Czy muszę coś wyczyścić przed przywróceniem pełnej kopii zapasowej nandroid?


9

Przyzwyczaiłem się do wycierania wszystkiego podczas instalowania nowej pamięci ROM, ale chciałbym wiedzieć, czy przywracanie nandroidu automatycznie usuwa usuwane partycje.

Kiedy uruchamiam przywracanie, widzę niektóre komunikaty mówiące, że to „formatowanie pamięci podręcznej” i „kasowanie rozruchu przed przywróceniem”, ale reszta moich partycji (system, dane, .android_secure itp.) Nie ma żadnych towarzyszących im komunikatów najpierw usuwane.

Czy Nandroid przywraca nadpisujące partycje, czy też łączy pliki z bieżącą strukturą?

Czy w związku z tym, że ma to zastosowanie do szerszego grona odbiorców, proces ten jest inny dla różnych telefonów (niektóre mają dodatkowe partycje) lub różnych wersji clockworkmod? A może proces jest taki sam dla wszystkich?

Odpowiedzi:


4

Przetestowałem to i twoje obawy są uzasadnione.

Dodałem plik /systemfikcyjny, a następnie przywróciłem nandroid. Plik fikcyjny przetrwał. Powtórzono ten sam test /dataz tym samym wynikiem. Nie wiem więc, dlaczego CWM nie usuwa najpierw tych partycji.

Autor CWM prawdopodobnie założył, że to nie ma znaczenia lub może istnieć ważny powód, dla którego nie zostały usunięte.


A może to błąd w CWM. A jeśli jest to błąd CWM, nie byłby pierwszy. :)
unforgettableidSupportsMica

2

W przypadku niektórych urządzeń, takich jak Nexus 7, nie jest to możliwe, ponieważ standardowa pamięć ROM jest zunifikowana /datai zwykle używana jako karta SD z mocowaniami FUSE. Jeśli program przywracania usunie /datapartycję, wyczyści kopię zapasową, ponieważ jest przechowywana w niej /data. Na przykład w przypadku TWRP będzie znajdować się /data/media/0/TWRP/BACKUPS/(deviceSerial)/w wybranym przez siebie podkatalogu, ale domyślnie składa się z RRRR-MM-DD-GG-MM-SS (buildID), gdy tworzenie kopii zapasowej zostało uruchomione, na przykład „2013-12- 28-14-12-18 KOT49H ”.

Myślę, że TWRP będzie próbował przywrócić to rekurencyjnie odłączyć (2) / rmdir (2) wszystko Z WYJĄTKIEM drzewa katalogów TWRP. Kiedy dokonałem przywracania, wydrukowałem komunikat o czyszczeniu /data.

Bardzo dobrze może zależeć od tego, którego odzyskiwania używasz. TWRP może mieć inny sposób niż CWM, który może różnić się od COT i tak dalej. Może to również zależeć od tego, czy urządzenie ma gniazdo karty SD, czy nie (Nexus 7 nie).


1

Zwykle przywracanie NAND zastąpi przywrócone partycje. Wszystko, co aktualnie znajduje się na partycji, zostanie zastąpione i przywrócony zostanie dokładnie ten sam stan z kopii zapasowej. Dlatego czyszczenie przed przywróceniem nie jest tak naprawdę konieczne, ponieważ i tak zostanie całkowicie nadpisane.

Zamiast tego zwykle zaleca się czyszczenie partycji pamięci podręcznej (w tym pamięci podręcznej dalvik) po przywróceniu kopii zapasowej NAND, aby upewnić się, że przywrócony stan można odzyskać poprawnie (i nie występują problemy z pamięcią podręczną).


1
Twoja odpowiedź jest taka, jak pierwotnie myślałem. Czy możesz jednak podać link lub zasób, który pokazuje, że ta odpowiedź jest dokładna? Ogólnym celem tego pytania jest, abym mógł ostatecznie wiedzieć, co się stanie (lub powinno się zdarzyć), a nie tylko to, co moim zdaniem powinno się wydarzyć.
Stephen Schrauger

2
Niestety nie, nie mam żadnego źródła, aby poprzeć tę odpowiedź. Jedyną rzeczą byłoby doświadczenie, ponieważ przywracanie kopii zapasowej nigdy nie pozostawia nic, co wydarzyło się od momentu utworzenia kopii zapasowej (co jest jej celem; przywrócenie dokładnie do momentu, w którym utworzono kopię zapasową).
poke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.