Co zużywa najwięcej energii: GPS lub WiFi?


11

Podczas gry w Ingress stwierdzam, że zarówno GPS, jak i WiFi (każde z nich same) zapewniają akceptowalną dokładność lokalizacji. Moje pytanie brzmi: co przyciąga najwięcej mocy?

Interesują mnie informacje techniczne o tym, co dzieje się w moim telefonie, gdy korzystam z jednej z usług, aby znaleźć swoją lokalizację: ile mocy pobiera radio WiFi w porównaniu z GPS?

Tak myślę

  • Włączenie Wi-Fi wymaga włączenia mikroukładu i użycia anteny, która zarówno wysyła, jak i odbiera dane. Czy jest to poprawne, gdy nie jestem podłączony do żadnej sieci, tj. Po prostu używam identyfikatorów SSID wraz z identyfikatorami wieży komórkowej w celu ustalenia mojej lokalizacji?

  • Włączenie GPS wymaga włączenia innego martwego układu, który wykonuje drogie obliczenia w celu obliczenia lokalizacji. Czy stałe obliczenia GPS są naprawdę drogie pod względem zużycia energii?

Mój telefon to LG Nexus 4, jeśli to ma znaczenie.


Zrób sobie kilka testów porównawczych. Jednego dnia zagraj z jednym i drugim. Jeden dzień tylko z Wi-Fi, a drugi tylko z GPS. Zobacz co się dzieje.
ElefantPhace 16.04.13

@ElefantPhace Dzięki, ale czuję, że takie testy porównawcze byłyby niewiarygodne: gram mniej więcej w różne dni, otrzymuję różne ilości e-maili, korzystam z Map Google mniej więcej itp.
Martin Geisler

1
Podczas gdy punkt dostępowy WiFi znajduje się w pobliżu, satelity GPS są na orbicie, dlatego sygnały są bardzo słabe, gdy dociera do telefonu. Zużycie energii przez GPS jest wyjątkowo wysokie w porównaniu z WiFi. Większość telefonów działa na GPS mniej niż 10 godzin, a dzięki Wi-Fi może trwać dłużej niż dzień.
roxan

1
Sprawdź tę odpowiedź , która daje ci pewne wskaźniki. Zawiera miary z dwóch różnych urządzeń.
Izzy

1
GPS zużywa energię tylko wtedy, gdy jest aktywny. Dane Wi-Fi są obliczane dla transferu danych. Nie można go tak naprawdę porównać, jeśli nie używa się żadnych danych. Wi-Fi jest dość energochłonne na niektórych urządzeniach, gdy stale sprawdza sieci - podczas gdy nie je tak długo, dopóki jest podłączone (i nie wymaga skanowania). Ponieważ zachowanie podczas skanowania wydaje się być zależne od urządzenia, można traktować te wartości jedynie jako „surowe oszacowanie”.
Izzy

Odpowiedzi:


11

Jeśli spojrzysz na moją poprzednią odpowiedź na podobne pytanie, zobaczysz, że dzięki testom Google korzystanie z Wi-Fi zużywa więcej baterii niż GPS. Wydaje się to zasadniczo zgodne z liczbami podanymi w odpowiedzi wymienionej w komentarzach.

Jednak, jak wspomina Izzy, są to dane liczbowe, a rzeczywiste zużycie zależy od tego, co dokładnie robi telefon.


W rzeczywistości patrząc na poprzednią odpowiedź wygląda na to, że Wi-Fi w trybie gotowości (tak jakbyś pozostawił ją tylko na lokalizację) zużywa mniej energii niż GPS. Drugi link pokazuje również „gotowość” GPS jako niższą niż gotowość WiFi. Nadal daję +1 Twojemu wpisowi za świetne referencje.
Tom Panning

@TomPanning Masz rację, powinienem był to wyjaśnić, głównie odpowiada na tytułowe pytanie, które z GPS i WiFi zużywają więcej energii, gdy są wykorzystywane, a nie tylko do lokalizacji. Chociaż ponieważ OP używa lokalizacji w połączeniu z wysyłaniem swojej lokalizacji z powrotem do serwera, Wi-Fi nie byłoby w stanie gotowości, chyba że używa 3G. Nie jestem również pewien, czy Wi-Fi będzie w trybie gotowości, jeśli użyje go do lokalizacji, ponieważ odpytuje w pobliskich sieciach i może mieć zwyczaj nawiązywania połączeń z pobliskimi niechronionymi sieciami. Spróbuję znaleźć więcej informacji, aby dodać do odpowiedzi.
Peanut

Wi-Fi prawdopodobnie zużywa więcej energii, gdy jest lepszy niż 2G / Edge
Nils

@Peanut - Jeśli Wi-Fi służy tylko do określenia lokalizacji, czy zużyje mniej energii niż GPS?
Robert

1

Na LG Nexus4 zużycie energii jest bardzo wysokie, gdy używasz połączeń internetowych 3G +.

I jak napisałeś GPS jest metodą pasywną. Procesor wydaje się tutaj nie mieć większego znaczenia (moje własne ustalenia po kilku miesiącach użytkowania).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.