Najłatwiejszy sposób na przetestowanie wewnętrznego GPS


12

Jaki jest najłatwiejszy sposób na sprawdzenie, czy wewnętrzny moduł GPS urządzenia z Androidem działa poprawnie (być może przed zakupem drogiego oprogramowania do nawigacji)?

Geotagowanie zdjęcia? Masz jakieś bezpłatne narzędzie diagnostyczne?

Pamiętaj, że mam na myśli wewnętrzny GPS, a nie bluetooth lub A-GPS.

Odpowiedzi:


12

Jeśli przez wewnętrzny GPS masz na myśli ustalenie pozycji za pomocą satelitów GPS, możesz użyć aplikacji „GPS Status & Toolbox”, aby uzyskać poprawkę, a także wiedzieć, ile czasu zajęła jej poprawka.


przepraszam, nie wiem, jak nie zauważyłem, że sugerujesz tę samą aplikację. Dałem ci +1
GAThrawn

4

Powiedziałbym, że odpalamy Mapy Google i sprawdzam, czy jesteś tam, gdzie jest napisane, że jesteś.


Zdecydowanie. Otwórz GMaps i naciśnij ikonę pinezki po prawej stronie pola wyszukiwania.
Iain

2
Ostrożnie, Android potrafi bardzo dobrze określić swoją lokalizację na podstawie sygnałów WiFi, nawet bez działającego GPS.
itsadok

3

W zależności od modelu możesz dostać się do GpsSetup2 z kodem *#*#1472365#*#*(działa przynajmniej z Androidem 2.1 na urządzeniu Samsung Galaxy 5), a wewnątrz niego możesz przejść do:

Commands -> Get position -> Start GPS

gdzie urządzenie spróbuje połączyć się z pobliskimi satelitami i poda swoją pozycję.
Po raz pierwszy to zrobiłem, zajęło mi to ponad sześć minut.2

Nie zawsze wystarczy potwierdzić, że aplikacja Mapy pokazuje Twoją lokalizację. Musisz również upewnić się, że Twoja lokalizacja jest przesyłana z powrotem na serwer, w przeciwnym razie nawigacja w czasie rzeczywistym nie będzie działać. W sekcji „Lokalizacja i prywatność” powinno znajdować się ustawienie „Lokalizacja”, które pozwala wybrać „Tylko E911” lub „Lokalizacja włączone” lub coś podobnego. Musisz ustawić tę opcję na Włączone, aby nawigacja w czasie rzeczywistym działała.

W niestandardowej pamięci ROM, którą ostatnio sflashowałem, jest jakiś błąd dotyczący GPS, a nawigacja nie działa. W moich ustawieniach nie mogę nawet znaleźć opcji przełączania między E911 a „Lokalizacja włączona”. Naprawdę nienawidzę tego robić, ponieważ podoba mi się mój obecny ROM z innych powodów. Ale muszę wrócić do HydroRom, ponieważ naprawdę chcę, aby nawigacja działała.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.