Czy można korzystać z aparatu bez uprzedniego odblokowania?


Odpowiedzi:


4

Możesz użyć WidgetLocker i mieć skrót na ekranie blokady do aparatu. Nie próbowałem tego osobiście, ale technicznie powinno to działać.


1
Dzięki. Rzeczywiście, domyślna konfiguracja WidgetLocker jest dostarczana z suwakiem kamery, który właśnie to robi. Niestety podstawowy Android nie pozwala WL na zintegrowanie ekranu blokady z zabezpieczającym ekranem blokady ; oznacza to, że po wybraniu aparatu może być konieczne przesunięcie suwaka systemowego przed wprowadzeniem kodu PIN.
pesche

5

Dzięki zwykłemu systemowi Android, nie. To znaczy, dopóki nie zostanie wydana Ice Cream Sandwich.

Nie oznacza to, że producenci OEM nie dodali własnych zmian, które pozwalają na uruchomienie aplikacji aparatu bez odblokowania, lub być może sprytny programista dokonujący zmiany na ekranie blokady.


CyanogenMod 7 obejmuje możliwość uruchamiania dowolnej aplikacji z ekranu blokady za pomocą niestandardowego startera aplikacji lub gestów.
Chahk

1
Tak, zaledwie jeden dzień po zapytaniu dostałem aktualizację HTC do Sense 3.0, gdzie na ekranie blokady jest link do aparatu. Z Sense 2.x (lub innym oprogramowaniem OEM) WidgetLocker jest akceptowalnym obejściem (patrz odpowiedź Bryansa).
pesche 27.10.11

2

Istnieją aplikacje w Android Market, które zapewniają alternatywny ekran blokady, taki jak WidgetLock lub MagicLocker (bezpłatny), za pośrednictwem którego można uzyskać bezpośredni dostęp do kamery z ekranu blokady. Również w przypadku niektórych niestandardowych pamięci ROM opartych na CyanogenMod można dodawać skróty do dowolnej aplikacji na ekranie blokady.


WidgetLocker to robi, ale o ile mogłem zobaczyć z opisu w Android Market, MagicLocker nie.
pesche
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.