Jak mogę uzyskać dostęp do plików w „/ data / data” i skopiować je na kartę pamięci bez rootowania?


Odpowiedzi:


27

Bez dostępu do katalogu głównego masz 2 opcje. Obie opcje (mogą) pozwalają na dostęp do plików dla określonej aplikacji, np. Folderu /data/data/com.app.packagename.

 1. Jeśli aplikacja jest debuggowana, możesz użyć run-aspolecenia w powłoce adb (więcej informacji o tym, co to jest i jak go zainstalować, można znaleźć tutaj )

  adb shell
  run-as com.your.packagename` 
  cp /data/data/com.app.packagename/
  
 2. Jeśli aplikacja nie jest debugowalna, możesz użyć funkcji kopii zapasowej Androida.

  adb backup -noapk com.app.packagename
  

  Zostaniesz teraz poproszony o „odblokowanie urządzenia i potwierdzenie operacji tworzenia kopii zapasowej”. Najlepiej NIE podawać hasła, w przeciwnym razie odczyt danych będzie trudniejszy. Wystarczy kliknąć „zrób kopię zapasową moich danych”. Wynikowy plik „backup.ab” na komputerze zawiera wszystkie dane aplikacji w formacie kopii zapasowej Androida. Zasadniczo jest to skompresowany plik tar. Ta strona wyjaśnia, w jaki sposób można użyć polecenia zlib OpenSSL do jego rozpakowania. Możesz użyć adb restore backup.dbpolecenia, aby przywrócić kopię zapasową.


3
Czy dotyczy to również aplikacji z android:allowbackup="false"?
Key-Six,

2
@Drejon Nie, nie sądzę, aby to zadziałało w tym przypadku (ale nie przetestowałem tego, więc nie jestem w 100% pewien).
THelper

1
Jestem pewien, że istnieją przypadki aplikacji, które nie pozwalają na tworzenie kopii zapasowych. Tworząc kopie zapasowe wszystkich aplikacji, po prostu nie tworzą kopii zapasowej. AFAIK, niektóre aplikacje mogą zawierać ograniczony zestaw plików, a może nawet coś niestandardowego, więc nie traktuj tego jak zawsze 1: 1 katalogu w / data / data. BTW, BlackBerry zmusza mnie do użycia hasła, ale można je odszyfrować (jeśli masz hasło). Myślę, że użyłem do tego sourceforge.net/projects/adbextractor .
v6ak

2
Udało mi się go uzyskać za pomocą adb backup -noapk com.app.packagename Otrzymasz backup.ab, a następnie będziesz musiał przekonwertować na tar (aby otworzyć za pomocą 7zip) Możesz przekonwertować go za pomocą sourceforge.net/projects/adbextractor - tam to słoik w środku zwany abe.jar. Następnie możesz uruchomić polecenie java -jar abe.jar rozpakować backup.ab backup.tar
Igor Vuković

0

Coś lekkiego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych danych aplikacji na Androida (plik .db) lub bezpośredni dostęp przez USB Debugowanie, nawet jeśli niektóre telefony nie obsługują UMS

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.