

Upewnij się, że „nieznane źródła” są włączone, podłącz urządzenie do komputera, upuść .apk na kartę SD i użyj przeglądarki internetowej, aby przejść do file:///sdcard, stuknij w apk, powiedz „tak”, aby „ten plik mógł wysadzić telefon ”przestraszyć, a następnie stuknij powiadomienie„ pobrany plik ”i zostanie ono zainstalowane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.