Jak pominąć kod PIN, aby przejść bezpośrednio do aparatu z ekranu blokady?


13

Mam Samsung Galaxy S3 z Androidem 4.1.2 (standardowy, nie zrootowany). Wcześniej miałem iPhone'a, a funkcją, za którą najbardziej tęsknię, jest możliwość przejścia bezpośrednio do aparatu z ekranu blokady bez konieczności wpisywania kodu PIN. Jak to zrobić na Androidzie?

Wiem, że są co najmniej dwa lub trzy pytania, które zadają właściwie to samo pytanie. Niestety nie mam reputacji, aby komentować te odpowiedzi, aby wyjaśnić, dlaczego mi nie pomagają:

W przypadku obu tych postów zaakceptowane odpowiedzi zalecają WidgetLocker, ale osoby, które udzieliły odpowiedzi, najwyraźniej nigdy tego nie próbowały. Wypróbowałem co najmniej pięć różnych bezpłatnych aplikacji do blokowania ekranu, ale żadna z nich nie rozwiązała mojego problemu - wszystkie nadal wymagają kodu PIN do korzystania z aparatu. Nie próbowałem WidgetLocker, ale nie zamierzam płacić za aplikację, która nie jestem pewna, czy będzie działać, zwłaszcza gdy wszystkie inne, których próbowałem, nie działają. Czy ktoś wie na pewno, że WidgetLocker rozwiązuje ten problem? Kupiłam też i próbowali WidgetLocker, ale nie obsługuje PIN w ogóle, a więc to nie jest rozwiązanie tego problemu.

Ta odpowiedź sugeruje użycie wbudowanego w ruch Samsunga. Próbowałem tego i nadal wymaga kodu PIN, aby uzyskać dostęp do kamery. Ta odpowiedź nie rozwiązuje problemu. Z pewnością jestem gotów zapłacić za aplikację, która rozwiązuje ten problem, ale nie potrzebuję żadnych innych funkcji ekranu blokady - chcę tylko szybki dostęp do mojego aparatu. Wolałbym też nie rootować mojego telefonu tylko do tego, ale jeśli istnieje rozwiązanie polegające na zrootowaniu, poważnie bym to rozważył.

Czy ktoś może zasugerować odpowiedź, która naprawdę działa?


3
Za to, co jest warte, możesz otrzymać zwrot pieniędzy w Sklepie Play do 15 minut po zakupie.
ale

Czy masz włączonych administratorów urządzeń? Zastanawiam się, czy jest w stanie wymusić wymóg PIN.
TomG

@TomG Nawet jeśli masz Administratorów urządzeń, MOŻESZ ominąć wprowadzanie kodu PIN w niektórych konfiguracjach. Na przykład mój ekran blokady w telefonie Sony Xperia Z pokazuje skrót aparatu nad klawiaturą wprowadzania kodu PIN.
onik

@TomG, nie mam pojęcia, kim są Administratorzy urządzeń. Czy możesz wyjaśnić, czym one są i jak mogą rozwiązać ten problem? Dzięki.
Ochado

1
Dzięki, @Al Everett, za wskazówkę dotyczącą 15-minutowego okresu zwrotu kosztów. Niestety, to nie wystarczyło mi czasu na sprawdzenie i sprawdzenie, czy WidgetLocker nie działa :-(. Zredagowałem swoje pytanie, aby wspomnieć, że bezskutecznie próbowałem WidgetLocker.
Ochado

Odpowiedzi:


7

W Androidzie nie ma możliwości uzyskania dostępu do standardowej kamery Android z urządzenia chronionego hasłem. Jednak ta niewielka aplikacja pozwala uzyskać dostęp do prostej kamery po trzykrotnym naciśnięciu przycisku zasilania, nawet gdy urządzenie jest zablokowane hasłem ...

