Jak dokładny jest GPS w moim telefonie komórkowym?


20

Zastanawiałem się, jak dokładny jest GPS w moim HTC Desire Android w porównaniu z dedykowanym ręcznym urządzeniem GPS lub samochodowym satnavem?

Powód, dla którego pytam, jest to, że przeczytałem artykuły narzekające, że GPS iPhone'a nie jest bardzo dokładny i zastanawiałem się, czy dotyczy wszystkich telefonów komórkowych.


Pamiętaj też, że aplikacje takie jak Mapy Google dają (nie) dokładność na ekranie. Gdy Mapy Google nie mają bardzo dokładnej poprawki lokalizacji, rozszerzy niebieskie kółko, aby objąć obszar, w którym możesz być. Kiedy zmieni się w niebieską kropkę, oznacza to, że jest to dobra poprawka.
GAThrawn

Nie sądzę, że GPS iPhone'a jest mniej dokładny. Jestem pewien, że czytasz, że aplikacja Apple Maps nie jest dokładna.
ZnewmaN

Odpowiedzi:


17

Mam HTC Kaiser (AT&T Tilt), na którym zainstalowałem Mapy Google. Mapy Google podały mi liczbę satelitów, które przez cały czas można było zobaczyć w nawiasach. Kiedy korzystałem z wewnętrznego GPS mojego telefonu, otrzymywałem około 4 satelity, a kiedy korzystałem z zewnętrznego GPS GPS, otrzymywałem około 12 satelitów. Kiedy korzystam z TomTom, mam około 7. Liczba satelitów jest największą szansą na uzyskanie dobrej lokalizacji; im więcej tym lepiej. Nigdy nie próbowałem zewnętrznej anteny GPS w moim HTC Kaiser, aby sprawdzić, czy to tylko antena była przyczyną problemu, czy też była to coś innego.

Program o nazwie „ Status GPS ” dostępny w sklepie Google Play pokaże Ci, jak dokładny jest Twój GPS w danym momencie. Liczba pojemników z zielonymi paskami to liczba satelitów, które Twój telefon może „usłyszeć / zobaczyć” w danym momencie, a także daje dokładność w metrach na wyświetlaczu.


Mój FreeRunner przez większość czasu widział około 7-12 satelitów, w zależności od sygnału wieży komórkowej (ma AGPS) i lokalizacji.

@Broam to gta02? Jaka dystrybucja?
ott--

6

Układ GPS używany w urządzeniach z Androidem (zwykle SiRF Star 3/4) jest klasy cywilnej. Chipy klasy cywilnej mają pewne celowe ograniczenia na równi z chipami klasy wojskowej. Cywilne żetony zawierają pewne umyślne błędy zwane „ Selektywną dostępnością ”.

Dlatego niezależnie od tego, czy jest to odbiornik GPS na Androida, iPhone'a, Bluetooth, czy też dedykowane urządzenie, które może być przenośne, lub samochód znajduje się w kategorii cywilnej, która nie może być dokładniejsza niż 20 metrów pod najlepszą możliwą blokadą satelitarną (oczywiście z AGPS to można ulepszyć). Proszę sprawdzić w Wikipedii artykuł , który mówi: „... poprawia precyzję cywilnej GPS od 100 metrów (330 stóp) do 20 metrów (66 stóp).”

iPhone wykorzystuje układ BCM4750 BroadCOM, a telefony z Androidem (Samsung Galaxy S2) korzystają z SiRF Star 4.

Co ciekawe, strona internetowa twierdzi, że „opublikowana dokładność pozycji ustalonej dla BCM4750 wynosi 2m.”, Co moim zdaniem nie może być poprawne. W niniejszej publikacji badawczej jest powiedziane, że „iPhone 4 wykazuje przesunięcie (około 20 metrów)”, co wydaje się być bardziej naukowe i koreluje ze stroną Wikipedii.

Jednak wszystkie te rozmowy dotyczą wyłącznie aspektu sprzętowego. Jest to oprogramowanie, które odczytuje dane wejściowe z układu, przetwarza je i wyświetla. Jeśli to nie robi dobrej roboty, cóż, nadal psuje serial.

Ostatecznie moją odpowiedzią byłoby ponownie pytanie: „Jeśli wszystkie te cywilne urządzenia GPS nie mogą być dokładne o więcej niż 20 metrów, czy to znaczy, że cokolwiek oznacza, że ​​X jest dobry, a Y zły? ;-)”

Aktualizacja Dzięki @Ropo zauważam , że dostępność selektywna jest rzeczywiście usunięta. Oto oficjalne oświadczenie , które mówi:

Selektywna dostępność (SA) była celową degradacją publicznych sygnałów GPS wdrażaną ze względów bezpieczeństwa narodowego.

W maju 2000 r., Pod kierunkiem prezydenta Billa Clintona, rząd USA zaprzestał stosowania dostępności selektywnej, aby GPS lepiej reagował na użytkowników cywilnych i komercyjnych na całym świecie.

Stany Zjednoczone nie zamierzają nigdy więcej korzystać z dostępności selektywnej. We wrześniu 2007 r. Rząd USA ogłosił decyzję o zamówieniu przyszłej generacji satelitów GPS, znanych jako GPS III, bez funkcji SA. Takie postępowanie sprawi, że decyzja polityczna z 2000 roku będzie trwała i wyeliminuje źródło niepewności w działaniu GPS, które budziło obawy użytkowników GPS na całym świecie.

Proszę również spojrzeć na pytanie na StackOverflow.


Fajnie, dziękuję za doprowadzenie mnie do tej odpowiedzi! +1
Zuul

Wystarczy wspomnieć, że dostępność selektywna została usunięta w 2000 r.

-1

Wspomagane układy GPS (AGPS), które można znaleźć w większości telefonów komórkowych, wymagają pewnej pomocy ze strony sieci komórkowej (wież), aby uzyskać wstępną poprawkę. Bez względu na to, jak dokładne są, nie będą dobrze działać bez wieży komórkowej w zasięgu w porównaniu z samodzielnym chipsetem GPS.


Assisted-GPS to w pełni samodzielny chipset GPS; nie wymaga, aby sieć komórkowa uzyskała wstępną poprawkę (chociaż istnienie sieci komórkowej zostanie wykorzystane w celu skrócenia czasu do pierwszej poprawki).
Lie Ryan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.