Czym dokładnie jest proces CloudAgent? Jego pliki zjadają przestrzeń jak szalone


16

W telefonie mam mnóstwo zwykłych rzeczy (Samsung Grand, Android 4.1.2), takich jak automatyczne aktualizacje aplikacji, Twitter, Dropbox itp. Przez większość czasu jest jasne, jakie są dla nich ustawienia sieciowe (wifi- tylko wszystkie rzeczy) i są one wyraźnie odzwierciedlone w statystykach danych.

Jedynym wyjątkiem jest proces „CloudAgent”, który:

  • tak naprawdę nie pokazuje, do czego należy (czy to część Androida? Niestandardowe rzeczy Samsunga?)
  • zjada miejsce jak szalone (jego folder był znacznie ponad 1 GB z 4 GB przestrzeni systemowej)
  • zjada sieć, nawet gdy nie ma Wi-Fi

Chociaż tak naprawdę nie powoduje żadnych poważnych problemów, jest bardzo mylące - co to jest, co robi i które ustawienia to kontrolują?

Odpowiedzi:


19

To oprogramowanie Samsunga wbudowane w system w niektórych telefonach Samsung. Podobnie jak aplikacja Dropbox, jest to usługa automatycznego przesyłania zdjęć zrobionych telefonem; łączy się z Twoim „kontem Samsung”, jeśli je utworzysz. Integruje się również z Dropbox, aby synchronizować zdjęcia z Galerią urządzeń; jeśli w Dropbox masz również włączoną funkcję „Przesyłanie z aparatu”, prawdopodobnie telefon ma dwie kopie każdego zdjęcia: zwykłe i jedno w pamięci CloudAgent.

Możesz zmienić jego ustawienia, przechodząc do głównej aplikacji Ustawienia i wybierając Chmurę z listy Menedżer aplikacji (w sekcji Urządzenia ). Możesz wyczyścić jego dane i wyłączyć je lub „zawiesić” aplikację, jeśli urządzenie jest zrootowane, a jedyną konsekwencją jest to, że zdjęcia z Dropbox nie pojawią się w Galerii. Jeśli masz również zainstalowaną aplikację Dropbox, Dropbox może nadal synchronizować (i automatycznie przesyłać zdjęcia) bez uruchamiania CloudAgent.


2
Gotcha ... Zorientowałem się, że w ustawieniach odpowiada „Chmurze”, a powodem, dla którego spożywał przestrzeń (i prawdopodobnie sieć), było ustawienie umożliwiające synchronizację wszystkich moich zdjęć Dropbox z galerią Androida (co nie to naprawdę używać, więc nie zwracałem uwagi). Wyłączenie wyczyszczonej pamięci podręcznej giganta i zatrzymanie pojawiania się rzeczy w Dropbox w galerii (przesyłanie nadal działa jak zwykle).
Rarst

1
Dziękujemy za dodatkowe informacje: dodałem to do mojej odpowiedzi, aby pomóc przyszłym użytkownikom.
Dan Hulme

1
Jasne, tak właśnie działamy na SE. ;) Należy pamiętać, że nie wydaje się, aby było to związane z funkcją automatycznego przesyłania (która jest dostępna w Dropbox i włączona w jej aplikacji), wydaje się, że jest to dodatkowy Samsung stworzony do automatycznego pobierania z Dropbox w celu zintegrowania z galerią. Telefon został dostarczony z promocją Dropbox + 50 GB, więc myślę, że Samsung czuł się zobowiązany do zrujnowania go dodatkowymi dzwonkami i gwizdkami. :)
Rarst

1
Automatyczne pobieranie z funkcji Dropbox na telefon z promocją 50 GB brzmi jak bardzo prosty sposób na uruchomienie telefonu z miejsca systemowego, nawet jeśli jest ograniczony do obrazów.
Velociraptors

1
Po prostu FYI, jeśli wyłączysz synchronizację Dropbox, NIE spowoduje to usunięcia danych z karty SDCard. Użyłem ES File Explorera do usunięcia plików z folderów w katalogu cloudagent z [wewnętrznej] sdcard.
PasadenaGeek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.