Fastboot nie widzi urządzenia


34

Przeczytałem wiele artykułów na temat tego problemu, ale nie mogę go rozwiązać. Postanowiłem zainstalować aplikację programistyczną na telefonie za pomocą Wi-Fi. Aby to zrobić, muszę zrobić kilka rzeczy z moim telefonem. Pierwszym krokiem jest odblokowanie bootloadera. Układam stos na etapie 8, fastboot oem get_identifier_tokenwyświetla informacje < waiting to device >. adbwidzi moje urządzenie, ale fastbootnie może. Pomysł?

Mój telefon to HTC Wildfire Si są to następujące kroki:

 1. Uruchomiłem ponownie telefon i przeszedłem do FASTBOOT USBtrybu
 2. Próbowałem uruchomić fastboot oem get_identifier_tokenpolecenie, ale bez powodzenia.

Korzystam z systemu Windows 7 Professional i mój telefon jest rozpoznawany jako HT1CSTR05155.


1
Co to jest model telefonu i jakich instrukcji przestrzegasz? Czy zrestartowałeś telefon w trybie fastboot (np. Za pomocą adb reboot bootloader)? Jakiego systemu operacyjnego używasz na komputerze i jak rozpoznaje telefon w tym czasie?
Siergiej Własow

Siergiej, zobacz moją edycję.
pepuch

Czy zaktualizowałeś bootloader? Powinieneś zobaczyć ***LOCKED***na ekranie telefonu po uruchomieniu do bootloadera, w przeciwnym razie nie masz odpowiedniej wersji bootloadera do odblokowania. Sprawdź także, czy telefon pojawia się w Menedżerze urządzeń bez żadnych znaków zapytania podczas wywoływania fastboot oem get_identifier_token- zobaczenie tam znaku zapytania oznacza, że ​​sterownik szybkiego uruchamiania nie został poprawnie zainstalowany.
Siergiej Własow

Odpowiedzi:


28

Linux / OSX

Uruchom fastboot jako root lub sudo.

Inne systemy operacyjne: kredyty


1
jeśli sudo fastboot oem unlocknie działa, zaloguj się jako root sudo -s, a następnie uruchom fastboot oem unlock.
gihanchanuka

2
@gihanchanuka To załatwiło sprawę, dzięki!
stommestack

Twój link jest martwy, niestety.
Kirk Woll

26

Czy ponownie uruchamiasz urządzenie do bootloadera i czy wchodzisz do fastboot USB w menu bootloadera?

Próbować:

adb reboot bootloader

Następnie poszukaj instrukcji na ekranie, aby przejść do trybu szybkiego uruchamiania.


1
Mój fastboot nie wykrywał urządzenia, ale adm działał dobrze, a twoja odpowiedź doprowadziła mnie do tego, czego mi brakowało.
Mojtaba Rezaeian

9

Problem rozwiązany. Na koniec zobaczyłem, że sterowniki dla Androida nie zostały zainstalowane. Zainstalowałem sterowniki z tej strony http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2126036 i urządzenie jest widoczne przez fastboot. Nie rozumiem tylko, dlaczego adbwidziałem urządzenie, a fastbootnie.


5
Wynika to z faktu, że telefon wyświetla różne identyfikatory urządzeń na komputerze w tych trybach i potrzebne są różne sterowniki, więc możliwe jest zainstalowanie odpowiednich sterowników dla jednego trybu, ale nie dla drugiego. fastbootProgram jest prosty i będzie po prostu pokazać < waiting for device >wiadomość zawsze, jeśli kierowcy brakuje. Jednak ten sam komunikat może pojawić się, jeśli sterowniki są poprawnie zainstalowane, ale telefon nie jest w prawidłowym stanie z identyfikatorami urządzeń Fastboot.
Siergiej Własow

6

ADB i fastboot wymagają różnych sterowników USB.

Chociaż urządzenie może wyświetlać się pod adb, gdy telefon jest włączony, nie zostanie wykryty przez fastboot, dopóki nie zainstalujesz dla niego sterownika, a zatem wyświetli się komunikat „czeka na urządzenie”.

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz menedżera urządzeń i uruchom ponownie urządzenie w celu szybkiego rozruchu, naciskając jednocześnie przyciski zwiększania, zmniejszania głośności i zasilania
 2. Zauważysz, że menedżer urządzeń odświeża się, a teraz twój telefon ma żółtą ikonę
 3. Pobierz sterownik Google USB , jest to plik zip, więc rozpakuj go w katalogu lokalnym
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy żółty trójkąt dla urządzenia i sterownika aktualizacji, wybierz opcję aktualizacji z pamięci lokalnej i wybierz folder „usb_driver” w wyodrębnionych plikach w poprzednim kroku
 5. Możesz już iść, odblokowanie oem Fastboot wykryje teraz urządzenie

2

Nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale istnieją różne sterowniki ADB i sterowniki Fastboot. Zainstalowałem sterowniki USB Google z dodatkami SDK i ADB działało świetnie, ale dostałem „czekanie na urządzenie” próbujące flashować w trybie fastboot.

