Czy istnieje czytnik PDF (lub epub), który pozwala robić notatki (a przynajmniej kopiować tekst)?


12

Mam wiele plików PDF, które chciałbym przeczytać na mojej karcie Galaxy Tab, a następnie robić notatki. Najlepiej, gdyby notatki były dołączane do dokumentu (może to być tak jak Skim ), ale jako obejście problemu mogę sobie również wyobrazić skopiowanie odpowiedniego fragmentu tekstu do osobnej aplikacji do robienia notatek.

Najlepiej, jeśli czytelnik powinien bezpośrednio obsługiwać pliki PDF, ale jeśli nie ma rozwiązania PDF, mógłbym również rozpocząć konwersję dokumentów (być może za pomocą Calibre ) dla czytnika plików epub.

Wypróbowałem Adobe Reader, ThinkFree Office i Aldiko, z których wszystkie mają akceptowalną wydajność ładowania plików PDF, ale oprócz uciążliwego powiększania nie mają także możliwości kopiowania ani dodawania notatek.


Zobacz także moją odpowiedź tutaj na podobne pytanie :)
Izzy

Odpowiedzi:


5

RepliGo Reader (5 USD) umożliwia kopiowanie tekstu i tworzenie adnotacji.

Ponadto, jeśli konwertujesz je na epuby, aplikacja Nook pozwala robić notatki. Może to pozwolić na skopiowanie tekstu na książce nieobjętej DRM, ale nie mam żadnej z nich, więc nie jestem w stanie go przetestować. (Pamiętaj, że chociaż Nook pozwala czytać pliki PDF, obecnie aplikacja Nook nie.


Czytnik RepliGo jest świetny, pozwala nawet rysować. To, czego nie obsługuje, to dodawanie zakładek (prawdopodobnie zewnętrznych do pliku PDF). Zwykle po prostu możesz dodać notatkę zamiast zakładki, ale w przypadku chronionych plików PDF jedyne, co możesz zrobić, to skopiować tekst.
pesche 27.01.11

Cieszę się, że podoba Ci się aplikacja. Szkoda, że ​​nie można tworzyć zakładek ani przechowywać notatek poza plikiem PDF wewnątrz aplikacji RepliGo.
Matt

3

ezPDF wykonuje zakładki, podświetlanie wielokolorowe, ma listę adnotacji i wiele innych rzeczy. Zapisuje się w formacie PDF i można otworzyć zapisany plik później w Skim.0

Aplikacja Kindle pozwala wyróżniać i robić notatki na temat obu książek ze sklepu Amazon oraz innych plików, takich jak DR. Wolne od plików .Mobi i Txt, jeśli skopiujesz je do folderu Kindle na karcie SD.

Notatki te nie będą synchronizowane z Internetem ani z innymi urządzeniami, ale są przechowywane z tą książką w telefonie. Możesz przeszukiwać książkę w celu znalezienia notatek i wyróżnień i zobaczyć je później.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.