Jak włączyć automatyczną aktualizację Sklepu Play tylko dla kilku aplikacji?


20

Jak mówi tytuł, chciałbym włączyć automatyczną aktualizację dla zaufanych aplikacji (np. Aplikacji Google), ale jeśli otworzę aplikację w Sklepie Play i sprawdzę Auto-update, pojawi się pytanie „Automatyczna aktualizacja jest obecnie wyłączona dla wszystkich aplikacji. Czy chcesz to włączyć? Zawsze możesz to zmienić w Ustawieniach. Mogą obowiązywać opłaty za przesyłanie danych. ” Teraz, jeśli wybiorę Tak, automatyczna aktualizacja jest włączona dla wszystkich aplikacji i muszę odznaczyć każdą z nich osobno.

To, czego szukam, to sposób na włączenie automatycznej aktualizacji, usunięcie zaznaczenia wszystkich aplikacji z automatycznej aktualizacji i ręczne wybranie aplikacji, które mogą się aktualizować automatycznie (tj. Opt-in zamiast opt-out).

Zdjęcie 4.2.2 na Sony Xperia Z. Nie zrootowałem urządzenia, więc preferowane są rozwiązania bez rootowania.

EDYCJA: Sytuacja pogorszyła się. Teraz, jeśli mam kilka aplikacji oczekujących na aktualizację i wybieram Update all, dostaję wyskakujące okienko dla każdej aplikacji z pytaniem: „Automatyczna aktualizacja została wyłączona dla [aplikacji], czy na pewno chcesz zaktualizować?”. Wygląda na to, że dążymy do włączenia automatycznej aktualizacji dla wszystkich aplikacji, a mi się to nie podoba.

Odpowiedzi:


6

Możesz to zrobić dzięki funkcji Titanium Backup Pro Market Auto Updates….

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Dzięki, ale wolałbym rozwiązanie inne niż root. Ale dobrze wiedzieć, na wypadek, gdyby później zrootowałem telefon.
onik

4

Jak już zapewne wiesz ... ta funkcja jest wreszcie wbudowana w Play Store v4.3.10. Zobacz to.


3
Nie, nadal musisz najpierw włączyć automatyczne aktualizacje dla wszystkich aplikacji i wyłączyć je jeden po drugim. Dotyczy to tylko przycisku Aktualizuj wszystko, jeśli włączona jest automatyczna aktualizacja w całym sklepie.
onik

Ale w tym przypadku ... po kliknięciu Aktualizuj wszystko tylko wybrane aplikacje zostaną zaktualizowane. To jest to, czego szukasz, prawda?
Gh0sT,

1
Nie, szukam opcji włączenia automatycznej aktualizacji, aby działała w tle, ale tylko dla kilku aplikacji. Resztę chcę zaktualizować ręcznie (po sprawdzeniu dziennika zmian i nowych recenzji) pojedynczo lub za pomocą przycisku Aktualizuj wszystko.
onik

2

Jak wspomniałem w podobnym wątku, jeśli nie chcesz zrootować swojego telefonu, jest Play Apps Updater . Właśnie go zainstalowałem i wydaje się, że działa, chociaż nie mogę ręczyć za to inaczej.


To byłaby najlepsza odpowiedź. Niestety twórcy napisali na stronie aplikacji Google Play: Nie pobieraj tej aplikacji. To już nie działa z powodu ograniczeń w Androidzie .
dr01

0

Przejdź do żądanej aplikacji, dotknij 3-kropkowanego przycisku menu i sprawdź automatyczną aktualizację dla tej aplikacji.


5
Próbowałem już tego i ta opcja próbuje włączyć automatyczną aktualizację dla wszystkich aplikacji, jak wspomniałem w pytaniu.
onik

Jest to jedyna metoda inna niż root, którą musisz włączyć automatyczną aktualizację i zrezygnować z wszystkich aplikacji, których nie aktualizujesz samodzielnie.
Kmelkon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.