Jak przenieść zainstalowane aplikacje z jednego konta na drugie


10

W mojej notatce 2 mam skonfigurowane dwa konta

my.email@gmail.com
my.work.email@company.com

Zwykle mam sklep Play skonfigurowany do kupowania / instalowania aplikacji pod adresem my.email@gmail.com, ale jakoś zmieniłem go na służbowy e-mail jakiś czas temu. Zanim to zauważyłem, zainstalowałem ~ 20 aplikacji, używając adresu my.work.email@company.com

Czy istnieje sposób, aby ponownie powiązać te zakupy z my.email@gmail.com bez ręcznej ponownej instalacji każdej aplikacji? A jak to będzie inaczej w przypadku darmowych i płatnych aplikacji, które zainstalowałem podczas korzystania z my.work.email@company.com?


Mam tutaj 101 przedstawicieli, ale najwyraźniej nie jest to więcej niż 10, na które muszę tutaj odpowiedzieć, więc utworzyłem to pytanie: przenieś aplikację Google Play na inne konto android.stackexchange.com/questions/223912/...
alchemia

Odpowiedzi:


5

Obecnie nie ma takiej możliwości. Oczywiście, bezpłatne aplikacje można pobrać ponownie na odpowiednie konto, ale Google nie przewiduje możliwości przenoszenia płatnych aplikacji (lub darmowych, zbiorczo) z jednego konta na drugie. Strona pomocy Google Play ma oficjalne stanowisko w tej sprawie:

W tej chwili nie można przenosić aplikacji z jednego konta na drugie.

Niektórzy programiści są skłonni do zwrotu pieniędzy za zakupy na starych kontach, jeśli odkupisz aplikacje za pomocą nowego konta. Zawsze możesz skontaktować się z twórcą aplikacji i znaleźć informacje kontaktowe, wykonując następujące kroki:

  1. Odwiedź Google Play i wybierz odpowiednią aplikację

  2. Na stronie opisu aplikacji przewiń w dół do sekcji Deweloper

  3. Znajdź na liście adres e-mail, numer telefonu lub witrynę.


Dokładna odpowiedź. Google może z łatwością opracować sposób, aby to zrobić, ale myślę, że wolą, abyś po prostu wydawał pieniądze, aby ponownie kupić wszystkie aplikacje. Tyle o „nie rób nic złego” ... znowu.
RockPaperLizard

2

Chociaż nie możesz przenosić aplikacji, możesz zsynchronizować odpowiednią wiadomość e-mail (ze wszystkimi zakupionymi aplikacjami) z wieloma urządzeniami, aby mieć dostęp do aplikacji. Po prostu WYBIERZ wszystkie inne rzeczy (Gmail, kalendarz itp.), Więc jedyne, co jest synchronizowane z tego konta, to aplikacje (Google Play Store).


0

Oto niektóre informacje, które zebrałem na temat tego, jak iść naprzód z tym problemem. Zgodnie z instrukcją dodałem cytowane informacje z odpowiednich stron na wypadek, gdyby linki wygasły:

Co jeśli konto zostało zhakowane lub jest stałym celem ataku phishingowego? Czy w takich okolicznościach nie można przenieść aplikacji? Gdzie mam na to złożyć skargę do Google?

Z wyszukiwarki pomocy technicznej Google ( https://support.google.com/mail/search?q=transfer+app+account ):

Jak przenieść wszystkie dane między dwoma kontami Gmail? https://support.google.com/mail/thread/10761789?hl=pl

Przenieś moje aplikacje i saldo w sklepie Play na inne konto Gmail. https://support.google.com/googleplay/thread/37917054

To forum służy pomocą w kwestiach związanych z Gmailem. Odpowiedzi na pytania w Google Play, w tym wpływ na zakupione aplikacje, znajdziesz tutaj: Społeczność Google Play

Pierwszy link ma najwięcej pozytywnych opinii, ale jest zablokowany. Drugi dotyczy pytania do pomocy technicznej Google Play, więc wyszukaj ( https://support.google.com/googleplay/search?q=transfer+app+account ):

Przenieś zakupy aplikacji Playstore na moje nowe konto https://support.google.com/googleplay/thread/16840581?hl=pl

Czy można przenieść zakupioną aplikację na moje konto? https://support.google.com/googleplay/thread/15924856?hl=pl

Jak przenieść zakupy z jednego konta Google na inne https://support.google.com/googleplay/thread/9838585?hl=pl

Jak mogę przenieść te zakupy? Nie chcę, żeby istniały w obu miejscach. NIGDY nie wrócę i nie chcę ich tam mieć (jest to bardzo stare konto google oparte na e-mailu yahoo - przed ślubem utworzyłem konto Gmail, które miałoby moje panieńskie nazwisko, jeśli martwisz się rozwodem). Chcę móc otworzyć Google Play i zobaczyć wszystko, co mogę pobrać. Nie chcę odkupywać przedmiotów, ponieważ już je kupiłem i już je posiadam.

Pierwsze dwa są zamknięte, a ostatnie pytanie ma 165 głosów pozytywnych i jest to bardzo uzasadniona sytuacja. Możesz subskrybować, aby otrzymywać aktualizacje dotyczące wszelkich oficjalnych zmian, a także głosować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.