Czy są jakieś problemy spowodowane konfiguracją telefonu przed przyjazdem karty SIM?


12

Kupiłem zupełnie nowego Samsunga S4 mini i zamówiłem nową kartę SIM, która ma przybyć za tydzień. Do tej pory włożyłem akumulator i naładowałem go.

Czy powinienem go włączyć, nawet bez karty SIM, czy też wszystkie ustawienia pójdą nie tak? Na przykład słyszałem, że WhatsApp potrzebuje weryfikacji karty SIM (numeru telefonu). Czy Android będzie mnie męczył od mojego adresu e-mail i karty SIM itp. Od samego początku, aż „poddam się”?

Krótko mówiąc, mogę poczekać, aż pojawi się karta SIM. Pytanie brzmi: czy lepiej jest czekać (a jeśli tak, to dlaczego)?

Odpowiedzi:


18

Nie ma nic złego w włączaniu telefonu i korzystaniu z niego. Przełącz telefon w tryb samolotowy i zacznij korzystać z Wi-Fi, instaluj aplikacje itp.

Jeśli chodzi o dokuczliwą część, nie, Google nie będzie cię męczyć, aby zarejestrować urządzenie lub kartę SIM, dopóki nie zdecydujesz się (jeśli pominąłeś rejestrację urządzenia na pierwszym ekranie). Google nigdy nie rejestruje karty SIM, rejestruje numer IMEI / EMSI na Twoim koncie. Nawet bez karty SIM możesz korzystać z konta Google.

Jednak bez rejestracji urządzenia w Google nie będzie można korzystać z żadnej z usług Google Play. Z innych usług (kont) można bez problemu korzystać.

Whatsapp rejestruje Twój numer telefonu komórkowego (nie SIM), jeśli zachowujesz numer, możesz aktywować Whatsapp w tym telefonie (S4 Mini), odbierając wiadomość w innym telefonie i wprowadzając kod w S4 Mini (aplikacja musi zostać usunięta z tego starego telefon, ponieważ Whatsapp może działać tylko na jednym telefonie na raz).

Ponadto Whatsapp może być zmieniany z urządzenia na urządzenie bez żadnych problemów, wystarczy go ponownie zarejestrować przy zmianie urządzeń na ten sam numer.

Krótko mówiąc, po prostu włącz urządzenie i używaj go jak zwykłego telefonu (z wyjątkiem połączeń). Nie ma się czym martwić.


3

Jeśli chcesz zapoznać się z urządzeniem podczas oczekiwania na kartę SIM, możesz rozważyć włączenie urządzenia, pominięcie rejestracji Google i przejście do trybu samolotowego. Następnie możesz zacząć rozglądać się, jak wszystko się układa, jakie aplikacje zostały wstępnie zainstalowane itp. Ponieważ nie skonfigurowałeś teraz konta Google, instalowanie aplikacji nie powinno być w tym momencie kwestionowane (i powinieneś również odłożyć je na bok) tutaj).

Gdy karta SIM dotrze, a przed włożeniem karty, przejdź do Ustawienia → Kopia zapasowa i zerowanie , a następnie ustawienia ; Spowoduje to przywrócenie urządzenia do stanu przed pierwszym włączeniem. Następnie wyłącz urządzenie, włóż kartę SIM i włącz ją ponownie.

Tym razem skonfiguruj swoje konto Google. Po raz pierwszy na urządzeniu (przywróconym do ustawień fabrycznych) spowoduje to również synchronizację danych (kontaktów, kalendarza itp.), A jeśli tak zdecydujesz, przywróć kopię zapasową Google Cloud (jeśli taką skonfigurowałeś na swoim również stare urządzenie). Z punktu widzenia konta Google (i powiązanych aplikacji / danych) wygląda to tak, jakbyś po raz pierwszy włączył urządzenie. Teraz możesz także rozpocząć instalację i konfigurację wszystkich potrzebnych aplikacji.


2

ZASTRZEŻENIE: Nie znam weryfikacji Whatsapp SIM; Nie używam tego.

Możesz korzystać z telefonu, nawet jeśli nie ma on karty SIM. Usługi Google nie wymagają karty SIM. Tak długo, jak masz konto Google i Wi-Fi - potrzebujesz przynajmniej Wi-Fi, aby używać / logować swoje konto Google za pomocą telefonu - możesz iść.

Jednak, jak już wspomniałeś, możliwe, że aplikacje wymagające weryfikacji SMS nie będą działać. Być może możesz je zainstalować później.


0

Włączanie urządzenia i logowanie się do konta Google bez karty SIM nie jest szkodliwe. Nie różni się niczym od zakupu tabletu z Wi-Fi i zalogowania się za pomocą Google ACCT. Jedynymi aplikacjami, z których możesz nie móc korzystać, są te, które wymagają, aby Twoje urządzenie miało aktywny numer telefonu. Whatsapp może należeć do tej kategorii, chociaż nie używam jej, więc nie jestem pewien. Możesz skonfigurować telefon tak, jak chcesz, zanim pojawi się sim, zainstalować wszystkie aplikacje itp. Bez problemu. Jedynym wyzwaniem, jakie możesz mieć na niektórych urządzeniach, jest pominięcie ekranu aktywacji karty SIM. Zwykle szybkie wyszukiwanie w Google powie ci, jak to zrobić, aby uzyskać dostęp do urządzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.