Odblokowanie aparatu (bezpłatnie)

Ujawnienie: Jestem twórcą tej aplikacji


3
Zainstalowałem aplikację i obecnie próbuję. Jest to dość szorstkie na wiele sposobów, ale na podstawie moich obszernych poszukiwań jest zdecydowanie najbliższe, jakiego kiedykolwiek widziałem, czego szukam. Dzięki! Problemy z obsługą będę publikować za pośrednictwem normalnych kanałów pomocy dla aplikacji.
Ochado,

Dzięki Ochado, postaram się ulepszyć aplikację. Wiem, że jest już trochę ograniczony, ale zaczyna wykonywać swoją robotę ;-)
aeropic

@Aeropic dwie rzeczy sprawiłyby, że Twoja aplikacja jest idealna: (1) użyj ekranu slajdów (jak w KitKat) lub przycisku (jak w iPhone), aby ją otworzyć. (2) pozwól nam po prostu uruchomić zamiast tego naszą własną aplikację aparatu .
cregox

4

Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki ... Właśnie to zrobiłem Mam rootowanie S3 z systemem 4.1.2

  • Zrootuj swój telefon
  • Zainstaluj Xposed Framework
  • Zainstaluj Enable Camera on Lockscreen Module

2
Dzięki za sugestię roota, ale na razie unikam rootowania.
Ochado

2

Korzystam z ekranu Next Lock firmy Microsoft, który wyświetla linki aplikacji na ekranie blokady. Mam ustawiony zestaw wzorów machnięcia, ale stuknięcie ikony aplikacji aparatu przechodzi bezpośrednio do aplikacji aparatu na moim Galaxy S4 z Androidem 4.4.2. Inne aplikacje wymagają odblokowania przed załadowaniem.


0

Istnieje aplikacja o nazwie „Blokada ekranu HI”. Zasadniczo zmienia ona urren scren na ekran blokady iPhone'a. Pozwala to na korzystanie z aparatu bez podawania hasła. A także pozwala korzystać z kalkulatora i latarek bez odblokowywania. Jedyną wadą jest to, że musisz kupić pełną wersję, aby zmienić tło tak, jak chcesz i że pozwala tylko na 4-cyfrowe hasło.


Czy możesz podać link do tej aplikacji? Nie mogę znaleźć żadnej aplikacji o tej nazwie w GPlay. Dzięki!
Izzy

1
Dziękujemy za odpowiedź, ale czy rzeczywiście korzystałeś z aplikacji i potwierdziłeś, że naprawdę pozwala ona korzystać z aparatu na ekranie blokady chronionym hasłem, ale bez podawania hasła? W opisie pytania wyjaśniłem, że wypróbowałem wiele aplikacji, które podobno to zrobiły, ale w rzeczywistości nie. Zmodyfikuj swoje pytanie, aby powiedzieć, czy jest to oczywiste, czy wypróbowałeś je i naprawdę działa w tym celu.
Ochado,

0

Blokada ekranu HI działa w pewien sposób. Można go pokonać, resetując punkt. Jest to konieczne, ponieważ nie ma sposobu, aby wyczyścić rejestr, jeśli wpiszesz niewłaściwą cyfrę PIN (tj. Brak przycisku Wstecz / Wyczyść). Aby obejść ten problem, ustawiłem PIN Androida na 1/2 godziny. ten pin działa podczas uruchamiania. Minusem jest to, że czasami mam typ, wpisz dwukrotnie pin. Na razie dopuszczalne do obejścia.


0

ja mam Android 4.4.2, po prostu przesuń palcem od prawej do lewej na ekranie .. u przejdzie bezpośrednio do aplikacji aparatu bez wprowadzania kodu PIN.


-1

GSmart Saga 3 po prostu przesuń w prawo w trybie blokady, aby włączyć aparat


Właśnie próbowałem tego na moim urządzeniu po skonfigurowaniu kodu PIN ekranu blokady: nadal wymaga wprowadzenia go przez użytkownika, aby uzyskać dostęp do kamery. Sprawdziłeś to?
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.