Aplikacja / skrót, aby szybko zmienić typ blokady ekranu?


12

Dwa scenariusze:

  1. Jestem w „zaufanym” miejscu i nie chcę cały czas wprowadzać hasła / wzoru odblokowania
  2. Jestem w „niezaufanym” miejscu i chcę, aby mój telefon był zablokowany za pomocą hasła / wzoru

czy jest jakiś sposób na użycie skrótu / aplikacji, która szybko zmienia sposób blokowania ekranu? na przykład (kiedy mój ekran jest odblokowany) - Naciskam ikonę, a typ blokady zmienia się z używania zwykłej metody odblokowania na metodę odblokowania za pomocą hasła / wzoru i odwrotnie.

za pomocą Androida 2.2

edycja : dodałem poniżej nową odpowiedź na temat tego, czego teraz używam do osiągnięcia tego (używając Androida2.7.7)

Dziękuję Ci


Też tego szukałem. W moim idealnym świecie można ustawić ekran blokady tak, aby miał dwa suwaki. 1. normalny na dole (wiem, że niektóre interfejsy są różne) i 2. inny niewidoczny na górze. Gdy przesuniesz, aby odblokować dolnym, pojawi się monit o wprowadzenie numeru PIN. Ty, właściciel telefonu, byłbyś jedynym świadomym górnego suwaka, więc miałbyś nieograniczony dostęp do telefonu, przesuwając niewidoczny slajd. To byłby scenariusz, który prowadziłbym w „zaufanym” miejscu, na wypadek, gdyby zapomniałem go przełączyć przed przejściem do „niezaufanego” miejsca.
Matt

wadą twojego podejścia jest - gdyby była to aplikacja dla mas, każdy próbowałby „znaleźć” twój niewidzialny suwak. Mam pomysł na normalny suwak + dodatkowy suwak, który blokowałby ekran za pomocą hasła / wzoru .. więc byłby to bardzo łatwy sposób na dodanie dodatkowego bezpieczeństwa ... Myślę, że byłoby to bardzo wygodne. mam nadzieję, że wyjaśniłem to wystarczająco dobrze hehe: D
pootzko 21.01.11

Wiem, ale dlatego byłoby to tylko dla „zaufanych” lokalizacji jako dodatkowy poziom bezpieczeństwa.
Matt

Odpowiedzi:


8

Z tego, co przeczytałem, Tasker powinien być w stanie to zrobić. Możesz włączyć lub wyłączyć mechanizm blokady ekranu na podstawie dowolnych kryteriów, w tym wartości zmiennej. Możesz także zmienić wartość zmiennej za pomocą widgetu. Połącz dwa i powinno działać.

Zastrzeżenie Lector: Badałem Taskera, czytałem o tym, co może, a czego nie może zrobić, ale nigdy tego nie próbowałem (jeszcze). Weź to jako spekulację.


Spróbuję i zostawię komentarz tutaj. Dziękuję Ci!
pootzko

1
Wczoraj pobrałem Tasker - tak, można to zrobić. tasker.wikidot.com/keyguardtog
Joe Casadonte

Czy możesz wyjaśnić, jak to zrobiłeś?
Jack „

5

W międzyczasie mam wersję 2.3.7 i na wypadek, gdyby ktoś potrzebował innego rozwiązania - teraz używam widżetów zasilania do ręcznego włączania i wyłączania blokady ekranu. Kiedy jestem w sieci domowej, używam WIFi Unlocker, aby blokada ekranu była wyłączona, gdy połączenie jest włączone. Działa bardzo dobrze.

edycja: Po aktualizacji do wersji 4.2+ po prostu zacząłem używać wbudowanych profili Androida. Można tam ustawić typy blokady ekranu, a następnie łatwo je przełączać za pomocą „menu przycisku zasilania z długim naciśnięciem”.


nie wiesz, czy powinienem zaktualizować rozwiązanie tej odpowiedzi, czy zachować starą odpowiedź?
pootzko,

2
Myślę, że najlepiej jest zmienić zaakceptowaną odpowiedź na to. Jesteś operatorem i powinieneś decydować, co dla ciebie działa, nawet jeśli nie jest to najbardziej pozytywna odpowiedź.
Martin Tapankov,

4

Jestem całkiem pewien, że nie można tego zrobić w wersji 2.2. Nawet jeśli wykonasz kopię zapasową danych na ekranie blokady, przywrócisz do ustawień fabrycznych i przywrócisz dane, przywracany jest tylko „typ” ekranu blokady, a nie faktyczny wzór lub hasło. Zaprojektowano go tak, aby nie był zmieniany, z wyjątkiem aplikacji Ustawienia.


1
Czy próbowałeś użyć Taskera, włączając wzór blokady ekranu w ustawieniach telefonu i przełączając opcję Wzorzec blokady klawiatury w Taskerze? Działa dla mnie w 2.1, podczas gdy żadna inna aplikacja / widget nie działała.
Malabarba

Niestety nie korzystałem z Taskera. Zakładałem, że Android jest bezpieczniejszy. Dam odpowiedzi Joe +1 i mam nadzieję, że pootzko zmieni przyjętą odpowiedź.
Mateusz

3

Jak wspomniano wcześniej, Tasker może sobie z tym poradzić. Możesz skonfigurować przycisk przełączania zgodnie z opisem, postępując zgodnie z tymi instrukcjami . Mam coś podobnego skonfigurowanego, aby nie pytał o mój PIN bezpieczeństwa, gdy jestem podłączony do sieci domowej. Jeśli jestem poza domem, muszę wprowadzić mój kod PIN. Jest to całkiem przydatne. Jedynym minusem korzystania z tego jest to, że utracisz funkcję przesuwanego odblokowania, gdy blokada klawiatury jest wyłączona. Po naciśnięciu przycisku odblokowania ekran włączy się bez żadnego suwaka. To tylko niepokój, jeśli uważasz, że przypadkowo wciśniesz przycisk odblokowania w kieszeni. Osobiście i tak nie mogę zmusić ekranu dotykowego do zrobienia czegokolwiek przeciwko moim ubraniom.


2

Nie jestem pewien, ale myślę, że większość widżetów, które kiedyś mogły przełączać zabezpieczenia ekranu blokady, nie działa już we Froyo (2.2) i wyżej.

Właśnie miałem zasugerować Widżet LockMe , ale zauważyłem, że masz 2.2, a programista mówi, że nie działa z 2.2

Istnieją również bardzo przydatne i bogate w funkcje Rozszerzone elementy sterujące - które rzekomo mają tę funkcjonalność, ale najlepiej ją przetestować przed zakupem.


1

Na telefonie z systemem 4.4.2 użyłem kombinacji Tasker i Secure Settings, aby wyłączyć / włączyć ekran blokady PIN w zależności od pozycji mojego telefonu. Działał całkiem dobrze

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.