Poszedłem do menedżera urządzeń z panelu sterowania i zobaczyłem urządzenie „Android 1.0” z żółtą ikoną wskazującą, że nie działa poprawnie. Musiałem zaktualizować sterownik i wybrać z listy istniejących sterowników, które miały wpis Fastboot.


2

Miałem ten sam problem opisany przez „pepuch” na moim HTC Desire S. Próbowałem różnych sterowników na stosunkowo nowych komputerach z systemem Windows 8 i Windows 10. W końcu znalazłem link sugerujący, że powinienem spróbować (tej samej) procedury na starszy komputer (stacjonarny), który zrobiłem i komputer zdołał wykryć moją Desire S w trybie USB Fastboot i udało mi się odczytać token ID. Link, który skierował mnie do rozwiązania, jest następujący: http://forums.androidcentral.com/htc-one-rooting-roms-hacks/345350-htc-one-pc-doesn-t-recognize-bootloader.html

Jedyną rzeczą, którą zrobiłem przed uruchomieniem w fastboot USB, było zainstalowanie sterowników HTC telefonu w systemie Windows 7 i sprawdzenie, czy telefon jest wykrywany, gdy Android jest uruchomiony.


1

Problem: tryby adb i fastboot dla tego samego urządzenia z systemem Android są rozpoznawane jako osobne urządzenia w systemie Windows

Scenariusz: urządzenie jest widoczne za pomocą, adb devicesale nie jest wykrywane za pomocą, fastboot devicesa inne sugestie tutaj nie działają; wciąż kończy się na „czekaniu na urządzenie” w systemie Windows i nie można wybrać sterownika do zainstalowania za pomocą odpowiedzi Rahula Pandeya za pomocą sterownika Google USB .

Możliwe rozwiązanie: ręcznie zaktualizuj sterownik urządzenia w Menedżerze urządzeń, gdy jest ono podłączone w trybie szybkiego uruchamiania

Kroki:

 1. Pobierz i zainstaluj sterowniki Android USB do swojego urządzenia. Na przykład sterowniki Samsung do telefonów Samsung lub (czcigodny) Google Galaxy Nexus
 2. Uruchom ponownie urządzenie w trybie szybkiego uruchamiania za pomocą adb reboot bootloaderlub naciskając jednocześnie przyciski Volume Up+ Volume Down+Power
 3. Otwórz Menedżera urządzeń
 4. Odłącz / podłącz urządzenie z Androidem, aby łatwo znaleźć nierozpoznane urządzenie na liście
 5. W obszarze Inne urządzenia znajdź swój telefon z Androidem z żółtym trójkątem
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz: Update driver> Browse my computer for driver software>Let me pick from a list of available drivers on my computer
 7. Znajdź właśnie zainstalowany sterownik i wybierz go. Dla mojego Google Galaxy Nexus tak było Samsung Android ADB Interface.

Przy odrobinie szczęścia rozwiąże twój problem. Teraz możesz użyć metody odblokowania bootloadera dla swojego urządzenia (lub, w moim przypadku, flashować pamięć ROM OEM).

Dzięki: https://android.stackexchange.com/a/106468/52235 za skierowanie mnie we właściwym kierunku.


0

spróbuj ponownie zainstalować sterownik Fastboot

podczas szybkiego uruchamiania

 1. otwórz menedżera urządzeń
 2. rozwiń android
 3. powinno być jedno urządzenie
 4. kliknij prawym przyciskiem myszy
 5. odinstaluj
 6. odznacz „usuń oprogramowanie sterownika”
 7. kliknij komputer z lupą (na pasku narzędzi)
 8. jeśli nie jest naprawiony, powtórz, ale sprawdź usunięcie sterownika (być może trzeba będzie go pobrać)

0

Jeśli żadne sterowniki nie działają w systemie Windows 10 lub 8.1 / 8, a Twoim celem jest po prostu użycie Fastboot do flashowania boot.img (prawdopodobnie dlatego, że masz S-ON), istnieje sposób na Linux: Przygotuj pamięć USB i użyj Live Linux Twórz i zainstaluj Live Stick, taki jak Ubuntu lub Lubuntu, na patyku. Uruchom wersję Live (być może możesz użyć VirtualBox VM w systemie Windows, nie jestem pewien). Otwórz terminal za pomocą Ctrl + Alt + T. Wpisz (bez komentarzy z // ofc):

sudo apt-get update //updates apt get
sudo apt-get install android-tools-fastboot //installs fastboot
sudo apt-get install android-tools-adb //optionally get adb
sudo fastboot devices // should show the device, don't forget the sudo!!
sudo fastboot flash boot ~/pathto/boot.img //sudo is doing the trick here, which is missing on Windows !!!
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.