Wyłącz powiadomienia wibracyjne dla WSZYSTKICH aplikacji jednocześnie


17

W moim magazynie, bez systemu Android 4.3 na Nexusie 4, jeśli odznaczę tę funkcję Vibrate when ringingw Ustawieniach dźwięku, wyłącza wibracje tylko dla połączeń. Nie wyłącza to powiadomienia o wibracjach dla poszczególnych aplikacji (Whatsapp, FB itp.). Dlatego szukam opcji wyłączenia systemu wibracji dla całego systemu , co oznacza, że ​​telefon nie powinien wibrować do niczego, czy to połączeń, SMS-ów czy powiadomień aplikacji.
To jak ta funkcja na iOS ... kiedy Vibrate on Silentjest Off, przełączenie telefonu w tryb cichy powoduje wyłączenie wibracji w całym systemie.

Czy jest jakaś aplikacja, która pozwala mi przełączać to ustawienie?
Jeśli Tasker jest sugestią, proszę podać szczegółowy opis, ponieważ wciąż jestem na krzywej uczenia się.

Aktualizacja 1
Obecnie (do Oreo) nie można tego zrobić bez rootowania i zainstalowania aplikacji oznaczonej jako odpowiedź poniżej. Dla użytkowników Xposed istnieje darmowa alternatywa: VibrationTuner

Aktualizacja 2
Nie powinno to dziwić, ale MIUI ma to. Testowane na MIUI 9.5.


możesz skorzystać z tasker tasker.dinglisch.net
Tirath,

W JAKI SPOSÓB mam go używać?
Gh0sT

Zachęcam ludzi do przejścia do poniższego linku, w którym wyraziłem swoje zaniepokojenie, a także powiązałem z tym pytaniem tutaj i staram się zwiększyć potrzebę tej funkcji w telefonach z Androidem. Polub, komentuj, star, rób, co możesz, na forum tam. Może to pomóc zwrócić uwagę zespołu Androida. Kontrola ustawień wibracji w całym systemie .
adityap

Odpowiedzi:


8

Aktualizacja: Android Pie (9.0) pozwala wreszcie wyłączyć wszystkie wibracje. Przejdź do aplikacji Ustawienia> Dostępność> Wibracje. Niektóre ROMy wciąż nie mają tej opcji, w takim przypadku możesz sprawdzić moje stare rozwiązanie.


Stare rozwiązanie - dotyczy Androida Oreo lub starszego (<9.0):

Podstawowy system Android nie ma opcji wyłączania wszystkich wibracji. To mnie również frustrowało, więc stworzyłem aplikację, która może wyłączyć je w całym systemie - https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.blade.globalvibratetoggle

Wymagany jest zrootowany telefon, ponieważ nie ma interfejsu API do wyłączania wibracji.

Aplikacja jest w zasadzie łatwy w obsłudze owijarka tego polecenia powłoki: chmod 444 /sys/devices/virtual/timed_output/vibrator/enable.


0

Przejdź do Ułatwienia dostępu i wyłącz przypomnienie. W przeciwnym razie co 15 sekund będzie przypominał ci dźwiękiem lub wibracjami.


2
Nie jestem pewien, czy o to pytał PO. Czy to ustawienie nie kontroluje okresowych wibracji pojawiających się podczas połączenia? Myślę, że pytanie brzmi po prostu, jak wyłączyć wibracje ze wszystkich powiadomień.
eldarerathis

0

W obszarze Ustawienia / Dźwięk / Dzwonek i powiadomienie / Wibracja urządzenia pojawia się pole wyboru z przyciskiem tworzenia. Właśnie stworzyłem wzór wibracji bez niczego i oznaczyłem go jako żaden. Przełączono wibrację urządzenia na brak i gotowe. Wydaje się, że działa.


0

Przejdź do ustawień - dźwięki i powiadomienia - inne dźwięki wyłączają wibracje na ekranie dotykowym.


1
To nie zmieni zachowania powiadomień. To tylko ustawienie dla informacji zwrotnej po dotknięciu ekranu.
Dan Hulme

-1

Wiadomości> Menu (lewy dolny przycisk)> Ustawienia> Ustawienia powiadomień> Odznacz Wibracje


2
To po prostu wyłącza wibracje w aplikacji Messaging. Pytanie dotyczy wyłączenia wibracji dla wszystkich aplikacji.
Dan Hulme,

-1

Przejdź do Ustawienia → Język i wprowadzanie → Klawiatura i metody wprowadzania → Ustawienia klawiatury Andriod (koło obok używanej klawiatury ) → W obszarze Ogólne usuń zaznaczenie opcji Wibruj po naciśnięciu klawisza .

Teraz wibracje powinny być wyłączone dla wszystkich naciśnięć klawiszy, w tym klawisza Home, Back i innych.

Jeśli tak nie jest, może być konieczne przejście do: Ustawienia → Dostępność → W obszarze System odznacz HAC (Haptic Feedback), jeśli jest włączony.

Teraz, gdy zarówno „HAC”, jak i „Vibrate on Key Press” są wyłączone, telefon powinien być wolny od wibracji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.