Jak zatrzymać automatyczne aktualizowanie Sklepu Play?


15

Jak mogę powstrzymać Google Play przed automatyczną aktualizacją do najnowszej wersji? Próbowałem usunąć hostsplik, ale nie jest on usuwany. Mój telefon jest zrootowany.

Odpowiedzi:


10

Możesz zatrzymać automatyczne aktualizowanie aplikacji w następujący sposób:

 • Przejdź do aplikacji Sklep Google Play
 • Kliknij przycisk menu i kliknij Settings
 • Wybierz Auto-update apps poniżejGeneral
 • Wybierać Do not auto update apps

8
Nie jestem pewien, czy to właściwie dotyczy pytania, które zadał OP (i na razie przywróciłem twoją edycję do pytania). Pierwotne sformułowanie sugeruje, że chce wiedzieć, jak zatrzymać Google Play się z aktualizacją do najnowszej wersji, a nie, jak powstrzymać go przed aktualizacją inne aplikacje automatycznie (choć to nieco niejasne).
eldarerathis

To nie działa, automatyczne aktualizowanie Sklepu Google Play za każdym razem, gdy otwierasz aplikację, niezależnie od ustawienia.
Guillermo Siliceo Trueba

6

Aby wyłączyć Sklep Google Play:

 1. Musisz mieć zainstalowaną wersję 4.8.2 (wystarczy zastąpić ją /system/appnową com.android.vending.apk).
 2. Pobierz usługę root ze sklepu o nazwie Wyłącz usługę (ponownie upewnij się, że root jest zainstalowany, a aplikacja ma uprawnienia roota).
 3. Teraz w aplikacji do wyłączania usługi przejdź do karty aplikacji systemowej i znajdź Sklep Google Play. Stuknij w to, a otrzymasz listę usług.
 4. Przewiń w dół i odznacz Sprawdź Wi-Fi i Aktualizuj usługę.
 5. Zobaczysz powiadomienie Proszę czekać , a na dole powinien pojawić się BusyBox, informujący, że aplikacja uzyskała dostęp do konta root.
 6. Wyjdź z aplikacji i voila! Sklep Google Play nigdy się nie zaktualizuje ani usługi Google Play (chyba że zainstalujesz nową wersję, w takim przypadku musisz powtórzyć proces).

2
Gdzie mogę znaleźć wersję 4.8.2?
kot sufitowy

5

Po pierwsze, musisz mieć zainstalowaną wersję 4.8.2 (wystarczy zastąpić ją /system/appnową com.android.vending.apk).

Instrukcje (od stąd ):

 1. Zrootuj, zainstaluj SuperSU.
 2. Zainstaluj BusyBox, a następnie emulator terminala.
 3. Zatrzymaj dostęp do Internetu na Androidzie, w przeciwnym razie automatycznie zaktualizuje Sklep, dzięki czemu ciężkie pisanie będzie bezużyteczne.
 4. otwórz Settings-> App manageri znajdź Sklep Play. dotknij tego. otworzy się okno właściwości. będzie przycisk Uninstall Updates. Kran na nim, kliknij YesnaReplace with factory version? pytanie.
 5. Ponieważ nie ma połączenia z Internetem, nie można zaktualizować Sklepu Play. Wykorzystajmy to.
 6. Otwórz emulator terminala i wpisz kolejno polecenia:

su

(w tym momencie aplikacja SuperSU poprosi Cię o przyznanie uprawnień roota dla aplikacji emulatora terminala, kliknij Grant access).

touch /data/app/com.android.vending-1.apk

chattr +i /data/app/com.android.vending-1.apk

Cieszyć się! Niezależnie od połączenia internetowego, Play Store ma teraz potrzebną wersję, a nie Google. Może to działać w Play Store 4.8 i nowszych, ale go nie testowałem.


+1 Odpowiedź, która faktycznie działa . Należy pamiętać, że być może trzeba będzie wymienić -1ze -2jeśli już istnieje. (Ale nie idź do -3!)
user541686,

1
To nie rozwiąże problemu, ponieważ wciąż będzie pobierał całą zawartość do folderu tymczasowego raz po raz ...
Emil

2

Zmodyfikowana wersja kroków Stephena Schraugera, na podstawie filmu tutaj , ponieważ chmod +izwróciła błąd na moim telefonie. Testowane na systemie Android ICS (Cyanogenmod 9, Play Store 3. *).

Zakładając zrootowany telefon:

 1. Zatrzymaj dostęp do Internetu na Androidzie, ponieważ automatycznie zaktualizuje Sklep Play, dzięki czemu ciężkie pisanie będzie bezużyteczne.
 2. Otwórz Ustawienia → Menedżer aplikacji i znajdź Sklep Play. Stuknij w to. Tt otworzy okno właściwości.
 3. Będzie przycisk Uninstall Updates. Stuknij w to, kliknij „Tak” na „zastąpić wersją fabryczną?” pytanie.

Ponieważ nie ma połączenia z Internetem, nie można zaktualizować Sklepu Play. Wykorzystajmy to.

Otwórz emulator terminala i wpisz kolejno polecenia:

su

W tej chwili aplikacja supersu poprosi Cię o przyznanie dostępu do konta root dla aplikacji Emulator terminala, kliknij opcję przyznania dostępu.

mkdir /data/app/com.android.vending-1.apk

Zamiast tworzyć plik i zapobiegać modyfikacjom z uprawnieniami, po prostu tworzy katalog, którego aktualizator nie może zastąpić.

Teraz możesz ponownie włączyć połączenie internetowe i nie będzie ono aktualizowane, dopóki katalog nie zostanie usunięty.


1

W folderze systemowym powinien znajdować się MarketUpdater.apk. Jeśli usuniesz ten plik, Sklep Play nie będzie się już aktualizował. Nie powinno to jednak wpłynąć na nic innego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.