Pobór mocy z GPS - Czy ziarnistość wpływa na ilość pobieranej mocy?


9

Wszyscy wiemy, że GPS pobiera znaczną ilość energii baterii. Czy ktoś wie o jakichkolwiek badaniach, które testują „ziarnistość” sygnału GPS przy zużyciu baterii?

Nie mówię też o triangulowanym GPS urządzenie-GPS vs sieć komórkowa, aplikacje na Androida mogą wybrać odległość (1 metr, 5 metrów, 500 metrów itp.), W której będą powiadamiani o zmianie lokalizacji. Wyobrażam sobie, że niezależnie od ustawionej wartości, GPS bardzo szybko uzyskuje nową lokalizację i tylko powiadamia aplikację, gdy tylko zechce.

Czy ktoś wie o jakichkolwiek badaniach poboru mocy przy różnych ustawieniach GPS? Dzięki!

Odpowiedzi:


6

GPS to technologia pasywna - nie jest powiadamiana o nowej pozycji, rozwiązuje ją, słuchając odbieranych sygnałów GPS i wykonując pewne obliczenia matematyczne.

Dostępne w aplikacjach GPS opcje, które pozwalają wybrać minimalną odległość, sprawiają, że twoja lokalizacja wydaje się bardziej stabilna - małe zmiany w obliczonej lokalizacji w przeciwnym razie stworzyłyby wiele i wiele punktów na trasie (jeśli to właśnie nagrywasz) , co znacznie zwiększa rozmiar pliku.

W zależności od tego, co robi Twoja aplikacja po zmianie pozycji, możesz uzyskać pewne oszczędności energii, zwiększając tę ​​wartość, ale byłoby to spowodowane tym, że aplikacja robi mniej z pozycją, gdy już ją ma, zamiast rzadziej uzyskiwać pozycję.

Na przykład aplikacja Glympse stale wysyła Twoją pozycję do serwerów Glympse. Jeśli możesz wybrać, jak często aktualizować tę pozycję, możesz zaoszczędzić trochę energii, ale nie oszczędzasz energii po stronie GPS.


Matt, dzięki za odpowiedź. Założyłem, że GPS był w zasadzie kosztem liniowym, a tempo, z jakim się budziło, był moim wariantem. Czy znasz jakieś badania dotyczące mocy pobieranej dla stałego odbiornika GPS, który się nie porusza, w porównaniu do takiego, który stale uruchamia aktualizacje słuchaczy?
Adam

@Adam: Przepraszam, nie znam niczego, co da ci liczby bezwzględne. Jeśli zaakceptujesz, że GPS to stały koszt energii, to możesz założyć, że dodatkowy koszt robienia „cokolwiek zrobisz z aktualizacjami” spadnie prawie do zera, jeśli się nie ruszysz. YMMV - najlepiej przetestować to sam :)
Matt H

6

Pierwszy powód, że GPS może zmniejszyć zużycie energii, jeśli GPS jest wyłączony, jednak jeśli GPS jest wyłączony, a użytkownik porusza się zbyt daleko, GPS będzie musiał powtórzyć wiele obliczeń inicjalizacji (co może potrwać około 5 minut w typowe urządzenie GPS, choć może być nieco szybsze, jeśli urządzenie zna przybliżoną lokalizację lub nie musi być zbyt dokładne), ta inicjalizacja marnuje dużo energii, dlatego Android zwykle utrzymuje GPS włączony przez jakiś czas. Sterownik GPS używa tych parametrów do podejmowania decyzji, czy wyłączyć GPS, czy utrzymać go włączony, będzie znacznie bardziej ekonomiczny.

Drugi powód, dla którego źle napisane aplikacje są znacznie trudniejsze do napisania z tym, jak Android API GPS jest. Jeśli sterownik GPS po prostu uruchomi połączenia zwrotne tak szybko, jak to możliwe, wówczas źle napisane oprogramowanie może po prostu przetworzyć tyle, ile może, zamiast filtrować tylko te, których potrzebuje. Ponadto tego rodzaju interfejs API zmusza programistę do wyraźnego przemyślenia wymagań częstotliwości i dokładności oraz pozwala kierowcy lepiej zarządzać kompromisem mocy i dokładności.

W wielu przypadkach w obszarach o wysokiej gęstości wieży komórkowej system Android może po prostu użyć lokalizacji sieciowej, a w innych miejscach użyć GPS, gdy lokalizacja sieci jest zawodna. Wszystko to można zrobić w sposób przejrzysty dla programistów aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.