Czy jakość sygnału GPS wpływa na żywotność baterii?


9

Czy zły / słaby sygnał GPS wpływa na żywotność baterii? Na przykład, kiedy w centrum miasta z dużą ilością wysokich budynków lub w lesie lub górach, czy GPS będzie szybciej rozładowywać baterię?


Czy ma to związek z pytaniem, które zadałeś wcześniej?
t0mm13b,

Nie, uważam pytania za osobne tematy.
Kozuch,

Odpowiedzi:


9

Nie. Zły zasięg telefonu zmniejsza żywotność baterii, ponieważ telefon musi przesyłać więcej mocy, aby móc się z powrotem połączyć z wieżą komórkową. To tak, jakbyś ledwo słyszał, jak ktoś na ciebie krzyczy: krzyczysz też głośniej, aby upewnić się, że cię słyszy. Ale GPS to sygnał jednokierunkowy: telefon tylko go odbiera, niczego nie przesyła. Nie ma znaczenia, jak duże jest tłumienie: albo telefon słyszy, albo nie słyszy.

Jedynym sposobem, w jaki słaby sygnał GPS spowodowałby większe zużycie energii, jest pozostawienie włączonego ekranu i oczekiwanie na ustalenie pozycji przez aplikację :-)


6

GPS ogólnie wpływa znacząco na żywotność baterii tylko wtedy, gdy jest używany (w trybie czuwania zużycie energii jest znikome, zwykle znacznie poniżej 1 mW). Ale gdy próbuje uzyskać poprawkę (tzn. Chcesz poznać swoją aktualną pozycję), może osiągnąć wartości zużycia porównywalne z ekranem twojego urządzenia (~ 500 mW).

W opisanej sytuacji może to mieć wpływ na żywotność baterii. Ale „jeśli” i „ile” zależy od tego, jak często aplikacje próbują uzyskać poprawkę. Chociaż zwykle odbywa się to na pierwszym planie (tzn. Aktywujesz go aktywować), być może aplikacje używają go w tle, np. Przypomnienia o lokalizacji.


1

GPS zużywa baterię, jak opisano w punkcie „Jak GPSing” wyczerpuje baterię? . Ale nie mam pojęcia, że ​​słaby odbiór GPS znacznie zmniejsza zużycie baterii. I ja również czytać to gdzieś: GPS only takes up battery life when something uses the fine position permission.

Jednak rozładowuje więcej baterii, jeśli pozwolisz, aby GPS był wspomagany przez dostawcę sieci. W Samsung Galaxy S4 można to znaleźć w System settings > More > Location Services > Use wireless networks. Wykorzysta informacje o sieci, aby lokalizacja GPS była jeszcze dokładniejsza w oparciu o witryny komórek sieciowych, które znajdują się w pobliżu. A jeśli sieć jest słaba (np. Sygnał 1-barowy), telefon pracuje mocniej i zużywa więcej energii.


2
Lokalizacja sieci nie jest używana do poprawiania dokładności GPS - jest to raczej (mniej dokładny) zamiennik. Jeśli wskazujesz na AGPS: służy to do przyspieszenia poprawki GPS poprzez pobranie danych almanachu z sieci zamiast z satelitów.
Izzy

1

Na to pytanie nie odpowiem ani „tak”, ani „nie”. :)

Dyskusyjny - jeśli kupujesz poprawkę GPS przez Wi-Fi, nie dostaniesz jej w lesie ani w górach :)

Jeśli jednak przeciągasz dane 3G w celu uzyskania poprawki, pojawia się pytanie, ile zużywa się baterii podczas próby uzyskania dobrego „właściwego” sygnału (pomiędzy przełączaniem masztów w celu uzyskania lepszego progu sygnału) itp. (To wiąże się z odpowiedzią @ Dan tutaj)

Nie zapominaj, że niektóre aplikacje będą próbowały uzyskać lokalizację, podobnie jak Facebook.

W zależności od zainstalowanych aplikacji, które mają uprawnienia do lokalizacji, a także usług działających w tle, wszystkie one nieuchronnie spowodują wyciek soku podczas próby uzyskania poprawki GPS. W ten sposób może również pojawić się uprzedzenie użytkownika.

Jeden telefon z tylko Mapami będzie odbierał swój szybki, inny telefon z Facebookiem, Mapami, G +, FourSquared będzie twierdził, że jest wolny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.