Nie można używać ADB z Nexusem 4 po aktualizacji 4.3


11

Oto funky problem. Korzystam z ADB bez żadnych problemów w 4.2.1 i 4.2.2 na moim Nexusie 4 (podstawowy Android i niektóre ROM-y oparte na CM10). Kiedy kilka miesięcy temu sflashowałem ROM oparty na CM10.2 (chyba JellyBro?), Nigdy nie udało mi się uruchomić ADB, więc przywróciłem nandroid z mojej poprzedniej konfiguracji. Po chwili postanowiłem sflashować zdjęcie 4.3 i sprawdzić, czy nadal mam problem. Ja robię.

Ustawić?

 • Telefon: Nexus 4
 • System operacyjny telefonu: Android 4.3 (fabryczny)
 • System operacyjny komputera: Linux Mint 15

OK, problem?

 • Nie mogę używać ADB z moim N4 na 4.3.
 • Nie mogę autoryzować mojego komputera za pomocą mojego urządzenia.

Czego spróbowałeś do tej pory?

 • Właśnie próbowałem użyć domyślnej funkcji. Telefon powinien wyświetlić monit o autoryzację mojego komputera, ale nigdy nie pojawia się monit. Sprawdziłem / data / misc / adb / i katalog był pusty.

  • Mimo to postanowiłem kliknąć opcję „Odwołaj autoryzację debugowania USB” w opcjach programisty.
 • Skopiowałem ~ / .android / adbkey.pub z mojego Linux-a i umieściłem jego zawartość w nowym pliku o nazwie / data / misc / adb / adb_key na moim urządzeniu.

  • Kiedy to nie zadziałało, ponownie uruchomiłem urządzenie.
  • Kiedy to nie działało, wyłączyłem / włączyłem ADB na urządzeniu.
  • Kiedy to nie zadziałało, zabiłem adb na moim komputerze, a następnie uruchomiłem go ponownie.
  • Kiedy ac nie działało, zrobiłem je wszystkie po kolei, zanim spróbowałem ponownie, co też nie działało.
 • Dokładnie tak samo jak powyżej, ale wstaw go do / data / misc / adb / adb_keys intead z adb_key (ponieważ XDA i inne strony cytują obie nazwy plików).

 • Kliknij ponownie przycisk „Odwołaj autoryzację debugowania USB”. Uruchomiłem ponownie telefon, zabiłem ADB na moim komputerze. Nadal brak monitów o autoryzację.

 • Usunął tylko / data / misc / adb / adb_keys, a nie adb_key. Jestem więc prawie pewien, że adb_key jest niepoprawną nazwą pliku (mimo że jest cytowany z częstotliwością równą prawidłowej nazwie).

 • Zaktualizuj moje narzędzia platformy i pakiety Android SDK. Nie ma kości.

  • Nie można zaktualizować; Mam najnowszą wersję (18.0.1)
 • Usuń i ponownie zainstaluj narzędzia platformy. Nie ma kości.

 • Nawiasem mówiąc, moje uprawnienia do pliku adb_keys to 300. Właściciel jest rootem. Grupa jest rootem. Lub innymi słowy:

  ls -l adb_keys
  -rw------- root root
  

Czy na pewno dzieje się tak tylko w wersji 4.3?

 • Tak. Nie mam problemów po zainstalowaniu dowolnego ROMu 4.2 z odzyskiem lub obrazu fabrycznego 4.2.2 z fastboot.

I to jest dokładnie ten sam problem z fabryczną pamięcią 4.3 lub ROMem opartym na 4.3?

 • Tak. Chociaż próbowałem tylko dwóch lub trzech romów, plus obraz fabryczny. Może jednak gdzieś działa magiczna rom.

Czy wypróbowałeś już jakieś inne urządzenia?

 • Testowałem adb z Nexusem 7 mojej dziewczyny z 2012 roku w wersji 4.3. Nie miał żadnych problemów.

Jakieś inne komputery?

 • Niestety nie. Mam tylko moje pudełko Linux Mint 15.

Okej, więc to w zasadzie sedno. Czy ktoś jeszcze ma jakieś sprytne pomysły? (Czy ktoś widzi, gdzie byłem idiotą i popełniłem błąd?)

Przesyłanie plików przez MTP również działa dobrze.

Flashowanie nocnej wersji 20130910 PAC-mana faktycznie dało mi działający ADB bez konieczności autoryzacji mojego komputera. To szczęście, ale pierwotne pytanie wciąż jest w powietrzu: dlaczego nie mogę zmusić go do pracy w magazynie?


Żeby potwierdzić, masz najnowszą wersję adb? tools/androidw swoim pakiecie SDK pobieranie nie wyświetla żadnych dostępnych aktualizacji?
derobert

W rzeczy samej; Jak wspomniałem powyżej (chociaż ze strasznym formatowaniem) próbowałem zaktualizować, ale mam już najnowszą wersję.
dotVezz 17.09.13

Jakie są uprawnienia na urządzeniu USB i co adb devicesmówi? Czasami różne obrazy używają różnych identyfikatorów USB.
derobert

Odpowiedzi:


1

Spróbuj przełączyć urządzenie w tryb PTP (w Ustawieniach -> Pamięć -> Połączenie USB z komputerem i ręcznie wybierz tryb połączenia ...) i połącz się z komputerem. Pozwól zainstalować, przełącz się z powrotem do trybu USB i podłącz ponownie.

Aktualizacja: bieżnik XDA


Nie ma kości. W każdym razie dzięki.
dotVezz

0

Miałem ten sam problem i rozwiązałem go, aktualizując najnowsze narzędzia SDK za pomocą Menedżera SDK systemu Android. Problem leży w adb, a nie w telefonie.


1
W moim pytaniu zauważam, że zaktualizowałem mój pakiet narzędzi platformy, a także wspomniałem w komentarzach, że zaktualizowałem do najnowszej wersji Narzędzi SDK. Dziękuję za sugestię.
dotVezz

Na początku działało to dla mnie, a potem przestało działać! Zmieniłem telefon do poprzedniej wersji, aby go tymczasowo naprawić!
thiagolr

0

System Windows 7

Aby zainstalować sterownik Android USB w systemie Windows 7 po raz pierwszy:

Podłącz urządzenie z systemem Android do portu USB komputera. Kliknij Komputer prawym przyciskiem myszy na pulpicie lub Eksploratorze Windows i wybierz Zarządzaj. Wybierz Urządzenia w lewym okienku. Znajdź i rozwiń Inne urządzenie w prawym okienku. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę urządzenia (np. Nexus S) i wybierz opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika. Spowoduje to uruchomienie Kreatora aktualizacji sprzętu. Wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika i kliknij Dalej. Kliknij Przeglądaj i zlokalizuj folder sterownika USB. (Sterownik Google USB znajduje się w \ extras \ google \ usb_driver.) Kliknij przycisk Dalej, aby zainstalować sterownik.


Myślę, że brakuje Ci ważnego kroku, w jaki sposób umieściłeś Sterownik Google USB na dysku twardym?
GAThrawn

OP twierdzi również, że używają Linuksa, a nie Windowsa, więc nie jestem pewien, jak to im pomaga ...
bmdixon,

Ponadto pozostawienie wiadomości e-mail w miejscu publicznym nie wydaje się szczególnie dobrym pomysłem. Przeredaguję twoją odpowiedź, aby usunąć wiadomość e-mail, aby nie była natychmiast widoczna.
dotVezz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.